Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Co to je Portské víno? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Portské víno

Portské víno je nápoj vyráběný v Portugalsku v okolí řeky Douro. Je to červené dezertní víno s vyšším podílem zbytkového cukru, s výrazně sladkou chutí. Do vína se v průběhu jeho výroby přidává pálenka z hroznů. Obsah alkoholu je 19 - 22%. Vzhledem k tomu je určeno spíše k přípitkům než k popíjení ve větším množství. Existují i jiné varianty, např. bílé portské víno.


Co je to Portské víno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Portské víno je v sekci Nápoje

Klíčová slova: co je to Portské víno?, přesný význam, formulace, lexikon, definice pojmu, slovo, význam pojmu, synonymum, slovník, odborný výraz, terminus technicus, Nápoje, Nápoje, terminologie, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, význam


Pojem Portské víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Portské víno? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Portské víno je fortifikované (dolihované) víno produkované v údolích podél řeky Douro v severní části Portugalska. Jedná se typicky o červené víno s vyšším podílem zbytkového cukru (často je prezentováno jako dezertní víno). Objevuje se v suché, polosuché nebo také bílé variantě. Fortifikovaná vína v podobném stylu se vyrábějí i v zemích mimo Portugalsko, především v Austrálii, severní Africe, Kanadě, Indii, Argentině a USA. V rámci Evropské unie je ale označení Porto vyhrazeno jako ochranná známka původu pouze pro produkty portugalské provenience.

Ferreira Porto Branco

Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay
Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Portské víno

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Portské víno ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Portské víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Portské víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Portské víno ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Portské víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Portské víno ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Portské víno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Portské víno? resp. jaká je definice termínu Portské víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portské víno, odpověď na dotaz co je to Portské víno?. Víte např. kdo to je Leoš Janáček? Znáte a víte kdo je Agáta Prachařová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Portské víno hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..