Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Co je Virus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Virus?

V biologii znamená virus cizopasníka, který napadá živé organismy. Do buněk vkládá svůj genetický kód a tím na ně přenáší infekci. Nakaženému nositeli, jímž může být člověk, zvíře nebo rostlina způsobuje nemoc.
V počítačové oblasti jde o program, jenž se umí rozšiřovat sám bez vědomí uživatele a kopíruje se do dalších souborů a dokumentů.


Co je to Virus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Virus? Potom se o definici podělte s dalšími osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Virus se nachází v kategorii software

Klíčová slova: co to je, Virus, software, terminus technicus, termín, formulace, synonymum, co je to Virus?, definice, význam, odborné názvosloví, slovo, heslo, odborný výraz, software, přesný výraz, vysvětlení, pojem


Pojem Virus je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Virus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Jako virus se v oblasti počítačové bezpečnosti označuje program, který se dokáže sám šířit bez vědomí uživatele. Pro množení se vkládá do jiných spustitelných souborů či dokumentů. Takový program se tedy chová obdobně jako biologický virus, který se šíří vkládáním svého kódu do živých buněk. V souladu s touto analogií se někdy procesu šíření viru říká nakažení či infekce a napadenému souboru hostitel. Viry jsou jen jedním z druhů tzv. malwaru, zákeřného softwaru. V obecném smyslu se jako viry (nesprávně) označují i např. červi a jiné druhy malwaru.

Více informací o pojmu Virus lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Virus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Virus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Virus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Virus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Virus? resp. co přesně znamená slovo Virus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus, odpověď na dotaz co je to Virus?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Mediátor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než software). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.