Co je to?
Výraz, termín, definice slova Moluska. Co znamená odborný pojem Moluska z kategorie Nemoce?

Co je to Moluska? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Moluska?

Moluska je specifická pohlavní nemoc, která se může projevit i u dětí. U dětí se přenáší náhodným kontaktem, zatímco u dospělých se přenáší pohlavním stykem. Nemoc svědčí o oslabeném imunitním systému. Často si lze molusku splést s kuřími oky, mateřskými znaménky či bradavicemi. Diagnózu by proto měl určovat lékař.
Jedná se o jeden z nejčastějších kožních problémů. Všechny typy vyvolávají lidské papillomaviry. Molusky jsou hladké polokulovité útvary, mají barvu kůže nebo mohou být narůžovělé či nažloutlé. Moluska má také typickou centrální vkleslinu. V některých zemích se vůbec neléčí.


Co je to Moluska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Moluska. Co znamená odborný pojem Moluska z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Moluska patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, co je to Moluska?, přesný význam, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, co to je, wiki, popis, nemoce, význam slova, co znamená, termín, informace, přesný výraz, vysvětlení, definice


Pojem Moluska je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Moluska? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Molluscum contagiosum (MC) je virová infekce kůže, či výjimečně sliznicových membrán, charakteristická tvorbou bradavičnatých útvarů. Infikuje lidi, ostatní primáty a klokany.
Infikující virus je DNA poxivirus nazývaný virus molluscum contagiosum (anglická zkratka je MCV). Existují 4 typy MCV, a to MCV-1 až MCV-4. Převažuje MCV-1 a MCV-2, jenž se vyskytuje u dospělých jedinců a je často přenášen pohlavně. Pravděpodobnost výskytu infekce MC u malých dětí je přibližně 17 % a vrcholí mezi druhým a dvanáctým rokem. Choroba napadá jakoukoliv oblast pokožky, ale nejčastěji se vyskytuje na těle, rukách a nohách. Rozšiřuje se přímým kontaktem, slinami nebo společně sdílenými částmi oděvu (včetně ručníků).
U dospělých je MC často přenášen pohlavně a napadá genitálie, spodní část břicha, bedra a vnitřní strany stehen. Ve výjimečných případech se také vyskytuje na rtech a ústech.
Inkubační doba, tj. doba od infekce až do objevení lézí, může být od jednoho týdne do šesti měsíců.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Moluska ve Wikislovníku

Hledat heslo Moluska ve Wikizdrojích

Hledat termín Moluska ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moluska ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Moluska ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moluska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Moluska například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Moluska? resp. jaká je definice slova Moluska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moluska, odpověď na dotaz co je to Moluska?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Endomorf? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Moluska i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.