Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Těžiště. Co znamená pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Co je Těžiště?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Těžiště?

Místo či bod tělesa, které označuje střed působení tíhových sil. Za tíhovou sílu přitom přitom považujeme součet přitahující gravitační síly, kterou působí planeta Země na předměty na svém povrchu, a odstředivé síly projevující se otáčivým pohybem Země kolem své osy. V těžišti dosahuje výsledek tíhových sil hodnoty nula. Působíme-li na bod v je těžiště, má to stejný účinek jako bychom manipulovali s celým tělesem.


Co je to Těžiště? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Těžiště. Co znamená pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Těžiště s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Těžiště se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, lexikon, definice, slovník, co znamená, odborné názvosloví, fyzika, názvosloví, fyzika, formulace, informace, synonymum, terminus technicus, termín, Těžiště, přesný význam, slovo


Pojem Těžiště je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Těžiště dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Těžiště (hmotný střed) je působiště tíhové síly působící na těleso. Ve skutečnosti je mezi pojmy těžiště a hmotný střed principiální rozdíl. Těžiště zavádíme jako působiště výslednice tíhových sil působících na jednotlivé části tělesa v tíhovém poli (nebo také můžeme říct, že je to bod, vůči němuž je výsledný moment působících tíhových sil nulový). Pojem těžiště tedy ztrácí význam v beztížném stavu. Hmotný střed je bod, který je pevně určen tvarem tělesa a rozložením hustoty. Nezávisí na přítomnosti vnějšího silového pole. V homogenním tíhovém poli (např. v těsné blízkosti zemského povrchu) oba pojmy splývají a velmi často se používají jako synonyma. V nehomogenním tíhovém poli je však nutno oba pojmy rozlišovat.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těžiště ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Těžiště ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Těžiště na Youtube

Najít heslo Těžiště na Google obrázcích

Vyhledat výraz Těžiště ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Těžiště ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžiště například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka už zajisté víte jaká je definice slova Těžiště? resp. co vlastně znamená slovo Těžiště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžiště, odpověď na dotaz co je to Těžiště?. Víte např. kdo to je Josef Bernard? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Těžiště i v jiné kategorii než v fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, kvantový model, těžiště, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.