Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Co je to Čamara? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Čamara

Čamara označuje pánský slavnostní černý kabát se stojatým límcem a řadou knoflíků zapínaných na šňůrky Původně byl součástí oděvu v Polsku. V českých zemích se nosil zvláště ve 2. polovině 19. století jako výraz českého vlastenectví.

Co je to Čamara? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Čamara? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čamara je v kategorii Různé

Klíčová slova: pojem, názvosloví, heslo, terminologie, definice, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, Různé, odborný výraz, terminus technicus, informace, význam slova, slovo, Různé, co znamená, přesný význam, termín


Pojem Čamara je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čamara? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Čamara je druh pánského kabátu. Černá čamara se nosila při slavnostních událostech, v českých zemích hlavně v 2. polovině 19. století jako symbol příslušnosti ke slovanstvu a vlastenectví. Původ čamary je v Polsku, kde byla součástí oděvu (czamara). Čamara má černou barvu, stojatý límec a zapíná se řadou knoflíků a šňůrek. Tento kabát je delšího střihu.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Čamara ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Čamara ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Čamara ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Čamara ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Čamara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Čamara na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čamara například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Čamara? resp. co znamená Čamara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čamara, odpověď na dotaz co je to Čamara?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Alchymista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.