Co je to?
Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Co je Depozitář? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Depozitář?

Depozitář je označení prostoru, ve kterém jsou uloženy muzeální sbírky. Může se jednat o místnosti nebo budovu. V depozitáři není jen dostatek místa pro vhodné uložení jednotlivých předmětů, ale také je zde zajištěna ideální teplota, světlo a vlhkost, takže i bez další péče nedochází k poškozování předmětů například působením prachu, škůdců či plísní.
V depozitáři je potřeba kvalitního a stabilního nábytku, vstupovat do něj by měly pouze oprávněné osoby a ve speciálním oděvu nebo obuvi.

Co je to Depozitář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Depozitář s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Depozitář se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: Depozitář, definice, synonymum, kultura, význam pojmu, termín, co znamená, popis, lexikon, slovo, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, heslo, význam, pojem, formulace, wiki


Pojem Depozitář je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Depozitář? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Depozitář je speciální místnost nebo celá budova, kde muzeum uchovává svoje sbírkové předměty.
V depozitáři by mělo být vytvořeno pro každý materiál ideální klima. Pokud je tohoto stavu dosaženo, může předmět v těchto podmínkách existovat, aniž by docházelo k jeho degradaci i bez dalšího zásahu člověka, nebo se jeho degradace zásadně zpomalí.

Pro více informací o heslu Depozitář zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Depozitář ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Depozitář ve Wikislovníku

Najít pojem Depozitář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Depozitář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Depozitář ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Depozitář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Depozitář například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Depozitář? resp. co je to Depozitář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Depozitář, odpověď na dotaz co je to Depozitář?. Víte např. kdo to je Jan Vyčítal? Znáte a víte kdo je Rozumbrada? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Depozitář i v jiné sekci než v kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.