Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Co to je Portské víno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Portské víno

Portské víno je nápoj vyráběný v Portugalsku v okolí řeky Douro. Je to červené dezertní víno s vyšším podílem zbytkového cukru, s výrazně sladkou chutí. Do vína se v průběhu jeho výroby přidává pálenka z hroznů. Obsah alkoholu je 19 - 22%. Vzhledem k tomu je určeno spíše k přípitkům než k popíjení ve větším množství. Existují i jiné varianty, např. bílé portské víno.


Co je to Portské víno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Portské víno. Co znamená pojem Portské víno z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Portské víno s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Portské víno se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, terminologie, wiki, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, slovník, význam pojmu, význam slova, slovo, Nápoje, přesný výraz, názvosloví, popis, heslo


Pojem Portské víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Portské víno? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Portské víno je fortifikované (dolihované) víno produkované v údolích podél řeky Douro v severní části Portugalska. Jedná se typicky o červené víno s vyšším podílem zbytkového cukru (často je prezentováno jako dezertní víno). Objevuje se v suché, polosuché nebo také bílé variantě. Fortifikovaná vína v podobném stylu se vyrábějí i v zemích mimo Portugalsko, především v Austrálii, severní Africe, Kanadě, Indii, Argentině a USA. V rámci Evropské unie je ale označení Porto vyhrazeno jako ochranná známka původu pouze pro produkty portugalské provenience.

Ferreira Porto Branco

Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay
Bílé portské víno Ferreira Porto Branco. Autor: Alexander Lesnitsky, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Portské víno na Google.cz

Zkusit najít termín Portské víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Portské víno na Youtube

Zkusit najít heslo Portské víno ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Portské víno ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Portské víno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Portské víno například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Portské víno? resp. jaký je přesný význam slova Portské víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portské víno, odpověď na dotaz co je to Portské víno?. Víte např. kdo to je Zlosyn? Znáte a víte kdo je Agáta Prachařová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Portské víno i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..