Co je to?
Definice výrazu, termínu Podzim. Co znamená odborný pojem Podzim z kategorie Příroda?

Co je Podzim?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Podzim

Podzim je ročním obdobím, které vytváří přechod mezi létem a zimou. Pro podzim je typické sklízení úrody, sběr ovoce a také opadání listí ze stromů. Zkracují se dny, přicházejí deště a postupně se ochlazuje. Vane silnější vítr, který umožňuje typickou podzimní činnost, pouštění draků.
Z astronomického hlediska je začátkem podzimu na severní polokouli 23. září a na jižní 21. březen. Zakončením podzimu je 21. prosinec nebo 21. červen. Podzim u nás tvoří měsíce září, říjen a listopad.


Co je to Podzim? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Podzim. Co znamená odborný pojem Podzim z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Podzim se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Podzim je v kategorii příroda

Klíčová slova: příroda, pojem, slovník, lexikon, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, formulace, heslo, co je to Podzim?, vysvětlení, přesný výraz, význam, Podzim, příroda, názvosloví, wiki


Pojem Podzim je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podzim? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podzim je jedno ze čtyř ročních období, je to přechod mezi létem a zimou. V klimatických podmínkách mírného pásu se právě na podzim sklízí většina úrody a opadavé listnaté stromy ztrácejí listí. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší.
Pod pojmem podzim si vybavíte nejspíše pouštění draků, sběr ovoce nebo sbírání listí.

Hledejte výraz Podzim v dalších zdrojích

Najít výraz Podzim ve Wikislovníku

Hledat pojem Podzim na Google obrázcích

Hledat pojem Podzim na Google.cz

Hledat videa s názvem Podzim na Youtube

Zkusit najít výraz Podzim ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Podzim ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Podzim například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Podzim? resp. co se skrývá pod slovem Podzim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podzim, odpověď na dotaz co je to Podzim?. Víte např. kdo to je Marek Lambora? Znáte a víte kdo je Veronika Petruchová? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Beruška na listu, podzim, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.