Co je to?
Definice odborného termínu, slova Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co je Abrupce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Abrupce?

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.


Co je to Abrupce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Abrupce patří do sekce lékařství

Klíčová slova: lékařství, co je to Abrupce?, terminologie, definice pojmu, význam, význam pojmu, wiki, přesný význam, terminus technicus, definice, vysvětlení, heslo, Abrupce, význam slova, popis, slovník, lékařství, formulace


Pojem Abrupce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Abrupce? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Abrupce obvykle v lékařské terminologii označuje utržení nebo odtržení (svalu, šlachy od úponu), zlomení či ulomení např. (zubu, kosti) nebo odloučení (placenty). V souvislosti s abrupcí se nejčastěji hovoří o tzv. abrupci placenty.

Hledejte výraz Abrupce v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abrupce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Abrupce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Abrupce na Google.cz

Zkusit najít heslo Abrupce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Abrupce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Abrupce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abrupce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Abrupce? resp. jaký je význam slova Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Monika Trávníčková? Znáte a víte kdo je Ignorant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Abrupce i v jiné části webu než je kategorie lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..