Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co to je Abrupce? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Abrupce?

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.


Co je to Abrupce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Abrupce můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Abrupce je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, definice pojmu, pojem, termín, přesný výraz, wiki, slovník, synonymum, význam slova, popis, co je to Abrupce?, terminologie, Lékařství, definice, co to je, názvosloví, Abrupce, přesný význam


Pojem Abrupce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Abrupce? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Abrupce obvykle v lékařské terminologii označuje utržení nebo odtržení (svalu, šlachy od úponu), zlomení či ulomení např. (zubu, kosti) nebo odloučení (placenty). V souvislosti s abrupcí se nejčastěji hovoří o tzv. abrupci placenty.

Jiné zdroje informací o pojmu Abrupce

Zkusit najít výraz Abrupce na Google.cz

Zkusit najít heslo Abrupce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Abrupce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Abrupce ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Abrupce ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abrupce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Abrupce například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Abrupce? resp. co je to Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Jakub Kohák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..