Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co to je Abrupce? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Abrupce?

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.


Co je to Abrupce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Abrupce sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abrupce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, přesný výraz, význam pojmu, heslo, význam, co je to Abrupce?, formulace, definice pojmu, terminologie, Lékařství, co to je, lexikon, slovník, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, slovo, popis


Pojem Abrupce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Abrupce?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abrupce obvykle v lékařské terminologii označuje utržení nebo odtržení (svalu, šlachy od úponu), zlomení či ulomení např. (zubu, kosti) nebo odloučení (placenty). V souvislosti s abrupcí se nejčastěji hovoří o tzv. abrupci placenty.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abrupce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Abrupce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Abrupce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Abrupce ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Abrupce na Google.cz

Hledat videa s názvem Abrupce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abrupce například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Abrupce? resp. jaká je definice slova Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Milenka? Znáte a víte kdo je Pecivál? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..