Co je to?
Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Co je to Geneze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Geneze?

Geneze znamená vznik, zrod, proces vzniku nebo původ. Nejčastěji se tímto slovem označuje první kniha Bible, tedy kniha Mojžíšova. Název vychází z úvodních slov Bible, vyprávění o vzniku světa a počátku lidstva.
Za autora Geneze je považován nejčastěji Mojžíš, ovšem autorství je připisováno i jiným pramenům. Datovat a přesně vymezit autory lze jen těžko, přijímána je teorie, která uvádí Genezi jako kompilací více různých pramenů.


Co je to Geneze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Geneze je v sekci Náboženství

Klíčová slova: co je to Geneze?, přesný význam, definice pojmu, informace, význam pojmu, pojem, význam slova, wiki, co znamená, co to je, heslo, synonymum, popis, terminologie, Geneze, odborné názvosloví, slovník, význam


Pojem Geneze je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Geneze?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genesis (hebrejsky בְּרֵאשִׁית Berešit), někdy též První kniha Mojžíšova, je první knihou židovské i křesťanské bible. Značí se zkratkou Gn nebo Gen, někdy také 1M. Židovství tuto knihu řadí na začátek Tóry, křesťanství na začátek Pentateuchu a tím i celého Starého zákona.

Jiné informační zdroje o pojmu Geneze

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geneze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Geneze ve Wikislovníku

Najít slovo Geneze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Geneze ve Wikizdrojích

Najít pojem Geneze na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geneze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Geneze například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Geneze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Geneze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geneze, odpověď na dotaz co je to Geneze?. Víte např. kdo to je Defraudant? Znáte a víte kdo je Influencer? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.