Co je to?
Definice výrazu Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Co to je Těžiště? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Těžiště?

Místo či bod tělesa, které označuje střed působení tíhových sil. Za tíhovou sílu přitom přitom považujeme součet přitahující gravitační síly, kterou působí planeta Země na předměty na svém povrchu, a odstředivé síly projevující se otáčivým pohybem Země kolem své osy. V těžišti dosahuje výsledek tíhových sil hodnoty nula. Působíme-li na bod v je těžiště, má to stejný účinek jako bychom manipulovali s celým tělesem.


Co je to Těžiště? Význam slova, termín, Definice výrazu Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Těžiště je v sekci Fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, lexikon, přesný výraz, terminologie, názvosloví, význam, slovník, popis, wiki, termín, co je to Těžiště?, heslo, Fyzika, přesný význam, informace, synonymum, význam slova


Pojem Těžiště je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Těžiště píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Těžiště (hmotný střed) je působiště tíhové síly působící na těleso. Ve skutečnosti je mezi pojmy těžiště a hmotný střed principiální rozdíl. Těžiště zavádíme jako působiště výslednice tíhových sil působících na jednotlivé části tělesa v tíhovém poli (nebo také můžeme říct, že je to bod, vůči němuž je výsledný moment působících tíhových sil nulový). Pojem těžiště tedy ztrácí význam v beztížném stavu. Hmotný střed je bod, který je pevně určen tvarem tělesa a rozložením hustoty. Nezávisí na přítomnosti vnějšího silového pole. V homogenním tíhovém poli (např. v těsné blízkosti zemského povrchu) oba pojmy splývají a velmi často se používají jako synonyma. V nehomogenním tíhovém poli je však nutno oba pojmy rozlišovat.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Těžiště ve Wikislovníku

Najít termín Těžiště ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžiště ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Těžiště ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Těžiště na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těžiště ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžiště například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Těžiště? resp. jaký je význam pojmu Těžiště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžiště, odpověď na dotaz co je to Těžiště?. Víte např. kdo to je Daniel Farnbauer? Znáte a víte kdo je Rafael Nadal? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Těžiště hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.