Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Co je to Kolovrat? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kolovrat?

Kolovrat je zařízení pocházející pravděpodobně z Indie. Slouží ke spředení textilních vláken rostlinného i živočišného původu. U nás se používá tzv. kolovrat s křídlem, kdy se uvede do pohybu pedál, ten aktivitu přenese na klikovou hřídel a hnací kolo. To přenáší otáčky na přeslen, umístěný na vřetenu a cívce. Na vřetenu se nachází také křídlo s vodiči niti. Křídlo má dvě ramena.
Ten, kdo přede, musí šlapat na pedál a současně držet chomáč vláken. Z něj postupně přidává další pramínky na konec niti. Otáčky vřetene niť kroutí a navíjejí na cívku.


Co je to Kolovrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolovrat se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, heslo, Nástroje, Kolovrat, pojem, slovník, přesný význam, terminus technicus, slovo, termín, terminologie, co to je, co je to Kolovrat?, význam, vysvětlení, synonymum, definice pojmu


Pojem Kolovrat je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kolovrat můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolovrat je zařízení ke spřádání rostlinných i živočišných textilních vláken. Vynálezce kolovratu není známý, poprvé byl použit pravděpodobně v Indii někdy mezi 6. a 11. stoletím a do Evropy se dostal ve 13. století.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Kolovrat ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kolovrat ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kolovrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Kolovrat na Google.cz

Vyhledat pojem Kolovrat ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolovrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrat například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kolovrat? resp. co znamená výraz Kolovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrat, odpověď na dotaz co je to Kolovrat?. Víte např. kdo to je Obráběč? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.