Co je to?
Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Co je to Geneze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Geneze?

Geneze znamená vznik, zrod, proces vzniku nebo původ. Nejčastěji se tímto slovem označuje první kniha Bible, tedy kniha Mojžíšova. Název vychází z úvodních slov Bible, vyprávění o vzniku světa a počátku lidstva.
Za autora Geneze je považován nejčastěji Mojžíš, ovšem autorství je připisováno i jiným pramenům. Datovat a přesně vymezit autory lze jen těžko, přijímána je teorie, která uvádí Genezi jako kompilací více různých pramenů.


Co je to Geneze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Geneze s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Geneze se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: co je to Geneze?, slovo, termín, názvosloví, terminologie, význam slova, význam pojmu, heslo, přesný výraz, popis, wiki, Geneze, slovník, vysvětlení, náboženství, definice pojmu, přesný význam, náboženství


Pojem Geneze je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Geneze? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Genesis (hebrejsky בְּרֵאשִׁית Berešit), někdy též První kniha Mojžíšova, je první knihou židovské i křesťanské bible. Značí se zkratkou Gn nebo Gen, někdy také 1M. Židovství tuto knihu řadí na začátek Tóry, křesťanství na začátek Pentateuchu a tím i celého Starého zákona.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Geneze na Google.cz

Najít pojem Geneze ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Geneze ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Geneze ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Geneze ve Wikislovníku

Najít termín Geneze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Geneze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Geneze? resp. co znamená Geneze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geneze, odpověď na dotaz co je to Geneze?. Víte např. kdo to je Peter Jackson? Znáte a víte kdo je Čučkař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Geneze i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.