Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Co to je Portské víno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Portské víno?

Portské víno je nápoj vyráběný v Portugalsku v okolí řeky Douro. Je to červené dezertní víno s vyšším podílem zbytkového cukru, s výrazně sladkou chutí. Do vína se v průběhu jeho výroby přidává pálenka z hroznů. Obsah alkoholu je 19 - 22%. Vzhledem k tomu je určeno spíše k přípitkům než k popíjení ve větším množství. Existují i jiné varianty, např. bílé portské víno.


Co je to Portské víno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Portské víno patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: popis, pojem, význam slova, definice, heslo, názvosloví, přesný výraz, co to je, informace, význam pojmu, terminologie, wiki, vysvětlení, terminus technicus, synonymum, Portské víno, lexikon, formulace


Pojem Portské víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Portské víno?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Portské víno je fortifikované (dolihované) víno produkované v údolích podél řeky Douro v severní části Portugalska. Jedná se typicky o červené víno s vyšším podílem zbytkového cukru (často je prezentováno jako dezertní víno). Objevuje se v suché, polosuché nebo také bílé variantě. Fortifikovaná vína v podobném stylu se vyrábějí i v zemích mimo Portugalsko, především v Austrálii, severní Africe, Kanadě, Indii, Argentině a USA. V rámci Evropské unie je ale označení Porto vyhrazeno jako ochranná známka původu pouze pro produkty portugalské provenience.

Ferreira Porto Branco

Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay
Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Portské víno v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Portské víno na Youtube

Zkusit najít pojem Portské víno na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Portské víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Portské víno ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Portské víno ve Wikimedia Commons

Najít pojem Portské víno ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Portské víno například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Portské víno? resp. jaká je definice slova Portské víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portské víno, odpověď na dotaz co je to Portské víno?. Víte např. kdo to je Emigrant? Znáte a víte kdo je Ondřej Palát? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Portské víno i v jiných kategoriích (než Nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..