Co je to?
Výraz, termín, definice slova Grafomanie. Co znamená odborný pojem Grafomanie z kategorie Literatura?

Co je Grafomanie?

Co znamená pojem, definice termínu Grafomanie?

Grafomanie, jinak také hypergrafie, je označení pro chorobnou vášeň pro psaní. Lékaři tuto touhu označují jako stav mysli, který je považován za chorobný. Postižený píše nesouvislé shluky písmen a slov. Jako grafomanie bývá označováno i chorobně silná vášeň pro psaní literárních textů, které postrádají jakoukoli kvalitu. V hanlivém smyslu se toto označení používá i pro takové autory, kteří tvoří díla nízké kvality.
Grafoman většinou neumí dostatečně vyjádřit své sdělení, nemá dostatečné znalosti. Píše všude, kde se psát dá, nejen na papír, ale i na zdi, předměty nebo vlastní tělo. Snaží se tak vyjádřit své fantazie a existenci.


Co je to Grafomanie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Grafomanie. Co znamená odborný pojem Grafomanie z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Grafomanie sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Grafomanie je v kategorii literatura

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, terminologie, přesný výraz, co je to Grafomanie?, co znamená, pojem, lexikon, informace, heslo, slovník, odborné názvosloví, popis, synonymum, literatura, význam, terminus technicus, přesný význam


Pojem Grafomanie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Grafomanie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grafomanie či hypergrafie (z řeckého grafein - psát, mania - touha) je chorobná touha psát. V lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov, v obecnějším slova smyslu termín označuje chorobné nutkání psát texty literárního charakteru, většinou bez ohledu na jejich kvalitu, případně slouží jako pejorativní označení pro autora málo kvalitních děl. Tomuto obecnému chápání je bližší odborný termín typomanie, který označuje chorobnou touhu po publikaci vlastního díla.

Další zdroje informací o slovu Grafomanie

Najít heslo Grafomanie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grafomanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Grafomanie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Grafomanie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grafomanie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Grafomanie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Grafomanie například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Grafomanie? resp. co je to Grafomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grafomanie, odpověď na dotaz co je to Grafomanie?. Víte např. kdo to je Daniela Révai? Znáte a víte kdo je Koncipient? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.