Co je to?
Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Co je to Geneze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Geneze?

Geneze znamená vznik, zrod, proces vzniku nebo původ. Nejčastěji se tímto slovem označuje první kniha Bible, tedy kniha Mojžíšova. Název vychází z úvodních slov Bible, vyprávění o vzniku světa a počátku lidstva.
Za autora Geneze je považován nejčastěji Mojžíš, ovšem autorství je připisováno i jiným pramenům. Datovat a přesně vymezit autory lze jen těžko, přijímána je teorie, která uvádí Genezi jako kompilací více různých pramenů.


Co je to Geneze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Geneze? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Geneze je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, význam slova, popis, pojem, terminologie, slovo, co znamená, Geneze, Náboženství, význam, termín, definice, přesný význam


Pojem Geneze je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Geneze dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genesis (hebrejsky בְּרֵאשִׁית Berešit), někdy též První kniha Mojžíšova, je první knihou židovské i křesťanské bible. Značí se zkratkou Gn nebo Gen, někdy také 1M. Židovství tuto knihu řadí na začátek Tóry, křesťanství na začátek Pentateuchu a tím i celého Starého zákona.

Další zdroje informací o slovu Geneze

Vyhledat heslo Geneze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Geneze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Geneze ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Geneze ve Wikislovníku

Najít termín Geneze ve Wikizdrojích

Hledat pojem Geneze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Geneze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Geneze? resp. jaký je význam slova Geneze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geneze, odpověď na dotaz co je to Geneze?. Víte např. kdo to je Metrolog? Znáte a víte kdo je Promítač? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Geneze v jiné sekci než Náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.