Co je to?
Odborný výraz, definice slova Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Co je Libreto? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Libreto?

Libreto je scénický námět, literární zpracování hudebního díla, tedy opery, operety, muzikálu nebo baletu. Slovo libreto pochází z italštiny a znamená "knížečka". Libreto obsahuje děj díla, texty písní a mluvené pasáže (pokud v díle jsou). Známým libretistou byl např. Jaroslav Kvapil, který psal libreta pro opery Antonína Dvořáka nebo v jiných souvislostech nechvalně proslulý Karel Sabina. Ten psal libreta k některým operám Bedřicha Smetany. Před návštěvou opery je určité dobré se s libretem seznámit, aby si divák mohl umělecké dílo vychutnat v celé jeho kráse.
Slovo libreto se používá také pro rozvržení, plánované uspořádání exponátů na výstavě, nebo také může znamenat literární podklad pro komiks.

Co je to Libreto? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Libreto se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Libreto se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: lexikon, popis, slovo, definice pojmu, vysvětlení, Libreto, odborný výraz, wiki, terminus technicus, co je to Libreto?, slovník, kultura, názvosloví, terminologie, co to je, přesný význam, přesný výraz, kultura


Pojem Libreto je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Libreto dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libreto, scénický námět, je literární podklad hudebního uměleckého díla. Hudební dílo může být například opera, opereta, kantáta, muzikál nebo balet. Slovo libreto pochází z italštiny, kde znamená knížečka.

Hledejte pojem Libreto v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Libreto ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Libreto ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libreto ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Libreto ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Libreto ve Wikizdrojích

Hledat slovo Libreto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Libreto například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Libreto? resp. co se skrývá pod slovem Libreto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libreto, odpověď na dotaz co je to Libreto?. Víte např. kdo to je Sarah Jessica Parker? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.