Co je to?
Definice výrazu Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Co to je Těžiště? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Těžiště?

Místo či bod tělesa, které označuje střed působení tíhových sil. Za tíhovou sílu přitom přitom považujeme součet přitahující gravitační síly, kterou působí planeta Země na předměty na svém povrchu, a odstředivé síly projevující se otáčivým pohybem Země kolem své osy. V těžišti dosahuje výsledek tíhových sil hodnoty nula. Působíme-li na bod v je těžiště, má to stejný účinek jako bychom manipulovali s celým tělesem.


Co je to Těžiště? Význam slova, termín, Definice výrazu Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Těžiště je v sekci Fyzika

Klíčová slova: formulace, názvosloví, heslo, vysvětlení, informace, význam pojmu, co je to Těžiště?, termín, Fyzika, přesný význam, definice, odborný výraz, pojem, lexikon, Těžiště, význam slova, význam, terminus technicus


Pojem Těžiště je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Těžiště?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Těžiště (hmotný střed) je působiště tíhové síly působící na těleso. Ve skutečnosti je mezi pojmy těžiště a hmotný střed principiální rozdíl. Těžiště zavádíme jako působiště výslednice tíhových sil působících na jednotlivé části tělesa v tíhovém poli (nebo také můžeme říct, že je to bod, vůči němuž je výsledný moment působících tíhových sil nulový). Pojem těžiště tedy ztrácí význam v beztížném stavu. Hmotný střed je bod, který je pevně určen tvarem tělesa a rozložením hustoty. Nezávisí na přítomnosti vnějšího silového pole. V homogenním tíhovém poli (např. v těsné blízkosti zemského povrchu) oba pojmy splývají a velmi často se používají jako synonyma. V nehomogenním tíhovém poli je však nutno oba pojmy rozlišovat.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Těžiště ve Wikizdrojích

Hledat pojem Těžiště na Google.cz

Vyhledat výraz Těžiště ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Těžiště ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžiště ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Těžiště ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžiště například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Těžiště? resp. co to je Těžiště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžiště, odpověď na dotaz co je to Těžiště?. Víte např. kdo to je Barbora Šámalová? Znáte a víte kdo je Zac Efron? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.