Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Co to je Libreto? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Libreto

Libreto je scénický námět, literární zpracování hudebního díla, tedy opery, operety, muzikálu nebo baletu. Slovo libreto pochází z italštiny a znamená "knížečka". Libreto obsahuje děj díla, texty písní a mluvené pasáže (pokud v díle jsou). Známým libretistou byl např. Jaroslav Kvapil, který psal libreta pro opery Antonína Dvořáka nebo v jiných souvislostech nechvalně proslulý Karel Sabina. Ten psal libreta k některým operám Bedřicha Smetany. Před návštěvou opery je určité dobré se s libretem seznámit, aby si divák mohl umělecké dílo vychutnat v celé jeho kráse.
Slovo libreto se používá také pro rozvržení, plánované uspořádání exponátů na výstavě, nebo také může znamenat literární podklad pro komiks.


Co je to Libreto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Libreto? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Libreto je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, popis, odborný výraz, informace, význam pojmu, odborné názvosloví, termín, vysvětlení, význam, formulace, synonymum, názvosloví, slovo, co to je, definice, co je to Libreto?, Kultura, definice pojmu


Pojem Libreto je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Libreto?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Libreto, scénický námět, je literární podklad hudebního uměleckého díla. Hudební dílo může být například opera, opereta, kantáta, muzikál nebo balet. Slovo libreto pochází z italštiny, kde znamená knížečka.

Pro více informací o heslu Libreto zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libreto ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Libreto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Libreto na Youtube

Hledat výraz Libreto na Google.cz

Hledat slovo Libreto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Libreto ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Libreto například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Libreto? resp. co se skrývá pod slovem Libreto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libreto, odpověď na dotaz co je to Libreto?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.