Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moluska. Co znamená pojem Moluska z kategorie Nemoce?

Co je Moluska? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Moluska?

Moluska je specifická pohlavní nemoc, která se může projevit i u dětí. U dětí se přenáší náhodným kontaktem, zatímco u dospělých se přenáší pohlavním stykem. Nemoc svědčí o oslabeném imunitním systému. Často si lze molusku splést s kuřími oky, mateřskými znaménky či bradavicemi. Diagnózu by proto měl určovat lékař.
Jedná se o jeden z nejčastějších kožních problémů. Všechny typy vyvolávají lidské papillomaviry. Molusky jsou hladké polokulovité útvary, mají barvu kůže nebo mohou být narůžovělé či nažloutlé. Moluska má také typickou centrální vkleslinu. V některých zemích se vůbec neléčí.


Co je to Moluska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moluska. Co znamená pojem Moluska z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Moluska s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Moluska se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, přesný výraz, informace, slovo, formulace, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, význam, nemoce, definice, nemoce, heslo, odborný výraz, význam pojmu, názvosloví, terminologie


Pojem Moluska je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Moluska dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Molluscum contagiosum (MC) je virová infekce kůže, či výjimečně sliznicových membrán, charakteristická tvorbou bradavičnatých útvarů. Infikuje lidi, ostatní primáty a klokany.
Infikující virus je DNA poxivirus nazývaný virus molluscum contagiosum (anglická zkratka je MCV). Existují 4 typy MCV, a to MCV-1 až MCV-4. Převažuje MCV-1 a MCV-2, jenž se vyskytuje u dospělých jedinců a je často přenášen pohlavně. Pravděpodobnost výskytu infekce MC u malých dětí je přibližně 17 % a vrcholí mezi druhým a dvanáctým rokem. Choroba napadá jakoukoliv oblast pokožky, ale nejčastěji se vyskytuje na těle, rukách a nohách. Rozšiřuje se přímým kontaktem, slinami nebo společně sdílenými částmi oděvu (včetně ručníků).
U dospělých je MC často přenášen pohlavně a napadá genitálie, spodní část břicha, bedra a vnitřní strany stehen. Ve výjimečných případech se také vyskytuje na rtech a ústech.
Inkubační doba, tj. doba od infekce až do objevení lézí, může být od jednoho týdne do šesti měsíců.

Hledejte výraz Moluska v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Moluska ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moluska ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Moluska ve Wikizdrojích

Najít termín Moluska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Moluska ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Moluska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Moluska například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Moluska? resp. co to je Moluska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moluska, odpověď na dotaz co je to Moluska?. Víte např. kdo to je Boris Rösner? Znáte a víte kdo je Petr Kolář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Moluska i v jiné sekci než v nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.