Co je to?
Výraz, termín, definice slova Moluska. Co znamená odborný pojem Moluska z kategorie Nemoce?

Co je to Moluska? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Moluska

Moluska je specifická pohlavní nemoc, která se může projevit i u dětí. U dětí se přenáší náhodným kontaktem, zatímco u dospělých se přenáší pohlavním stykem. Nemoc svědčí o oslabeném imunitním systému. Často si lze molusku splést s kuřími oky, mateřskými znaménky či bradavicemi. Diagnózu by proto měl určovat lékař.
Jedná se o jeden z nejčastějších kožních problémů. Všechny typy vyvolávají lidské papillomaviry. Molusky jsou hladké polokulovité útvary, mají barvu kůže nebo mohou být narůžovělé či nažloutlé. Moluska má také typickou centrální vkleslinu. V některých zemích se vůbec neléčí.


Co je to Moluska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Moluska. Co znamená odborný pojem Moluska z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Moluska sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Moluska patří do sekce nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, pojem, popis, terminologie, význam slova, názvosloví, formulace, synonymum, slovník, nemoce, slovo, lexikon, co je to Moluska?, co znamená, heslo, význam


Pojem Moluska je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Moluska? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Molluscum contagiosum (MC) je virová infekce kůže, či výjimečně sliznicových membrán, charakteristická tvorbou bradavičnatých útvarů. Infikuje lidi, ostatní primáty a klokany.
Infikující virus je DNA poxivirus nazývaný virus molluscum contagiosum (anglická zkratka je MCV). Existují 4 typy MCV, a to MCV-1 až MCV-4. Převažuje MCV-1 a MCV-2, jenž se vyskytuje u dospělých jedinců a je často přenášen pohlavně. Pravděpodobnost výskytu infekce MC u malých dětí je přibližně 17 % a vrcholí mezi druhým a dvanáctým rokem. Choroba napadá jakoukoliv oblast pokožky, ale nejčastěji se vyskytuje na těle, rukách a nohách. Rozšiřuje se přímým kontaktem, slinami nebo společně sdílenými částmi oděvu (včetně ručníků).
U dospělých je MC často přenášen pohlavně a napadá genitálie, spodní část břicha, bedra a vnitřní strany stehen. Ve výjimečných případech se také vyskytuje na rtech a ústech.
Inkubační doba, tj. doba od infekce až do objevení lézí, může být od jednoho týdne do šesti měsíců.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Moluska na Google.cz

Hledat termín Moluska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Moluska ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moluska ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moluska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Moluska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Moluska například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Moluska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Moluska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moluska, odpověď na dotaz co je to Moluska?. Víte např. kdo to je Zuzana Norisová? Znáte a víte kdo je Endomorf? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.