Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Co to je Libreto? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Libreto

Libreto je scénický námět, literární zpracování hudebního díla, tedy opery, operety, muzikálu nebo baletu. Slovo libreto pochází z italštiny a znamená "knížečka". Libreto obsahuje děj díla, texty písní a mluvené pasáže (pokud v díle jsou). Známým libretistou byl např. Jaroslav Kvapil, který psal libreta pro opery Antonína Dvořáka nebo v jiných souvislostech nechvalně proslulý Karel Sabina. Ten psal libreta k některým operám Bedřicha Smetany. Před návštěvou opery je určité dobré se s libretem seznámit, aby si divák mohl umělecké dílo vychutnat v celé jeho kráse.
Slovo libreto se používá také pro rozvržení, plánované uspořádání exponátů na výstavě, nebo také může znamenat literární podklad pro komiks.

Co je to Libreto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Libreto se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: popis, co znamená, názvosloví, vysvětlení, význam, pojem, terminus technicus, co to je, terminologie, odborné názvosloví, co je to Libreto?, lexikon, Kultura, odborný výraz, Kultura, synonymum, přesný význam, slovník


Pojem Libreto je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libreto? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libreto, scénický námět, je literární podklad hudebního uměleckého díla. Hudební dílo může být například opera, opereta, kantáta, muzikál nebo balet. Slovo libreto pochází z italštiny, kde znamená knížečka.

Jiné zdroje informací o pojmu Libreto

Vyhledat heslo Libreto ve Wikizdrojích

Najít pojem Libreto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Libreto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Libreto na Youtube

Najít heslo Libreto ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libreto ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Libreto například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Libreto? resp. jaká je definice termínu Libreto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libreto, odpověď na dotaz co je to Libreto?. Víte např. kdo to je Scénárista? Znáte a víte kdo je Magid? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.