Co je to?
Definice výrazu, termínu Vestibul. Co znamená odborný pojem Vestibul z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vestibul? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vestibul?

Vestibul, jinak také vstupní hala, je pojmenování pro tu část domu, do které návštěvník vstupuje a odtud se vydává do jiných částí budovy. Toto označení se užívá nejvíce pro velké a prostorné haly, kudy prochází větší počet osob, např. školy, úřady, nemocnice a podobně.
Vestibul začíná ihned za vstupními dveřmi a často je v něm umístěna recepce. Nacházel se i v historicky cenných stavbách, zde však byl pojmenován sala terena.


Co je to Vestibul? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vestibul. Co znamená odborný pojem Vestibul z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vestibul s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vestibul se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Vestibul?, lexikon, wiki, definice pojmu, popis, význam slova, co znamená, Stavebnictví, terminus technicus, odborný výraz, terminologie, informace, slovník, názvosloví


Pojem Vestibul je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vestibul? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vestibul je vstupní hala nebo prostor, ze které vedou další vstupy do jednotlivých částí objektu a nachází se hned za jeho vchodem. Vestibuly se nachází ve většině staveb určených pro velké množství lidí, většinou tedy ve veřejných budovách (metro, úřady, kanceláře, školy, hotely, nemocnice… ).
Architektonický prvek s podobnou funkcí v některých historických budovách se nazývá také sala terena.

Pro více informací o heslu Vestibul zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Vestibul ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Vestibul ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vestibul ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vestibul ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Vestibul ve Wikizdrojích

Hledat termín Vestibul na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vestibul například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Vestibul? resp. co to je Vestibul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vestibul, odpověď na dotaz co je to Vestibul?. Víte např. kdo to je Vohnout? Znáte a víte kdo je Speleolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.