Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Co je to Kolovrat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kolovrat

Kolovrat je zařízení pocházející pravděpodobně z Indie. Slouží ke spředení textilních vláken rostlinného i živočišného původu. U nás se používá tzv. kolovrat s křídlem, kdy se uvede do pohybu pedál, ten aktivitu přenese na klikovou hřídel a hnací kolo. To přenáší otáčky na přeslen, umístěný na vřetenu a cívce. Na vřetenu se nachází také křídlo s vodiči niti. Křídlo má dvě ramena.
Ten, kdo přede, musí šlapat na pedál a současně držet chomáč vláken. Z něj postupně přidává další pramínky na konec niti. Otáčky vřetene niť kroutí a navíjejí na cívku.


Co je to Kolovrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kolovrat? Pak se o ní podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Kolovrat je v kategorii nástroje

Klíčová slova: synonymum, heslo, lexikon, formulace, odborný výraz, terminus technicus, nástroje, vysvětlení, slovo, informace, definice, Kolovrat, co to je, pojem, slovník, popis, význam slova, terminologie


Pojem Kolovrat je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolovrat? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kolovrat je zařízení ke spřádání rostlinných i živočišných textilních vláken. Vynálezce kolovratu není známý, poprvé byl použit pravděpodobně v Indii někdy mezi 6. a 11. stoletím a do Evropy se dostal ve 13. století.

Pro více informací o heslu Kolovrat zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Kolovrat ve Wikislovníku

Hledat termín Kolovrat ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Kolovrat na Google.cz

Vyhledat termín Kolovrat ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolovrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kolovrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrat například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu Kolovrat? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kolovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrat, odpověď na dotaz co je to Kolovrat?. Víte např. kdo to je Roman Berbr? Znáte a víte kdo je Optometrista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.