Co je to?
Definice výrazu Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Co to je Těžiště? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Těžiště?

Místo či bod tělesa, které označuje střed působení tíhových sil. Za tíhovou sílu přitom přitom považujeme součet přitahující gravitační síly, kterou působí planeta Země na předměty na svém povrchu, a odstředivé síly projevující se otáčivým pohybem Země kolem své osy. V těžišti dosahuje výsledek tíhových sil hodnoty nula. Působíme-li na bod v je těžiště, má to stejný účinek jako bychom manipulovali s celým tělesem.


Co je to Těžiště? Význam slova, termín, Definice výrazu Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Těžiště můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Těžiště je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: termín, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, Fyzika, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, co je to Těžiště?, synonymum, formulace, význam slova, Fyzika, názvosloví, terminologie


Pojem Těžiště je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Těžiště?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Těžiště (hmotný střed) je působiště tíhové síly působící na těleso. Ve skutečnosti je mezi pojmy těžiště a hmotný střed principiální rozdíl. Těžiště zavádíme jako působiště výslednice tíhových sil působících na jednotlivé části tělesa v tíhovém poli (nebo také můžeme říct, že je to bod, vůči němuž je výsledný moment působících tíhových sil nulový). Pojem těžiště tedy ztrácí význam v beztížném stavu. Hmotný střed je bod, který je pevně určen tvarem tělesa a rozložením hustoty. Nezávisí na přítomnosti vnějšího silového pole. V homogenním tíhovém poli (např. v těsné blízkosti zemského povrchu) oba pojmy splývají a velmi často se používají jako synonyma. V nehomogenním tíhovém poli je však nutno oba pojmy rozlišovat.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Těžiště ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Těžiště na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžiště ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Těžiště ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Těžiště ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Těžiště ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžiště například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Těžiště? resp. co znamená slovo Těžiště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžiště, odpověď na dotaz co je to Těžiště?. Víte např. kdo to je Repetent? Znáte a víte kdo je Zac Efron? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.