Co je to?
Definice výrazu, termínu Luxusní statek. Co znamená odborný pojem Luxusní statek z kategorie Ekonomie?

Co je to Luxusní statek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Luxusní statek?

Luxusní statek je ekonomický termín používaný pro označení takového zboží, po kterém je vysoká poptávka stoupající rychleji než v souladu s rostoucími příjmy. Znamená to, že se stále narůstajícím bohatstvím nakupují lidé více luxusních výrobků.
Snižují-li se příjmy, klesá i poptávka po takových produktech. Jako luxusní zboží bývají označovány například luxusní doplňky, šperky, automobily i určité druhy jídla.


Co je to Luxusní statek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Luxusní statek. Co znamená odborný pojem Luxusní statek z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Luxusní statek patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: wiki, terminologie, heslo, lexikon, synonymum, co to je, přesný výraz, význam, co je to Luxusní statek?, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, přesný význam, ekonomie, význam pojmu, formulace, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Luxusní statek je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Luxusní statek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Luxusní statek je ekonomické označení zboží, po němž poptávka stoupá rychleji než úměrně s rostoucím příjmem. Luxusní zboží má tedy vysokou příjmovou elasticitu poptávky: čím jsou lidé bohatší, tím kupují více luxusního zboží. To ale také znamená, že pokud se sníží příjem, prudce poklesne i poptávka po luxusním zboží. Je třeba také zmínít, že příjmová elasticita poptávky se může velmi měnit v závislosti na výši příjmu. Luxusní zboží se proto může stát normálním nebo dokonce méněcenným zbožím.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Luxusní statek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Luxusní statek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Luxusní statek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Luxusní statek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Luxusní statek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Luxusní statek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxusní statek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Luxusní statek? resp. co znamená Luxusní statek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxusní statek, odpověď na dotaz co je to Luxusní statek?. Víte např. kdo to je Jan Tříska? Znáte a víte kdo je Modelka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Luxusní statek v jiné sekci než ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?