Co je to?
Výraz, termín, definice slova Evropská unie. Co znamená odborný pojem Evropská unie z kategorie Politika?

Co je to Evropská unie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Evropská unie?

Evropská unie je politické a ekonomické společenství zatím 27 evropských zemí. Evropská unie vznikla v roce 1993 (Maastrichtská smlouva) a pokračuje v evropském integračním procesu, který začal již v padesátých letech. Nahradila Evropské společenství a členské státy na ni přenesly některé svrchované pravomoci.
Evropská unie chce dosáhnout vytvoření hospodářské a měnové unie a společného trhu. K tomu slouží volný pohyb osob, zboží, kapitálu a služeb. Společnou politiku prosazuje Evropská unie v mnoha oblastech – zemědělství, vnější obchodní politice nebo hospodářské soutěži.


Co je to Evropská unie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Evropská unie. Co znamená odborný pojem Evropská unie z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Evropská unie sdílejte se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Evropská unie je v kategorii politika

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, význam slova, slovník, termín, synonymum, význam, význam pojmu, slovo, politika, odborný výraz, informace, přesný význam, formulace, co je to Evropská unie?, wiki, popis, terminologie


Pojem Evropská unie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Evropská unie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Evropská unie (EU) je oficiálně politická a ekonomická unie, která si klade za cíl zlepšit spolupráci v Evropě. De facto se jedná o entitu sui generis, která má částečně pravomoci mezinárodní organizace, ale také jednotného státu. K 1. únoru 2020 tvořilo EU 27 evropských států s 446,8 miliony obyvatel (2019, přibližně 5,7 % světové populace). Evropská unie vznikla formálně dne 1. listopadu 1993 na základě Smlouvy o Evropské unii, známější jako Maastrichtská smlouva. Nahradila tak Evropské společenství a je jeho právní nástupkyní. Evropská integrace probíhá již od konce druhé světové války. Doposud se stupňovala a také počet členských a přidružených států se zvětšoval, avšak v roce 2016 bylo v britském referendu rozhodnuto o odchodu Spojeného království (tzv. brexit) z Evropské unie. Spojené království opustilo Evropskou unii 31. ledna 2020 ve 24:00 SEČ.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Evropská unie na Youtube

Zkusit najít termín Evropská unie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Evropská unie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Evropská unie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evropská unie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Evropská unie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Evropská unie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Evropská unie? resp. jaká je definice slova Evropská unie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evropská unie, odpověď na dotaz co je to Evropská unie?. Víte např. kdo to je Sexuální asistentka? Znáte a víte kdo je Kamarád? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.