Co je to?
Definice výrazu, termínu Portské víno. Co znamená odborný pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Co je Portské víno?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Portské víno

Portské víno je nápoj vyráběný v Portugalsku v okolí řeky Douro. Je to červené dezertní víno s vyšším podílem zbytkového cukru, s výrazně sladkou chutí. Do vína se v průběhu jeho výroby přidává pálenka z hroznů. Obsah alkoholu je 19 - 22%. Vzhledem k tomu je určeno spíše k přípitkům než k popíjení ve větším množství. Existují i jiné varianty, např. bílé portské víno.


Co je to Portské víno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Portské víno. Co znamená odborný pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Portské víno je v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam, názvosloví, přesný výraz, synonymum, definice, Portské víno, pojem, nápoje, význam slova, formulace, slovník, odborné názvosloví, wiki, slovo, termín, popis, co znamená, význam pojmu


Pojem Portské víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Portské víno?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Portské víno je fortifikované (dolihované) víno produkované v údolích podél řeky Douro v severní části Portugalska. Jedná se typicky o červené víno s vyšším podílem zbytkového cukru (často je prezentováno jako dezertní víno). Objevuje se v suché, polosuché nebo také bílé variantě. Fortifikovaná vína v podobném stylu se vyrábějí i v zemích mimo Portugalsko, především v Austrálii, severní Africe, Kanadě, Indii, Argentině a USA. V rámci Evropské unie je ale označení Porto vyhrazeno jako ochranná známka původu pouze pro produkty portugalské provenience.

Ferreira Porto Branco

Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay
Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Portské víno ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Portské víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Portské víno ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Portské víno ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Portské víno ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Portské víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Portské víno například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Portské víno? resp. co se skrývá pod slovem Portské víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portské víno, odpověď na dotaz co je to Portské víno?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Hulvát? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Portské víno i v jiné sekci než v nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..