Co je to?
Odborný výraz, definice slova Grafomanie. Co znamená slovo Grafomanie z kategorie Literatura?

Co je Grafomanie? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Grafomanie?

Grafomanie, jinak také hypergrafie, je označení pro chorobnou vášeň pro psaní. Lékaři tuto touhu označují jako stav mysli, který je považován za chorobný. Postižený píše nesouvislé shluky písmen a slov. Jako grafomanie bývá označováno i chorobně silná vášeň pro psaní literárních textů, které postrádají jakoukoli kvalitu. V hanlivém smyslu se toto označení používá i pro takové autory, kteří tvoří díla nízké kvality.
Grafoman většinou neumí dostatečně vyjádřit své sdělení, nemá dostatečné znalosti. Píše všude, kde se psát dá, nejen na papír, ale i na zdi, předměty nebo vlastní tělo. Snaží se tak vyjádřit své fantazie a existenci.


Co je to Grafomanie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Grafomanie. Co znamená slovo Grafomanie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Grafomanie se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Grafomanie patří do kategorie literatura

Klíčová slova: přesný výraz, literatura, význam slova, pojem, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, formulace, wiki, popis, heslo, co to je, názvosloví, terminologie, co je to Grafomanie?, přesný význam, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Grafomanie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Grafomanie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grafomanie či hypergrafie (z řeckého grafein - psát, mania - touha) je chorobná touha psát. V lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov, v obecnějším slova smyslu termín označuje chorobné nutkání psát texty literárního charakteru, většinou bez ohledu na jejich kvalitu, případně slouží jako pejorativní označení pro autora málo kvalitních děl. Tomuto obecnému chápání je bližší odborný termín typomanie, který označuje chorobnou touhu po publikaci vlastního díla.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Grafomanie ve Wikislovníku

Zkusit najít Grafomanie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Grafomanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Grafomanie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Grafomanie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grafomanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Grafomanie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Grafomanie? resp. co vlastně znamená slovo Grafomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grafomanie, odpověď na dotaz co je to Grafomanie?. Víte např. kdo to je Tanečník? Znáte a víte kdo je Premonstrát? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.