Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podzim. Co znamená odborný pojem Podzim z kategorie Příroda?

Co je to Podzim? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Podzim?

Podzim je ročním obdobím, které vytváří přechod mezi létem a zimou. Pro podzim je typické sklízení úrody, sběr ovoce a také opadání listí ze stromů. Zkracují se dny, přicházejí deště a postupně se ochlazuje. Vane silnější vítr, který umožňuje typickou podzimní činnost, pouštění draků.
Z astronomického hlediska je začátkem podzimu na severní polokouli 23. září a na jižní 21. březen. Zakončením podzimu je 21. prosinec nebo 21. červen. Podzim u nás tvoří měsíce září, říjen a listopad.


Co je to Podzim? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podzim. Co znamená odborný pojem Podzim z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Podzim můžete samozřejmě sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Podzim je v sekci příroda

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, příroda, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, přesný význam, heslo, Podzim, termín, co znamená, odborný výraz, význam, lexikon, význam pojmu, wiki, co to je, terminologie


Pojem Podzim je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podzim? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Podzim je jedno ze čtyř ročních období, je to přechod mezi létem a zimou. V klimatických podmínkách mírného pásu se právě na podzim sklízí většina úrody a opadavé listnaté stromy ztrácejí listí. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší.
Pod pojmem podzim si vybavíte nejspíše pouštění draků, sběr ovoce nebo sbírání listí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Podzim ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Podzim na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podzim ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podzim ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Podzim ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Podzim ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Podzim například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Podzim? resp. co to je Podzim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podzim, odpověď na dotaz co je to Podzim?. Víte např. kdo to je Balneolog? Znáte a víte kdo je Helen Mirren? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.