Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Co je to Geneze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Geneze

Geneze znamená vznik, zrod, proces vzniku nebo původ. Nejčastěji se tímto slovem označuje první kniha Bible, tedy kniha Mojžíšova. Název vychází z úvodních slov Bible, vyprávění o vzniku světa a počátku lidstva.
Za autora Geneze je považován nejčastěji Mojžíš, ovšem autorství je připisováno i jiným pramenům. Datovat a přesně vymezit autory lze jen těžko, přijímána je teorie, která uvádí Genezi jako kompilací více různých pramenů.


Co je to Geneze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Geneze? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Geneze patří do sekce náboženství

Klíčová slova: přesný význam, význam, popis, co to je, synonymum, význam slova, přesný výraz, informace, co znamená, význam pojmu, slovník, terminologie, formulace, termín, názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, slovo


Pojem Geneze je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Geneze?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Genesis (hebrejsky בְּרֵאשִׁית Berešit), někdy též První kniha Mojžíšova, je první knihou židovské i křesťanské bible. Značí se zkratkou Gn nebo Gen, někdy také 1M. Židovství tuto knihu řadí na začátek Tóry, křesťanství na začátek Pentateuchu a tím i celého Starého zákona.

Pro další informace o termínu Geneze zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Geneze na Youtube

Zkusit najít výraz Geneze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Geneze ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Geneze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geneze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geneze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Geneze například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Geneze? resp. co se skrývá pod slovem Geneze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geneze, odpověď na dotaz co je to Geneze?. Víte např. kdo to je Arcibiskup? Znáte a víte kdo je Meteorolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.