Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Co je to Čamara? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Čamara

Čamara označuje pánský slavnostní černý kabát se stojatým límcem a řadou knoflíků zapínaných na šňůrky Původně byl součástí oděvu v Polsku. V českých zemích se nosil zvláště ve 2. polovině 19. století jako výraz českého vlastenectví.

Co je to Čamara? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čamara sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Čamara patří do sekce různé

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, informace, názvosloví, slovník, odborný výraz, co je to Čamara?, slovo, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, popis, odborné názvosloví, co to je, synonymum, přesný výraz, definice, wiki


Pojem Čamara je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čamara? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čamara je druh pánského kabátu. Černá čamara se nosila při slavnostních událostech, v českých zemích hlavně v 2. polovině 19. století jako symbol příslušnosti ke slovanstvu a vlastenectví. Původ čamary je v Polsku, kde byla součástí oděvu (czamara). Čamara má černou barvu, stojatý límec a zapíná se řadou knoflíků a šňůrek. Tento kabát je delšího střihu.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čamara ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Čamara ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Čamara ve Wikizdrojích

Hledat slovo Čamara ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čamara ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Čamara ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čamara například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Čamara? resp. co znamená Čamara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čamara, odpověď na dotaz co je to Čamara?. Víte např. kdo to je Lenka Kabrhelová? Znáte a víte kdo je Alchymista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci různé U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.