Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Co je to Čamara? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Čamara

Čamara označuje pánský slavnostní černý kabát se stojatým límcem a řadou knoflíků zapínaných na šňůrky Původně byl součástí oděvu v Polsku. V českých zemích se nosil zvláště ve 2. polovině 19. století jako výraz českého vlastenectví.

Co je to Čamara? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Čamara se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: heslo, informace, popis, slovník, různé, co to je, co je to Čamara?, význam slova, Čamara, synonymum, terminus technicus, význam pojmu, definice pojmu, formulace, odborný výraz, termín, slovo, vysvětlení


Pojem Čamara je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Čamara?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Čamara je druh pánského kabátu. Černá čamara se nosila při slavnostních událostech, v českých zemích hlavně v 2. polovině 19. století jako symbol příslušnosti ke slovanstvu a vlastenectví. Původ čamary je v Polsku, kde byla součástí oděvu (czamara). Čamara má černou barvu, stojatý límec a zapíná se řadou knoflíků a šňůrek. Tento kabát je delšího střihu.

Pro další informace o termínu Čamara zkuste tyto odkazy

Najít heslo Čamara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Čamara ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Čamara na Google.cz

Zkusit najít pojem Čamara ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Čamara ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čamara ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čamara například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Čamara? resp. co přesně označuje termín Čamara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čamara, odpověď na dotaz co je to Čamara?. Víte např. kdo to je Lubomír Nový? Znáte a víte kdo je Elf? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než různé). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.