Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolovrat. Co znamená pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Co je Kolovrat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kolovrat

Kolovrat je zařízení pocházející pravděpodobně z Indie. Slouží ke spředení textilních vláken rostlinného i živočišného původu. U nás se používá tzv. kolovrat s křídlem, kdy se uvede do pohybu pedál, ten aktivitu přenese na klikovou hřídel a hnací kolo. To přenáší otáčky na přeslen, umístěný na vřetenu a cívce. Na vřetenu se nachází také křídlo s vodiči niti. Křídlo má dvě ramena.
Ten, kdo přede, musí šlapat na pedál a současně držet chomáč vláken. Z něj postupně přidává další pramínky na konec niti. Otáčky vřetene niť kroutí a navíjejí na cívku.


Co je to Kolovrat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolovrat. Co znamená pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Kolovrat doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Kolovrat se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: slovo, nástroje, lexikon, co znamená, co je to Kolovrat?, vysvětlení, termín, heslo, význam, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný význam, co to je, synonymum, význam slova, terminologie, názvosloví


Pojem Kolovrat je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolovrat? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kolovrat je zařízení ke spřádání rostlinných i živočišných textilních vláken. Vynálezce kolovratu není známý, poprvé byl použit pravděpodobně v Indii někdy mezi 6. a 11. stoletím a do Evropy se dostal ve 13. století.

Další informační zdroje

Hledat heslo Kolovrat na Google.cz

Vyhledat heslo Kolovrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kolovrat ve Wikislovníku

Zkusit najít Kolovrat ve Wikizdrojích

Hledat slovo Kolovrat ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kolovrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kolovrat? resp. jaký je význam pojmu Kolovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrat, odpověď na dotaz co je to Kolovrat?. Víte např. kdo to je Mnich? Znáte a víte kdo je Benjamin Fulford? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.