Co je to?
Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Co je to Depozitář? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Depozitář?

Depozitář je označení prostoru, ve kterém jsou uloženy muzeální sbírky. Může se jednat o místnosti nebo budovu. V depozitáři není jen dostatek místa pro vhodné uložení jednotlivých předmětů, ale také je zde zajištěna ideální teplota, světlo a vlhkost, takže i bez další péče nedochází k poškozování předmětů například působením prachu, škůdců či plísní.
V depozitáři je potřeba kvalitního a stabilního nábytku, vstupovat do něj by měly pouze oprávněné osoby a ve speciálním oděvu nebo obuvi.


Co je to Depozitář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Depozitář můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Depozitář je v sekci Kultura

Klíčová slova: definice, přesný význam, co to je, význam, Kultura, termín, slovník, popis, synonymum, Depozitář, definice pojmu, Kultura, odborný výraz, co znamená, lexikon, formulace, názvosloví, terminus technicus


Pojem Depozitář je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Depozitář? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Depozitář je speciální místnost nebo celá budova, kde muzeum uchovává svoje sbírkové předměty.
V depozitáři by mělo být vytvořeno pro každý materiál ideální klima. Pokud je tohoto stavu dosaženo, může předmět v těchto podmínkách existovat, aniž by docházelo k jeho degradaci i bez dalšího zásahu člověka, nebo se jeho degradace zásadně zpomalí.

Jiné zdroje informací o pojmu Depozitář

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Depozitář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Depozitář ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Depozitář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Depozitář ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Depozitář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Depozitář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Depozitář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Depozitář? resp. co se skrývá pod slovem Depozitář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Depozitář, odpověď na dotaz co je to Depozitář?. Víte např. kdo to je Wolfgang Amadeus Mozart? Znáte a víte kdo je Slídil? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.