Co je to?
Definice odborného termínu, slova Podzim. Co znamená pojem Podzim z kategorie Příroda?

Co je to Podzim? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Podzim

Podzim je ročním obdobím, které vytváří přechod mezi létem a zimou. Pro podzim je typické sklízení úrody, sběr ovoce a také opadání listí ze stromů. Zkracují se dny, přicházejí deště a postupně se ochlazuje. Vane silnější vítr, který umožňuje typickou podzimní činnost, pouštění draků.
Z astronomického hlediska je začátkem podzimu na severní polokouli 23. září a na jižní 21. březen. Zakončením podzimu je 21. prosinec nebo 21. červen. Podzim u nás tvoří měsíce září, říjen a listopad.


Co je to Podzim? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Podzim. Co znamená pojem Podzim z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podzim je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam, formulace, pojem, přesný výraz, informace, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, definice, heslo, synonymum, slovník, popis, Příroda, co je to Podzim?, význam pojmu, Příroda, význam slova


Pojem Podzim je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podzim? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Podzim je jedno ze čtyř ročních období, je to přechod mezi létem a zimou. V klimatických podmínkách mírného pásu se právě na podzim sklízí většina úrody a opadavé listnaté stromy ztrácejí listí. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší.
Pod pojmem podzim si vybavíte nejspíše pouštění draků, sběr ovoce nebo sbírání listí.

Více informací o pojmu Podzim lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Podzim na Youtube

Vyhledat pojem Podzim na Google.cz

Zkusit najít výraz Podzim ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podzim ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Podzim ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podzim ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Podzim například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Podzim? resp. jaký je význam slova Podzim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podzim, odpověď na dotaz co je to Podzim?. Víte např. kdo to je Cukrouš? Znáte a víte kdo je Stará panna? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.