Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Co je Virus?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Virus?

V biologii znamená virus cizopasníka, který napadá živé organismy. Do buněk vkládá svůj genetický kód a tím na ně přenáší infekci. Nakaženému nositeli, jímž může být člověk, zvíře nebo rostlina způsobuje nemoc.
V počítačové oblasti jde o program, jenž se umí rozšiřovat sám bez vědomí uživatele a kopíruje se do dalších souborů a dokumentů.


Co je to Virus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Virus? Potom se o definici podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Virus se nachází v kategorii software

Klíčová slova: význam, slovo, terminus technicus, co to je, lexikon, co znamená, slovník, odborný výraz, formulace, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, definice, software, význam pojmu, terminologie, co je to Virus?, význam slova


Pojem Virus je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Virus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako virus se v oblasti počítačové bezpečnosti označuje program, který se dokáže sám šířit bez vědomí uživatele. Pro množení se vkládá do jiných spustitelných souborů či dokumentů. Takový program se tedy chová obdobně jako biologický virus, který se šíří vkládáním svého kódu do živých buněk. V souladu s touto analogií se někdy procesu šíření viru říká nakažení či infekce a napadenému souboru hostitel. Viry jsou jen jedním z druhů tzv. malwaru, zákeřného softwaru. V obecném smyslu se jako viry (nesprávně) označují i např. červi a jiné druhy malwaru.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Virus ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Virus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Virus ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Virus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená Virus? resp. jaká je definice termínu Virus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus, odpověď na dotaz co je to Virus?. Víte např. kdo to je Lucie Černíková? Znáte a víte kdo je Mediátor? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, aplikace v notebooku, virus, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.