Co je to?
Odborný výraz, definice slova Služební cesta. Co znamená pojem Služební cesta z kategorie Právo?

Co je to Služební cesta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Služební cesta

Služební cesta, někdy též pracovní cesta, je označení pro dobu, kdy zaměstnanec nastoupí na cestu k výkonu práce do jiného místa, než je jeho vlastní pracoviště. Zahrnuje i výkon práce v tomto místě a návrat zaměstnance z takové cesty. V rámci služební cesty náleží zaměstnanci stravné podle délky pobytu a země určení. Zaměstnavatel určuje zaměstnanci dopravní prostředek, za jehož použití dostane zaměstnanec náhradu za jízdní výdaje.
Mohou vzniknout i vedlejší výdaje jako kapesné, ubytování nebo ošacení.


Co je to Služební cesta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Služební cesta. Co znamená pojem Služební cesta z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Služební cesta) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Služební cesta patří do kategorie Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, termín, slovo, vysvětlení, co je to Služební cesta?, definice, formulace, pojem, terminus technicus, slovník, co znamená, odborný výraz, popis, význam slova, názvosloví, heslo, co to je


Pojem Služební cesta je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Služební cesta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Služební cesta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Služební cesta na Youtube

Vyhledat výraz Služební cesta na Google.cz

Hledat pojem Služební cesta ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Služební cesta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Služební cesta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Služební cesta? resp. co znamená Služební cesta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Služební cesta, odpověď na dotaz co je to Služební cesta?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Developer? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.