Co je to?
Výraz, termín, definice slova Depozitář. Co znamená odborný pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Co je to Depozitář? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Depozitář?

Depozitář je označení prostoru, ve kterém jsou uloženy muzeální sbírky. Může se jednat o místnosti nebo budovu. V depozitáři není jen dostatek místa pro vhodné uložení jednotlivých předmětů, ale také je zde zajištěna ideální teplota, světlo a vlhkost, takže i bez další péče nedochází k poškozování předmětů například působením prachu, škůdců či plísní.
V depozitáři je potřeba kvalitního a stabilního nábytku, vstupovat do něj by měly pouze oprávněné osoby a ve speciálním oděvu nebo obuvi.

Co je to Depozitář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Depozitář. Co znamená odborný pojem Depozitář z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Depozitář s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Depozitář se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: slovník, popis, terminologie, co je to Depozitář?, synonymum, odborné názvosloví, definice, význam, wiki, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, Depozitář, význam pojmu, terminus technicus, termín, co znamená, přesný výraz


Pojem Depozitář je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Depozitář? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Depozitář je speciální místnost nebo celá budova, kde muzeum uchovává svoje sbírkové předměty.
V depozitáři by mělo být vytvořeno pro každý materiál ideální klima. Pokud je tohoto stavu dosaženo, může předmět v těchto podmínkách existovat, aniž by docházelo k jeho degradaci i bez dalšího zásahu člověka, nebo se jeho degradace zásadně zpomalí.

Pro více informací o heslu Depozitář zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Depozitář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Depozitář ve Wikimedia Commons

Hledat termín Depozitář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Depozitář na Youtube

Najít pojem Depozitář ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Depozitář ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Depozitář například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Depozitář? resp. co znamená výraz Depozitář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Depozitář, odpověď na dotaz co je to Depozitář?. Víte např. kdo to je Individualista? Znáte a víte kdo je Bídák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.