Co je to?
Výraz, termín, definice slova Severoatlantická aliance. Co znamená odborný pojem Severoatlantická aliance z kategorie Politika?

Co je Severoatlantická aliance?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Severoatlantická aliance?

Severoatlantická aliance čili Organizace Severoatlantické smlouvy, anglicky North Atlantic Treaty Organization, zkratka NATO, je název označující politicko-vojenskou alianci, která vznikla v roce 1949. Aliance plní v současnosti tři hlavní úkoly, kolektivní obranu, spolupráci s partnery na bezpečnostních opatřeních a operace a mise při zvládání krizí. Do Severoatlantické aliance v současnosti patří 29 členů. Aliance má základní dokument, Severoatlantickou smlouvu, z níž nejčastěji zmiňovaný je článek 5, který zavazuje všechny členy přispět pomocí ostatním členům v případě ozbrojeného útoku. Z tohoto článku vychází kolektivní obrana, která je zajištěním vnější bezpečnosti zúčastněných, a také odstrašuje možné nepřátele. Ke kolektivní obraně patří také zachování stavu míru a demokracie v oblasti kolem severního Atlantického oceánu.
Úzce zde spolupracují USA, Kanada a evropští partneři, čímž se vytváří pevná vazba zajišťující také bezpečnost Evropy. Severoatlantická aliance má také partnery, kteří nejsou jejími členy a s nimiž jedná v Radě Euro-atlantického partnerství-Partnerství pro mír, ve Středomořském dialogu a Istanbulské iniciativě spolupráce.


Co je to Severoatlantická aliance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Severoatlantická aliance. Co znamená odborný pojem Severoatlantická aliance z kategorie Politika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Severoatlantická aliance sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Severoatlantická aliance je v kategorii politika

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, politika, informace, význam, pojem, slovník, co znamená, definice pojmu, terminus technicus, vysvětlení, politika, slovo, přesný význam, odborný výraz, co to je, význam pojmu, co je to Severoatlantická aliance?


Pojem Severoatlantická aliance je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Severoatlantická aliance

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Severoatlantická aliance ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Severoatlantická aliance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Severoatlantická aliance na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Severoatlantická aliance ve Wikipedii

Najít slovo Severoatlantická aliance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Severoatlantická aliance ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Severoatlantická aliance například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte co znamená slovo Severoatlantická aliance? resp. co označuje slovo Severoatlantická aliance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Severoatlantická aliance, odpověď na dotaz co je to Severoatlantická aliance?. Víte např. kdo to je Aleš Opata? Znáte a víte kdo je Marek Němec? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Král, severoatlantická aliance, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.