Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Co to je Virus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Virus?

V biologii znamená virus cizopasníka, který napadá živé organismy. Do buněk vkládá svůj genetický kód a tím na ně přenáší infekci. Nakaženému nositeli, jímž může být člověk, zvíře nebo rostlina způsobuje nemoc.
V počítačové oblasti jde o program, jenž se umí rozšiřovat sám bez vědomí uživatele a kopíruje se do dalších souborů a dokumentů.


Co je to Virus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Virus. Co znamená pojem Virus z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Virus je v kategorii Software

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, význam slova, termín, wiki, odborný výraz, informace, synonymum, Virus, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, lexikon, co to je, definice pojmu, slovník, popis


Pojem Virus je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Virus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako virus se v oblasti počítačové bezpečnosti označuje program, který se dokáže sám šířit bez vědomí uživatele. Pro množení se vkládá do jiných spustitelných souborů či dokumentů. Takový program se tedy chová obdobně jako biologický virus, který se šíří vkládáním svého kódu do živých buněk. V souladu s touto analogií se někdy procesu šíření viru říká nakažení či infekce a napadenému souboru hostitel. Viry jsou jen jedním z druhů tzv. malwaru, zákeřného softwaru. V obecném smyslu se jako viry (nesprávně) označují i např. červi a jiné druhy malwaru.

Více informací o slovu Virus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Virus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Virus na Google.cz

Vyhledat pojem Virus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Virus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Virus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Virus? resp. jaká je definice termínu Virus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus, odpověď na dotaz co je to Virus?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Portýr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.