Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abrupce. Co znamená odborný pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co je to Abrupce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Abrupce

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.


Co je to Abrupce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abrupce. Co znamená odborný pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Abrupce se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, co to je, lékařství, slovník, slovo, popis, co je to Abrupce?, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, formulace, termín, pojem, význam, heslo, lékařství, co znamená, názvosloví


Pojem Abrupce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Abrupce? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abrupce obvykle v lékařské terminologii označuje utržení nebo odtržení (svalu, šlachy od úponu), zlomení či ulomení např. (zubu, kosti) nebo odloučení (placenty). V souvislosti s abrupcí se nejčastěji hovoří o tzv. abrupci placenty.

Více informací o slovu Abrupce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Abrupce ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Abrupce ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abrupce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Abrupce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Abrupce ve Wikizdrojích

Hledat termín Abrupce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Abrupce například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Abrupce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Odborný asistent? Znáte a víte kdo je Lempl? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..