Co je to?
Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Co je to Depozitář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Depozitář?

Depozitář je označení prostoru, ve kterém jsou uloženy muzeální sbírky. Může se jednat o místnosti nebo budovu. V depozitáři není jen dostatek místa pro vhodné uložení jednotlivých předmětů, ale také je zde zajištěna ideální teplota, světlo a vlhkost, takže i bez další péče nedochází k poškozování předmětů například působením prachu, škůdců či plísní.
V depozitáři je potřeba kvalitního a stabilního nábytku, vstupovat do něj by měly pouze oprávněné osoby a ve speciálním oděvu nebo obuvi.


Co je to Depozitář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Depozitář) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Depozitář patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, wiki, definice pojmu, význam, co je to Depozitář?, odborné názvosloví, slovník, přesný význam, Kultura, význam slova, co to je, popis, terminus technicus, formulace, význam pojmu, slovo


Pojem Depozitář je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Depozitář?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Depozitář je speciální místnost nebo celá budova, kde muzeum uchovává svoje sbírkové předměty.
V depozitáři by mělo být vytvořeno pro každý materiál ideální klima. Pokud je tohoto stavu dosaženo, může předmět v těchto podmínkách existovat, aniž by docházelo k jeho degradaci i bez dalšího zásahu člověka, nebo se jeho degradace zásadně zpomalí.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Depozitář na Google.cz

Zkusit najít heslo Depozitář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Depozitář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Depozitář ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Depozitář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Depozitář ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Depozitář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Depozitář? resp. co je to Depozitář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Depozitář, odpověď na dotaz co je to Depozitář?. Víte např. kdo to je Kyklop? Znáte a víte kdo je Slídil? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.