Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo CNC stroj. Co znamená pojem CNC stroj z kategorie Technika?

Co to je CNC stroj? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu CNC stroj?

CNC stroj znamenal velký pokrok ve všech výrobních procesech. Jedná se o zařízení, které je vylepšeno počítačem, takže se jedná o počítačově číslicově řízený stroj. Hlavní předností CNC stroje je vysoká automatizace a možnost kombinace komponentů.
CNC stroje se používají tam, kde probíhá více procesů a operací, například u obráběcích přístrojů. Jsou vhodné pro takové činnosti jako soustružení, různé druhy řezání, lepení, ohýbání a mnoho jiných.


Co je to CNC stroj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo CNC stroj. Co znamená pojem CNC stroj z kategorie Technika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova CNC stroj můžete sdílet s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo CNC stroj je v kategorii technika

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, CNC stroj, definice, vysvětlení, odborný výraz, slovník, termín, co znamená, význam, synonymum, přesný význam, názvosloví, pojem, technika, heslo, lexikon, wiki


Pojem CNC stroj je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín CNC stroj? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

CNC stroje jsou stroje řízené počítačem. Zkratka vychází z anglického názvu „Computer Numerical Control“ (česky číslicové řízení).
Numerické řízení (také počítačové numerické řízení, číslicově řízené, běžně nazývané CNC) je automatizované řízení obráběcího nástroje pomocí počítače. CNC stroj zpracovává materiál tak, aby splňoval specifikace, a to podle kódovaných programovaných pokynů a bez přímého manuálního ovládání operace. Pokyny jsou dodávány do CNC stroje ve formě sekvenčního programu pro řízení stroje, jako je G-kód a M-kód, které jsou poté prováděny. Program může být napsán osobou nebo je generován grafickým softwarem (CAD případně CAM). Implementace počítačů a jejich systémů do oblasti strojírenství přináší velmi automatizované výrobní procesy, které umožňují produktivnější a přesnější obrábění. CNC stroje působí pozitivně i na nižší cenu samotné výroby díky menší zmetkovosti a nižším provozním nákladům.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo CNC stroj ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CNC stroj ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo CNC stroj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CNC stroj ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín CNC stroj ve Wikislovníku

Vyhledat slovo CNC stroj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo CNC stroj například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je CNC stroj? resp. jaký je význam pojmu CNC stroj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNC stroj, odpověď na dotaz co je to CNC stroj?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Tomáš Etzler? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín CNC stroj i v jiné kategorii než v technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.