Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Evropská unie. Co znamená pojem Evropská unie z kategorie Politika?

Co to je Evropská unie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Evropská unie

Evropská unie je politické a ekonomické společenství zatím 27 evropských zemí. Evropská unie vznikla v roce 1993 (Maastrichtská smlouva) a pokračuje v evropském integračním procesu, který začal již v padesátých letech. Nahradila Evropské společenství a členské státy na ni přenesly některé svrchované pravomoci.
Evropská unie chce dosáhnout vytvoření hospodářské a měnové unie a společného trhu. K tomu slouží volný pohyb osob, zboží, kapitálu a služeb. Společnou politiku prosazuje Evropská unie v mnoha oblastech – zemědělství, vnější obchodní politice nebo hospodářské soutěži.


Co je to Evropská unie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Evropská unie. Co znamená pojem Evropská unie z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Evropská unie sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Evropská unie je v kategorii Politika

Klíčová slova: Evropská unie, terminus technicus, význam, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, popis, definice pojmu, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, formulace, slovník, heslo, vysvětlení, pojem, Politika, Politika


Pojem Evropská unie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Evropská unie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evropská unie (EU) je oficiálně politická a ekonomická unie, která si klade za cíl zlepšit spolupráci v Evropě. De facto se jedná o entitu sui generis, která má částečně pravomoci mezinárodní organizace, ale také jednotného státu. K 1. únoru 2020 tvořilo EU 27 evropských států s 446,8 miliony obyvatel (2019, přibližně 5,7 % světové populace). Evropská unie vznikla formálně dne 1. listopadu 1993 na základě Smlouvy o Evropské unii, známější jako Maastrichtská smlouva. Nahradila tak Evropské společenství a je jeho právní nástupkyní. Evropská integrace probíhá již od konce druhé světové války. Doposud se stupňovala a také počet členských a přidružených států se zvětšoval, avšak v roce 2016 bylo v britském referendu rozhodnuto o odchodu Spojeného království (tzv. brexit) z Evropské unie. Spojené království opustilo Evropskou unii 31. ledna 2020 ve 24:00 SEČ.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evropská unie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Evropská unie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evropská unie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Evropská unie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Evropská unie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Evropská unie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Evropská unie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Evropská unie? resp. co znamená slovo Evropská unie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evropská unie, odpověď na dotaz co je to Evropská unie?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Kamarád? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.