Co je to?
Definice odborného termínu, slova Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Co je to Libreto? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Libreto

Libreto je scénický námět, literární zpracování hudebního díla, tedy opery, operety, muzikálu nebo baletu. Slovo libreto pochází z italštiny a znamená "knížečka". Libreto obsahuje děj díla, texty písní a mluvené pasáže (pokud v díle jsou). Známým libretistou byl např. Jaroslav Kvapil, který psal libreta pro opery Antonína Dvořáka nebo v jiných souvislostech nechvalně proslulý Karel Sabina. Ten psal libreta k některým operám Bedřicha Smetany. Před návštěvou opery je určité dobré se s libretem seznámit, aby si divák mohl umělecké dílo vychutnat v celé jeho kráse.
Slovo libreto se používá také pro rozvržení, plánované uspořádání exponátů na výstavě, nebo také může znamenat literární podklad pro komiks.

Co je to Libreto? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Libreto sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Libreto patří do sekce kultura

Klíčová slova: význam slova, slovo, informace, odborný výraz, kultura, lexikon, terminus technicus, význam, popis, formulace, synonymum, význam pojmu, kultura, co znamená, co je to Libreto?, přesný výraz, názvosloví, wiki


Pojem Libreto je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libreto? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Libreto, scénický námět, je literární podklad hudebního uměleckého díla. Hudební dílo může být například opera, opereta, kantáta, muzikál nebo balet. Slovo libreto pochází z italštiny, kde znamená knížečka.

Více informací o pojmu Libreto lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Libreto ve Wikislovníku

Hledat heslo Libreto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Libreto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Libreto na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libreto ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Libreto ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Libreto například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Libreto? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Libreto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libreto, odpověď na dotaz co je to Libreto?. Víte např. kdo to je Zahradník? Znáte a víte kdo je Magid? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Libreto hledat i v jiných kategoriích (než kultura) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.