Co je to?
Výraz, termín, definice slova Grafomanie. Co znamená odborný pojem Grafomanie z kategorie Literatura?

Co je to Grafomanie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Grafomanie

Grafomanie, jinak také hypergrafie, je označení pro chorobnou vášeň pro psaní. Lékaři tuto touhu označují jako stav mysli, který je považován za chorobný. Postižený píše nesouvislé shluky písmen a slov. Jako grafomanie bývá označováno i chorobně silná vášeň pro psaní literárních textů, které postrádají jakoukoli kvalitu. V hanlivém smyslu se toto označení používá i pro takové autory, kteří tvoří díla nízké kvality.
Grafoman většinou neumí dostatečně vyjádřit své sdělení, nemá dostatečné znalosti. Píše všude, kde se psát dá, nejen na papír, ale i na zdi, předměty nebo vlastní tělo. Snaží se tak vyjádřit své fantazie a existenci.


Co je to Grafomanie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Grafomanie. Co znamená odborný pojem Grafomanie z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Grafomanie se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, terminologie, význam, terminus technicus, wiki, literatura, význam slova, synonymum, odborné názvosloví, termín, heslo, formulace, Grafomanie, co je to Grafomanie?, slovo, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Grafomanie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Grafomanie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grafomanie či hypergrafie (z řeckého grafein - psát, mania - touha) je chorobná touha psát. V lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov, v obecnějším slova smyslu termín označuje chorobné nutkání psát texty literárního charakteru, většinou bez ohledu na jejich kvalitu, případně slouží jako pejorativní označení pro autora málo kvalitních děl. Tomuto obecnému chápání je bližší odborný termín typomanie, který označuje chorobnou touhu po publikaci vlastního díla.

Více informací o slovu Grafomanie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grafomanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Grafomanie na Youtube

Zkusit najít pojem Grafomanie ve Wikizdrojích

Najít výraz Grafomanie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Grafomanie ve Wikislovníku

Hledat výraz Grafomanie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Grafomanie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Grafomanie? resp. jaký je přesný význam slova Grafomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grafomanie, odpověď na dotaz co je to Grafomanie?. Víte např. kdo to je Hugh Grant? Znáte a víte kdo je Cizinec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.