Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Co to je Portské víno? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Portské víno?

Portské víno je nápoj vyráběný v Portugalsku v okolí řeky Douro. Je to červené dezertní víno s vyšším podílem zbytkového cukru, s výrazně sladkou chutí. Do vína se v průběhu jeho výroby přidává pálenka z hroznů. Obsah alkoholu je 19 - 22%. Vzhledem k tomu je určeno spíše k přípitkům než k popíjení ve větším množství. Existují i jiné varianty, např. bílé portské víno.


Co je to Portské víno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Portské víno s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Portské víno se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, slovo, přesný význam, heslo, wiki, co to je, synonymum, formulace, odborný výraz, co je to Portské víno?, termín, Nápoje, Portské víno, Nápoje, definice, co znamená, vysvětlení


Pojem Portské víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Portské víno? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Portské víno je fortifikované (dolihované) víno produkované v údolích podél řeky Douro v severní části Portugalska. Jedná se typicky o červené víno s vyšším podílem zbytkového cukru (často je prezentováno jako dezertní víno). Objevuje se v suché, polosuché nebo také bílé variantě. Fortifikovaná vína v podobném stylu se vyrábějí i v zemích mimo Portugalsko, především v Austrálii, severní Africe, Kanadě, Indii, Argentině a USA. V rámci Evropské unie je ale označení Porto vyhrazeno jako ochranná známka původu pouze pro produkty portugalské provenience.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Portské víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Portské víno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Portské víno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Portské víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Portské víno na Google.cz

Hledat termín Portské víno ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Portské víno například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Portské víno? resp. co znamená slovo Portské víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portské víno, odpověď na dotaz co je to Portské víno?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Chachar? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..