Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Co je to Čamara? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čamara?

Čamara označuje pánský slavnostní černý kabát se stojatým límcem a řadou knoflíků zapínaných na šňůrky Původně byl součástí oděvu v Polsku. V českých zemích se nosil zvláště ve 2. polovině 19. století jako výraz českého vlastenectví.

Co je to Čamara? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čamara se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: definice, Různé, přesný výraz, lexikon, co to je, Čamara, slovník, slovo, heslo, informace, význam pojmu, terminologie, co znamená, definice pojmu, wiki, synonymum, názvosloví, vysvětlení


Pojem Čamara je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čamara? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Čamara je druh pánského kabátu. Černá čamara se nosila při slavnostních událostech, v českých zemích hlavně v 2. polovině 19. století jako symbol příslušnosti ke slovanstvu a vlastenectví. Původ čamary je v Polsku, kde byla součástí oděvu (czamara). Čamara má černou barvu, stojatý límec a zapíná se řadou knoflíků a šňůrek. Tento kabát je delšího střihu.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Čamara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čamara ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Čamara na Youtube

Vyhledat pojem Čamara ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Čamara na Google.cz

Hledat heslo Čamara ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Čamara například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čamara? resp. co je to Čamara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čamara, odpověď na dotaz co je to Čamara?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Alchymista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Různé). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.