Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Co je to Kolovrat? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kolovrat?

Kolovrat je zařízení pocházející pravděpodobně z Indie. Slouží ke spředení textilních vláken rostlinného i živočišného původu. U nás se používá tzv. kolovrat s křídlem, kdy se uvede do pohybu pedál, ten aktivitu přenese na klikovou hřídel a hnací kolo. To přenáší otáčky na přeslen, umístěný na vřetenu a cívce. Na vřetenu se nachází také křídlo s vodiči niti. Křídlo má dvě ramena.
Ten, kdo přede, musí šlapat na pedál a současně držet chomáč vláken. Z něj postupně přidává další pramínky na konec niti. Otáčky vřetene niť kroutí a navíjejí na cívku.


Co je to Kolovrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolovrat. Co znamená odborný pojem Kolovrat z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Kolovrat sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolovrat je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, termín, Nástroje, terminus technicus, formulace, lexikon, slovník, popis, co je to Kolovrat?, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, pojem, heslo, přesný význam, Kolovrat, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Kolovrat je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Kolovrat doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Kolovrat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Kolovrat ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kolovrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolovrat ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kolovrat ve Wikislovníku

Hledat pojem Kolovrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kolovrat? resp. jaká je definice termínu Kolovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrat, odpověď na dotaz co je to Kolovrat?. Víte např. kdo to je Uma Thurman? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.