Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Co to je Portské víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Portské víno?

Portské víno je nápoj vyráběný v Portugalsku v okolí řeky Douro. Je to červené dezertní víno s vyšším podílem zbytkového cukru, s výrazně sladkou chutí. Do vína se v průběhu jeho výroby přidává pálenka z hroznů. Obsah alkoholu je 19 - 22%. Vzhledem k tomu je určeno spíše k přípitkům než k popíjení ve větším množství. Existují i jiné varianty, např. bílé portské víno.


Co je to Portské víno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Portské víno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Portské víno patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, odborný výraz, heslo, slovník, wiki, co je to Portské víno?, vysvětlení, synonymum, slovo, význam, definice, Portské víno, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, formulace, pojem


Pojem Portské víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Portské víno?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Portské víno je fortifikované (dolihované) víno produkované v údolích podél řeky Douro v severní části Portugalska. Jedná se typicky o červené víno s vyšším podílem zbytkového cukru (často je prezentováno jako dezertní víno). Objevuje se v suché, polosuché nebo také bílé variantě. Fortifikovaná vína v podobném stylu se vyrábějí i v zemích mimo Portugalsko, především v Austrálii, severní Africe, Kanadě, Indii, Argentině a USA. V rámci Evropské unie je ale označení Porto vyhrazeno jako ochranná známka původu pouze pro produkty portugalské provenience.

Ferreira Porto Branco

Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay
Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Portské víno na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Portské víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Portské víno na Youtube

Najít pojem Portské víno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Portské víno ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Portské víno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Portské víno například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Portské víno? resp. co přesně znamená slovo Portské víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portské víno, odpověď na dotaz co je to Portské víno?. Víte např. kdo to je Vandal? Znáte a víte kdo je Chachar? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..