Co je to?
Výraz, termín, definice slova Virus. Co znamená odborný pojem Virus z kategorie Software?

Co je to Virus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Virus

V biologii znamená virus cizopasníka, který napadá živé organismy. Do buněk vkládá svůj genetický kód a tím na ně přenáší infekci. Nakaženému nositeli, jímž může být člověk, zvíře nebo rostlina způsobuje nemoc.
V počítačové oblasti jde o program, jenž se umí rozšiřovat sám bez vědomí uživatele a kopíruje se do dalších souborů a dokumentů.


Co je to Virus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Virus. Co znamená odborný pojem Virus z kategorie Software?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Virus je v sekci software

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, popis, slovo, slovník, software, informace, co to je, co je to Virus?, význam, pojem, wiki


Pojem Virus je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Virus dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Jako virus se v oblasti počítačové bezpečnosti označuje program, který se dokáže sám šířit bez vědomí uživatele. Pro množení se vkládá do jiných spustitelných souborů či dokumentů. Takový program se tedy chová obdobně jako biologický virus, který se šíří vkládáním svého kódu do živých buněk. V souladu s touto analogií se někdy procesu šíření viru říká nakažení či infekce a napadenému souboru hostitel. Viry jsou jen jedním z druhů tzv. malwaru, zákeřného softwaru. V obecném smyslu se jako viry (nesprávně) označují i např. červi a jiné druhy malwaru.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Virus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Virus ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Virus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Virus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Virus? resp. co označuje slovo Virus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus, odpověď na dotaz co je to Virus?. Víte např. kdo to je Richard Feynman? Znáte a víte kdo je Portýr? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.