Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyberšikana. Co znamená odborný pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Co je to Kyberšikana? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kyberšikana

S rozvojem moderní doby se slovníky obohacují o řadu nových výrazů, které dříve nebylo možné znát. Jedním z takových výrazů je i kyberšikana. Jedná se o druh psychologického útlaku, jenž využívá jako prostředek elektronické přístroje. Některé projevy mohou spadat do kategorie trestných činů.
Nejčastějšími projevy mohou být obtěžující či útočné e-maily a SMS zprávy, vytváření stránek shazujících konkrétní osobu nebo třeba nahrání ponižujícího obsahu na veřejně přístupné místo v rámci internetu. V poslední době se přijímají zákony, které by měly kyberšikanu omezit nebo úplně vymýtit.


Co je to Kyberšikana? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyberšikana. Co znamená odborný pojem Kyberšikana z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kyberšikana je v kategorii psychologie

Klíčová slova: pojem, popis, co to je, význam pojmu, wiki, vysvětlení, heslo, Kyberšikana, psychologie, odborné názvosloví, definice pojmu, termín, definice, terminus technicus, informace, lexikon, synonymum, terminologie


Pojem Kyberšikana je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyberšikana? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyberšikana (též kybernetická šikana, počítačová šikana či cyberbullying) je kolektivní označení forem šikany prostřednictvím elektronických médií, jako je internet a mobilní telefony, které slouží k agresivnímu a záměrnému poškození uživatele těchto médií. Stejně jako tradiční šikana zahrnuje i kyberšikana opakované chování a nepoměr sil mezi agresorem a obětí. Mezi další kritéria, která identifikují kyberšikanu, patří fakt, že oběť vnímá to, co se děje, jako nepříjemné a ubližující. Kyberšikana však může být způsobena také neúmyslně - nevhodný žert se např. vymkne kontrole a může se rozvinout do podoby intenzivní kyberšikany.

Další informace o pojmu Kyberšikana hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín Kyberšikana ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kyberšikana ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kyberšikana na Google.cz

Zkusit najít pojem Kyberšikana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kyberšikana ve vyhledávači Yandex

Najít termín Kyberšikana ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberšikana například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kyberšikana? resp. co znamená Kyberšikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberšikana, odpověď na dotaz co je to Kyberšikana?. Víte např. kdo to je Michail Gorbačov? Znáte a víte kdo je Jehovista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.