Co je to?
Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Co je to Depozitář? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Depozitář?

Depozitář je označení prostoru, ve kterém jsou uloženy muzeální sbírky. Může se jednat o místnosti nebo budovu. V depozitáři není jen dostatek místa pro vhodné uložení jednotlivých předmětů, ale také je zde zajištěna ideální teplota, světlo a vlhkost, takže i bez další péče nedochází k poškozování předmětů například působením prachu, škůdců či plísní.
V depozitáři je potřeba kvalitního a stabilního nábytku, vstupovat do něj by měly pouze oprávněné osoby a ve speciálním oděvu nebo obuvi.

Co je to Depozitář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Depozitář. Co znamená pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Depozitář s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Depozitář je v kategorii Kultura

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, co je to Depozitář?, informace, popis, přesný výraz, pojem, význam, wiki, lexikon, slovo, termín, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, přesný význam, definice, formulace


Pojem Depozitář je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Depozitář dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Depozitář je speciální místnost nebo celá budova, kde muzeum uchovává svoje sbírkové předměty.
V depozitáři by mělo být vytvořeno pro každý materiál ideální klima. Pokud je tohoto stavu dosaženo, může předmět v těchto podmínkách existovat, aniž by docházelo k jeho degradaci i bez dalšího zásahu člověka, nebo se jeho degradace zásadně zpomalí.

Více informací o slovu Depozitář doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Depozitář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Depozitář ve Wikislovníku

Najít pojem Depozitář ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Depozitář na Youtube

Vyhledat výraz Depozitář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Depozitář na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Depozitář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Depozitář? resp. co se skrývá pod slovem Depozitář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Depozitář, odpověď na dotaz co je to Depozitář?. Víte např. kdo to je Alexander Fleming? Znáte a víte kdo je Nuzák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Depozitář i v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.