Co je to?
Výraz, termín, definice slova Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Co je to Těžiště? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Těžiště?

Místo či bod tělesa, které označuje střed působení tíhových sil. Za tíhovou sílu přitom přitom považujeme součet přitahující gravitační síly, kterou působí planeta Země na předměty na svém povrchu, a odstředivé síly projevující se otáčivým pohybem Země kolem své osy. V těžišti dosahuje výsledek tíhových sil hodnoty nula. Působíme-li na bod v je těžiště, má to stejný účinek jako bychom manipulovali s celým tělesem.


Co je to Těžiště? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Těžiště. Co znamená odborný pojem Těžiště z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Těžiště patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: názvosloví, definice, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, heslo, definice pojmu, Těžiště, slovo, fyzika, význam slova, synonymum, informace, pojem


Pojem Těžiště je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Těžiště dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Těžiště (hmotný střed) je působiště tíhové síly působící na těleso. Ve skutečnosti je mezi pojmy těžiště a hmotný střed principiální rozdíl. Těžiště zavádíme jako působiště výslednice tíhových sil působících na jednotlivé části tělesa v tíhovém poli (nebo také můžeme říct, že je to bod, vůči němuž je výsledný moment působících tíhových sil nulový). Pojem těžiště tedy ztrácí význam v beztížném stavu. Hmotný střed je bod, který je pevně určen tvarem tělesa a rozložením hustoty. Nezávisí na přítomnosti vnějšího silového pole. V homogenním tíhovém poli (např. v těsné blízkosti zemského povrchu) oba pojmy splývají a velmi často se používají jako synonyma. V nehomogenním tíhovém poli je však nutno oba pojmy rozlišovat.

Další informační zdroje o slovu Těžiště

Zkusit najít termín Těžiště ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Těžiště ve Wikizdrojích

Najít pojem Těžiště ve Wikislovníku

Hledat pojem Těžiště ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Těžiště ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Těžiště na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžiště například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Těžiště? resp. co se přesně ukrývá za slovem Těžiště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžiště, odpověď na dotaz co je to Těžiště?. Víte např. kdo to je Vlastimil Bedrna? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.