Co je to?
Definice výrazu, termínu Vestibul. Co znamená odborný pojem Vestibul z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vestibul? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vestibul?

Vestibul, jinak také vstupní hala, je pojmenování pro tu část domu, do které návštěvník vstupuje a odtud se vydává do jiných částí budovy. Toto označení se užívá nejvíce pro velké a prostorné haly, kudy prochází větší počet osob, např. školy, úřady, nemocnice a podobně.
Vestibul začíná ihned za vstupními dveřmi a často je v něm umístěna recepce. Nacházel se i v historicky cenných stavbách, zde však byl pojmenován sala terena.


Co je to Vestibul? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vestibul. Co znamená odborný pojem Vestibul z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vestibul? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vestibul je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice, odborný výraz, slovo, význam slova, vysvětlení, co znamená, synonymum, Stavebnictví, popis, Vestibul, lexikon, slovník, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, co je to Vestibul?, wiki, názvosloví


Pojem Vestibul je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vestibul? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vestibul je vstupní hala nebo prostor, ze které vedou další vstupy do jednotlivých částí objektu a nachází se hned za jeho vchodem. Vestibuly se nachází ve většině staveb určených pro velké množství lidí, většinou tedy ve veřejných budovách (metro, úřady, kanceláře, školy, hotely, nemocnice… ).
Architektonický prvek s podobnou funkcí v některých historických budovách se nazývá také sala terena.

Jiné informační zdroje o pojmu Vestibul

Hledat slovo Vestibul ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Vestibul ve Wikislovníku

Hledat termín Vestibul ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vestibul ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Vestibul na Google.cz

Najít heslo Vestibul ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vestibul například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vestibul? resp. co vlastně znamená slovo Vestibul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vestibul, odpověď na dotaz co je to Vestibul?. Víte např. kdo to je Bohoslovec? Znáte a víte kdo je Margaret Thatcherová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vestibul v jiné sekci než Stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.