Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libreto. Co znamená odborný pojem Libreto z kategorie Kultura?

Co je to Libreto? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Libreto?

Libreto je scénický námět, literární zpracování hudebního díla, tedy opery, operety, muzikálu nebo baletu. Slovo libreto pochází z italštiny a znamená "knížečka". Libreto obsahuje děj díla, texty písní a mluvené pasáže (pokud v díle jsou). Známým libretistou byl např. Jaroslav Kvapil, který psal libreta pro opery Antonína Dvořáka nebo v jiných souvislostech nechvalně proslulý Karel Sabina. Ten psal libreta k některým operám Bedřicha Smetany. Před návštěvou opery je určité dobré se s libretem seznámit, aby si divák mohl umělecké dílo vychutnat v celé jeho kráse.
Slovo libreto se používá také pro rozvržení, plánované uspořádání exponátů na výstavě, nebo také může znamenat literární podklad pro komiks.

Co je to Libreto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libreto. Co znamená odborný pojem Libreto z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Libreto? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Libreto patří do sekce kultura

Klíčová slova: co znamená, slovo, význam slova, co to je, synonymum, pojem, terminus technicus, kultura, definice, význam pojmu, termín, heslo, kultura, terminologie, definice pojmu, Libreto, slovník, odborné názvosloví


Pojem Libreto je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Libreto můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Libreto, scénický námět, je literární podklad hudebního uměleckého díla. Hudební dílo může být například opera, opereta, kantáta, muzikál nebo balet. Slovo libreto pochází z italštiny, kde znamená knížečka.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Libreto ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Libreto ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Libreto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Libreto ve Wikislovníku

Hledat výraz Libreto ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Libreto na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Libreto například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Libreto? resp. co znamená výraz Libreto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libreto, odpověď na dotaz co je to Libreto?. Víte např. kdo to je Kateřina Siniaková? Znáte a víte kdo je Chazan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Libreto v jiné sekci než kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.