Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vestibul. Co znamená odborný pojem Vestibul z kategorie Stavebnictví?

Co je Vestibul?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vestibul

Vestibul, jinak také vstupní hala, je pojmenování pro tu část domu, do které návštěvník vstupuje a odtud se vydává do jiných částí budovy. Toto označení se užívá nejvíce pro velké a prostorné haly, kudy prochází větší počet osob, např. školy, úřady, nemocnice a podobně.
Vestibul začíná ihned za vstupními dveřmi a často je v něm umístěna recepce. Nacházel se i v historicky cenných stavbách, zde však byl pojmenován sala terena.


Co je to Vestibul? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vestibul. Co znamená odborný pojem Vestibul z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Vestibul sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Vestibul je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, heslo, přesný výraz, Vestibul, popis, přesný význam, slovník, definice pojmu, co je to Vestibul?, názvosloví, stavebnictví, význam, co znamená, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Vestibul je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Vestibul?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Vestibul je vstupní hala nebo prostor, ze které vedou další vstupy do jednotlivých částí objektu a nachází se hned za jeho vchodem. Vestibuly se nachází ve většině staveb určených pro velké množství lidí, většinou tedy ve veřejných budovách (metro, úřady, kanceláře, školy, hotely, nemocnice… ).
Architektonický prvek s podobnou funkcí v některých historických budovách se nazývá také sala terena.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Vestibul ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Vestibul na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Vestibul na Youtube

Najít výraz Vestibul ve vyhledávači Yandex

Najít termín Vestibul ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Vestibul ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vestibul například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Vestibul? resp. co vlastně znamená slovo Vestibul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vestibul, odpověď na dotaz co je to Vestibul?. Víte např. kdo to je Svatý Gorazd? Znáte a víte kdo je Veronika Vařeková? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, mrakodrap, vestibul, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.