Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyberšikana. Co znamená pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Co je Kyberšikana?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kyberšikana

S rozvojem moderní doby se slovníky obohacují o řadu nových výrazů, které dříve nebylo možné znát. Jedním z takových výrazů je i kyberšikana. Jedná se o druh psychologického útlaku, jenž využívá jako prostředek elektronické přístroje. Některé projevy mohou spadat do kategorie trestných činů.
Nejčastějšími projevy mohou být obtěžující či útočné e-maily a SMS zprávy, vytváření stránek shazujících konkrétní osobu nebo třeba nahrání ponižujícího obsahu na veřejně přístupné místo v rámci internetu. V poslední době se přijímají zákony, které by měly kyberšikanu omezit nebo úplně vymýtit.


Co je to Kyberšikana? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyberšikana. Co znamená pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kyberšikana? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kyberšikana patří do sekce psychologie

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, terminologie, psychologie, význam, vysvětlení, heslo, význam pojmu, definice pojmu, informace, co to je, formulace, psychologie, Kyberšikana, přesný význam, přesný výraz, co je to Kyberšikana?, názvosloví


Pojem Kyberšikana je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kyberšikana?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyberšikana (též kybernetická šikana, počítačová šikana či cyberbullying) je kolektivní označení forem šikany prostřednictvím elektronických médií, jako je internet a mobilní telefony, které slouží k agresivnímu a záměrnému poškození uživatele těchto médií. Stejně jako tradiční šikana zahrnuje i kyberšikana opakované chování a nepoměr sil mezi agresorem a obětí. Mezi další kritéria, která identifikují kyberšikanu, patří fakt, že oběť vnímá to, co se děje, jako nepříjemné a ubližující. Kyberšikana však může být způsobena také neúmyslně - nevhodný žert se např. vymkne kontrole a může se rozvinout do podoby intenzivní kyberšikany.

Více informací o pojmu Kyberšikana lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Kyberšikana ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Kyberšikana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kyberšikana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Kyberšikana na Google obrázcích

Zkusit najít termín Kyberšikana ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Kyberšikana na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberšikana například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teďka už zajisté víte co znamená Kyberšikana? resp. co vlastně znamená slovo Kyberšikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberšikana, odpověď na dotaz co je to Kyberšikana?. Víte např. kdo to je John Fitzgerald Kennedy? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.