Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Co je Libido?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Libido

Latinské slovo libido se v českém jazyce používá jako vyjádření sexuální touhy či pohlavní pud. Svou podstatnou roli libido sehrává v psychologických teoriích Carla Gustava Junga a Sigmunda Freuda. Pojem libido se používá hlavně v rámci psychoanalýzy. Tam označuje psychosexuální energii.
Podle Freuda se libido vyvíjí a prochází různými stádii, ve kterých se mění zdroje a formy sexuální slasti.


Co je to Libido? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Libido se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný význam, termín, pojem, význam slova, lékařství, odborný výraz, co je to Libido?, terminus technicus, vysvětlení, popis, definice pojmu, význam, význam pojmu, lékařství, wiki, lexikon, slovník, terminologie


Pojem Libido je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Libido?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libido (lat. touha, žádost, pud) je sexuální touha a pohlavní pud. Někde se označuje jako „sexuální apetit“ či „energie“. Libido má důležitou roli v psychologických teoriích Sigmunda Freuda a Carla Gustava Junga. V psychoanalýze je libido označení pro projevy pohlavního pudu, základní pudové energie a sexuální touhy, která vyvěrá z podvědomí a je zaměřená na dosahování slasti.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libido ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libido ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Libido ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Libido ve Wikizdrojích

Hledat frázi Libido ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Libido na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Libido například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Libido? resp. co to je Libido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libido, odpověď na dotaz co je to Libido?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.