Co je to?
Definice odborného termínu, slova Podzim. Co znamená pojem Podzim z kategorie Příroda?

Co je to Podzim? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Podzim

Podzim je ročním obdobím, které vytváří přechod mezi létem a zimou. Pro podzim je typické sklízení úrody, sběr ovoce a také opadání listí ze stromů. Zkracují se dny, přicházejí deště a postupně se ochlazuje. Vane silnější vítr, který umožňuje typickou podzimní činnost, pouštění draků.
Z astronomického hlediska je začátkem podzimu na severní polokouli 23. září a na jižní 21. březen. Zakončením podzimu je 21. prosinec nebo 21. červen. Podzim u nás tvoří měsíce září, říjen a listopad.


Co je to Podzim? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Podzim. Co znamená pojem Podzim z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Podzim doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Podzim se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: význam, názvosloví, lexikon, terminologie, synonymum, definice, definice pojmu, přesný význam, pojem, wiki, slovo, co to je, informace, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, terminus technicus, co znamená


Pojem Podzim je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podzim? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podzim je jedno ze čtyř ročních období, je to přechod mezi létem a zimou. V klimatických podmínkách mírného pásu se právě na podzim sklízí většina úrody a opadavé listnaté stromy ztrácejí listí. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší.
Pod pojmem podzim si vybavíte nejspíše pouštění draků, sběr ovoce nebo sbírání listí.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Podzim ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Podzim ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Podzim ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Podzim ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Podzim ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Podzim na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Podzim například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Podzim? resp. jaká je definice slova Podzim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podzim, odpověď na dotaz co je to Podzim?. Víte např. kdo to je Vilém Gajdušek? Znáte a víte kdo je Prognostik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Podzim v jiné sekci než Příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.