Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co to je Abrupce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Abrupce?

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.


Co je to Abrupce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abrupce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, popis, terminus technicus, synonymum, co to je, význam slova, terminologie, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, Lékařství, formulace, co znamená, Lékařství, slovo


Pojem Abrupce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Abrupce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Abrupce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abrupce ve Wikimedia Commons

Najít pojem Abrupce ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Abrupce na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abrupce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Abrupce například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Abrupce? resp. co se skrývá pod slovem Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Marcela Augustová? Znáte a víte kdo je Jakub Kohák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..