Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyberšikana. Co znamená odborný pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Co je to Kyberšikana? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kyberšikana?

S rozvojem moderní doby se slovníky obohacují o řadu nových výrazů, které dříve nebylo možné znát. Jedním z takových výrazů je i kyberšikana. Jedná se o druh psychologického útlaku, jenž využívá jako prostředek elektronické přístroje. Některé projevy mohou spadat do kategorie trestných činů.
Nejčastějšími projevy mohou být obtěžující či útočné e-maily a SMS zprávy, vytváření stránek shazujících konkrétní osobu nebo třeba nahrání ponižujícího obsahu na veřejně přístupné místo v rámci internetu. V poslední době se přijímají zákony, které by měly kyberšikanu omezit nebo úplně vymýtit.


Co je to Kyberšikana? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyberšikana. Co znamená odborný pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kyberšikana se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, slovník, pojem, psychologie, vysvětlení, odborné názvosloví, lexikon, wiki, heslo, slovo, psychologie, přesný výraz, definice, význam, co to je, co je to Kyberšikana?, terminus technicus


Pojem Kyberšikana je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kyberšikana? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyberšikana (též kybernetická šikana, počítačová šikana či cyberbullying) je kolektivní označení forem šikany prostřednictvím elektronických médií, jako je internet a mobilní telefony, které slouží k agresivnímu a záměrnému poškození uživatele těchto médií. Stejně jako tradiční šikana zahrnuje i kyberšikana opakované chování a nepoměr sil mezi agresorem a obětí. Mezi další kritéria, která identifikují kyberšikanu, patří fakt, že oběť vnímá to, co se děje, jako nepříjemné a ubližující. Kyberšikana však může být způsobena také neúmyslně - nevhodný žert se např. vymkne kontrole a může se rozvinout do podoby intenzivní kyberšikany.

Další informační zdroje o slovu Kyberšikana

Najít heslo Kyberšikana ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kyberšikana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kyberšikana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyberšikana ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kyberšikana na Google.cz

Najít pojem Kyberšikana ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberšikana například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kyberšikana? resp. jaký je význam pojmu Kyberšikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberšikana, odpověď na dotaz co je to Kyberšikana?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Jack Frost? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.