Co je to?
Definice odborného termínu, slova Evropská unie. Co znamená pojem Evropská unie z kategorie Politika?

Co je Evropská unie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Evropská unie?

Evropská unie je politické a ekonomické společenství zatím 27 evropských zemí. Evropská unie vznikla v roce 1993 (Maastrichtská smlouva) a pokračuje v evropském integračním procesu, který začal již v padesátých letech. Nahradila Evropské společenství a členské státy na ni přenesly některé svrchované pravomoci.
Evropská unie chce dosáhnout vytvoření hospodářské a měnové unie a společného trhu. K tomu slouží volný pohyb osob, zboží, kapitálu a služeb. Společnou politiku prosazuje Evropská unie v mnoha oblastech – zemědělství, vnější obchodní politice nebo hospodářské soutěži.


Co je to Evropská unie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Evropská unie. Co znamená pojem Evropská unie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Evropská unie sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Evropská unie patří do sekce politika

Klíčová slova: politika, heslo, informace, přesný význam, co to je, terminus technicus, názvosloví, vysvětlení, popis, význam pojmu, wiki, slovník, definice pojmu, synonymum, definice, pojem, Evropská unie, co je to Evropská unie?


Pojem Evropská unie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Evropská unie dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evropská unie (EU) je oficiálně politická a ekonomická unie, která si klade za cíl zlepšit spolupráci v Evropě. De facto se jedná o entitu sui generis, která má částečně pravomoci mezinárodní organizace, ale také jednotného státu. K 1. únoru 2020 tvořilo EU 27 evropských států s 446,8 miliony obyvatel (2019, přibližně 5,7 % světové populace). Evropská unie vznikla formálně dne 1. listopadu 1993 na základě Smlouvy o Evropské unii, známější jako Maastrichtská smlouva. Nahradila tak Evropské společenství a je jeho právní nástupkyní. Evropská integrace probíhá již od konce druhé světové války. Doposud se stupňovala a také počet členských a přidružených států se zvětšoval, avšak v roce 2016 bylo v britském referendu rozhodnuto o odchodu Spojeného království (tzv. brexit) z Evropské unie. Spojené království opustilo Evropskou unii 31. ledna 2020 ve 24:00 SEČ.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Evropská unie ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Evropská unie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Evropská unie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Evropská unie na Google.cz

Vyhledat termín Evropská unie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evropská unie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Evropská unie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Evropská unie? resp. jaký je přesný význam slova Evropská unie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evropská unie, odpověď na dotaz co je to Evropská unie?. Víte např. kdo to je Ondřej Sokol? Znáte a víte kdo je Kamarád? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.