Co je to?
Definice výrazu Kyberšikana. Co znamená odborný pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Co to je Kyberšikana? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kyberšikana?

S rozvojem moderní doby se slovníky obohacují o řadu nových výrazů, které dříve nebylo možné znát. Jedním z takových výrazů je i kyberšikana. Jedná se o druh psychologického útlaku, jenž využívá jako prostředek elektronické přístroje. Některé projevy mohou spadat do kategorie trestných činů.
Nejčastějšími projevy mohou být obtěžující či útočné e-maily a SMS zprávy, vytváření stránek shazujících konkrétní osobu nebo třeba nahrání ponižujícího obsahu na veřejně přístupné místo v rámci internetu. V poslední době se přijímají zákony, které by měly kyberšikanu omezit nebo úplně vymýtit.


Co je to Kyberšikana? Význam slova, termín, Definice výrazu Kyberšikana. Co znamená odborný pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kyberšikana s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kyberšikana je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, wiki, význam slova, slovník, slovo, lexikon, definice, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, Kyberšikana, přesný význam, formulace, co to je


Pojem Kyberšikana je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kyberšikana? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyberšikana (též kybernetická šikana, počítačová šikana či cyberbullying) je kolektivní označení forem šikany prostřednictvím elektronických médií, jako je internet a mobilní telefony, které slouží k agresivnímu a záměrnému poškození uživatele těchto médií. Stejně jako tradiční šikana zahrnuje i kyberšikana opakované chování a nepoměr sil mezi agresorem a obětí. Mezi další kritéria, která identifikují kyberšikanu, patří fakt, že oběť vnímá to, co se děje, jako nepříjemné a ubližující. Kyberšikana však může být způsobena také neúmyslně - nevhodný žert se např. vymkne kontrole a může se rozvinout do podoby intenzivní kyberšikany.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Kyberšikana ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyberšikana ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kyberšikana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kyberšikana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kyberšikana na Youtube

Najít výraz Kyberšikana ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberšikana například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kyberšikana? resp. co se skrývá pod slovem Kyberšikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberšikana, odpověď na dotaz co je to Kyberšikana?. Víte např. kdo to je Miroslav Kalousek? Znáte a víte kdo je Jehovista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.