Co je to?
Definice výrazu, termínu CNC stroj. Co znamená odborný pojem CNC stroj z kategorie Technika?

Co je CNC stroj? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu CNC stroj

CNC stroj znamenal velký pokrok ve všech výrobních procesech. Jedná se o zařízení, které je vylepšeno počítačem, takže se jedná o počítačově číslicově řízený stroj. Hlavní předností CNC stroje je vysoká automatizace a možnost kombinace komponentů.
CNC stroje se používají tam, kde probíhá více procesů a operací, například u obráběcích přístrojů. Jsou vhodné pro takové činnosti jako soustružení, různé druhy řezání, lepení, ohýbání a mnoho jiných.


Co je to CNC stroj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu CNC stroj. Co znamená odborný pojem CNC stroj z kategorie Technika?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem CNC stroj s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín CNC stroj je v kategorii technika

Klíčová slova: co je to CNC stroj?, termín, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, CNC stroj, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, technika, technika, terminus technicus, co znamená, pojem, slovník


Pojem CNC stroj je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CNC stroj? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CNC stroje jsou stroje řízené počítačem. Zkratka vychází z anglického názvu „Computer Numerical Control“ (česky číslicové řízení).
Numerické řízení (také počítačové numerické řízení, číslicově řízené, běžně nazývané CNC) je automatizované řízení obráběcího nástroje pomocí počítače. CNC stroj zpracovává materiál tak, aby splňoval specifikace, a to podle kódovaných programovaných pokynů a bez přímého manuálního ovládání operace. Pokyny jsou dodávány do CNC stroje ve formě sekvenčního programu pro řízení stroje, jako je G-kód a M-kód, které jsou poté prováděny. Program může být napsán osobou nebo je generován grafickým softwarem (CAD případně CAM). Implementace počítačů a jejich systémů do oblasti strojírenství přináší velmi automatizované výrobní procesy, které umožňují produktivnější a přesnější obrábění. CNC stroje působí pozitivně i na nižší cenu samotné výroby díky menší zmetkovosti a nižším provozním nákladům.

Jiné informační zdroje o pojmu CNC stroj

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CNC stroj ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo CNC stroj ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz CNC stroj ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem CNC stroj na Youtube

Vyhledat výraz CNC stroj na Google obrázcích

Zkusit najít slovo CNC stroj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo CNC stroj například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená CNC stroj? resp. co přesně znamená slovo CNC stroj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNC stroj, odpověď na dotaz co je to CNC stroj?. Víte např. kdo to je Patrik Nacher? Znáte a víte kdo je Tereza Voříšková? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.