Co je to?
Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Co je to Libido? Význam slova

Co znamená termín Libido? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Latinské slovo libido se v českém jazyce používá jako vyjádření sexuální touhy či pohlavní pud. Svou podstatnou roli libido sehrává v psychologických teoriích Carla Gustava Junga a Sigmunda Freuda. Pojem libido se používá hlavně v rámci psychoanalýzy. Tam označuje psychosexuální energii.
Podle Freuda se libido vyvíjí a prochází různými stádii, ve kterých se mění zdroje a formy sexuální slasti.


Co je to Libido? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Libido? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Libido je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, Libido, Lékařství, Lékařství, co znamená, vysvětlení, definice pojmu, formulace, terminologie, význam pojmu, slovo, co je to Libido?, terminus technicus, pojem, co to je, význam slova, význam, odborné názvosloví


Pojem Libido je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libido? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libido (lat. touha, žádost, pud) je sexuální touha a pohlavní pud. Někde se označuje jako „sexuální apetit“ či „energie“. Libido má důležitou roli v psychologických teoriích Sigmunda Freuda a Carla Gustava Junga. V psychoanalýze je libido označení pro projevy pohlavního pudu, základní pudové energie a sexuální touhy, která vyvěrá z podvědomí a je zaměřená na dosahování slasti.

Další informační zdroje o slovu Libido

Vyhledat výraz Libido na Google.cz

Hledat videa s názvem Libido na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libido ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Libido ve Wikizdrojích

Hledat výraz Libido ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Libido ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Libido například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Libido? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Libido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libido, odpověď na dotaz co je to Libido?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Anarchista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.