Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Co to je Virus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Virus

V biologii znamená virus cizopasníka, který napadá živé organismy. Do buněk vkládá svůj genetický kód a tím na ně přenáší infekci. Nakaženému nositeli, jímž může být člověk, zvíře nebo rostlina způsobuje nemoc.
V počítačové oblasti jde o program, jenž se umí rozšiřovat sám bez vědomí uživatele a kopíruje se do dalších souborů a dokumentů.


Co je to Virus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Virus s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Virus se nachází v sekci Software

Klíčová slova: odborný výraz, význam, přesný výraz, slovník, přesný význam, wiki, heslo, terminus technicus, co to je, definice pojmu, informace, Software, odborné názvosloví, slovo, co znamená, význam pojmu, význam slova, formulace


Pojem Virus je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Virus?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jako virus se v oblasti počítačové bezpečnosti označuje program, který se dokáže sám šířit bez vědomí uživatele. Pro množení se vkládá do jiných spustitelných souborů či dokumentů. Takový program se tedy chová obdobně jako biologický virus, který se šíří vkládáním svého kódu do živých buněk. V souladu s touto analogií se někdy procesu šíření viru říká nakažení či infekce a napadenému souboru hostitel. Viry jsou jen jedním z druhů tzv. malwaru, zákeřného softwaru. V obecném smyslu se jako viry (nesprávně) označují i např. červi a jiné druhy malwaru.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Virus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Virus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Virus ve Wikislovníku

Najít termín Virus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Virus? resp. jaká je definice slova Virus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus, odpověď na dotaz co je to Virus?. Víte např. kdo to je Kurd? Znáte a víte kdo je Portýr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.