Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Co je to Kolovrat? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kolovrat?

Kolovrat je zařízení pocházející pravděpodobně z Indie. Slouží ke spředení textilních vláken rostlinného i živočišného původu. U nás se používá tzv. kolovrat s křídlem, kdy se uvede do pohybu pedál, ten aktivitu přenese na klikovou hřídel a hnací kolo. To přenáší otáčky na přeslen, umístěný na vřetenu a cívce. Na vřetenu se nachází také křídlo s vodiči niti. Křídlo má dvě ramena.
Ten, kdo přede, musí šlapat na pedál a současně držet chomáč vláken. Z něj postupně přidává další pramínky na konec niti. Otáčky vřetene niť kroutí a navíjejí na cívku.


Co je to Kolovrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kolovrat je v sekci Nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, Kolovrat, odborné názvosloví, termín, heslo, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, Nástroje, Nástroje, wiki, slovo, názvosloví, formulace, terminologie, informace


Pojem Kolovrat je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolovrat? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolovrat je zařízení ke spřádání rostlinných i živočišných textilních vláken. Vynálezce kolovratu není známý, poprvé byl použit pravděpodobně v Indii někdy mezi 6. a 11. stoletím a do Evropy se dostal ve 13. století.

Další zdroje informací o slovu Kolovrat

Najít slovo Kolovrat ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kolovrat na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolovrat ve Wikimedia Commons

Najít heslo Kolovrat ve Wikislovníku

Najít termín Kolovrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kolovrat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrat například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kolovrat? resp. jaký je význam slova Kolovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrat, odpověď na dotaz co je to Kolovrat?. Víte např. kdo to je Sebevrah? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kolovrat hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.