Co je to?
Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Co je to Libido? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Libido

Latinské slovo libido se v českém jazyce používá jako vyjádření sexuální touhy či pohlavní pud. Svou podstatnou roli libido sehrává v psychologických teoriích Carla Gustava Junga a Sigmunda Freuda. Pojem libido se používá hlavně v rámci psychoanalýzy. Tam označuje psychosexuální energii.
Podle Freuda se libido vyvíjí a prochází různými stádii, ve kterých se mění zdroje a formy sexuální slasti.


Co je to Libido? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Libido se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, co to je, termín, terminus technicus, co je to Libido?, formulace, popis, Libido, Lékařství, lexikon, slovo, odborné názvosloví, slovník, co znamená, wiki, heslo, informace


Pojem Libido je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libido? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libido (lat. touha, žádost, pud) je sexuální touha a pohlavní pud. Někde se označuje jako „sexuální apetit“ či „energie“. Libido má důležitou roli v psychologických teoriích Sigmunda Freuda a Carla Gustava Junga. V psychoanalýze je libido označení pro projevy pohlavního pudu, základní pudové energie a sexuální touhy, která vyvěrá z podvědomí a je zaměřená na dosahování slasti.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Libido ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libido ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libido ve Wikimedia Commons

Hledat termín Libido ve Wikislovníku

Hledat výraz Libido ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Libido ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Libido například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Libido? resp. jaká je definice termínu Libido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libido, odpověď na dotaz co je to Libido?. Víte např. kdo to je Václav Moravec? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.