Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co to je Abrupce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Abrupce?

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.


Co je to Abrupce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Abrupce se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, přesný výraz, názvosloví, heslo, přesný význam, co je to Abrupce?, slovník, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, slovo, definice pojmu, wiki, pojem, význam, odborný výraz, co to je, význam pojmu


Pojem Abrupce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Abrupce?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abrupce obvykle v lékařské terminologii označuje utržení nebo odtržení (svalu, šlachy od úponu), zlomení či ulomení např. (zubu, kosti) nebo odloučení (placenty). V souvislosti s abrupcí se nejčastěji hovoří o tzv. abrupci placenty.

Pro další informace o termínu Abrupce zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Abrupce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abrupce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Abrupce ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Abrupce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Abrupce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Abrupce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abrupce například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Abrupce? resp. co přesně označuje termín Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Pošahanec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..