Co je to?
Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Co je to Libido? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Libido

Latinské slovo libido se v českém jazyce používá jako vyjádření sexuální touhy či pohlavní pud. Svou podstatnou roli libido sehrává v psychologických teoriích Carla Gustava Junga a Sigmunda Freuda. Pojem libido se používá hlavně v rámci psychoanalýzy. Tam označuje psychosexuální energii.
Podle Freuda se libido vyvíjí a prochází různými stádii, ve kterých se mění zdroje a formy sexuální slasti.


Co je to Libido? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Libido sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Libido patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: formulace, pojem, vysvětlení, popis, terminologie, wiki, odborné názvosloví, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, Libido, co je to Libido?, synonymum, slovo, termín, heslo, význam slova, definice pojmu


Pojem Libido je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libido? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Libido (lat. touha, žádost, pud) je sexuální touha a pohlavní pud. Někde se označuje jako „sexuální apetit“ či „energie“. Libido má důležitou roli v psychologických teoriích Sigmunda Freuda a Carla Gustava Junga. V psychoanalýze je libido označení pro projevy pohlavního pudu, základní pudové energie a sexuální touhy, která vyvěrá z podvědomí a je zaměřená na dosahování slasti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Libido ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Libido ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libido ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Libido na Google.cz

Vyhledat heslo Libido ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Libido ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Libido například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Libido? resp. co je to Libido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libido, odpověď na dotaz co je to Libido?. Víte např. kdo to je Portýr? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Libido v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.