Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abrupce. Co znamená odborný pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co je to Abrupce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Abrupce?

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.


Co je to Abrupce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abrupce. Co znamená odborný pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Abrupce? Potom se o definici podělte s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Abrupce se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, co to je, informace, definice pojmu, lexikon, wiki, lékařství, slovo, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Abrupce?, co znamená, význam, formulace, pojem, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Abrupce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Abrupce?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Abrupce obvykle v lékařské terminologii označuje utržení nebo odtržení (svalu, šlachy od úponu), zlomení či ulomení např. (zubu, kosti) nebo odloučení (placenty). V souvislosti s abrupcí se nejčastěji hovoří o tzv. abrupci placenty.

Další zdroje informací o slovu Abrupce

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abrupce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Abrupce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abrupce ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Abrupce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Abrupce ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Abrupce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abrupce například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Abrupce? resp. jaký je význam slova Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Kateřina Kristelová? Znáte a víte kdo je Kriminálník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..