Co je to?
Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rotunda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rotunda?

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.


Co je to Rotunda? Význam slova, termín, Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Rotunda můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rotunda je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, termín, pojem, odborné názvosloví, terminologie, názvosloví, popis, formulace, vysvětlení, Rotunda, význam slova, informace, slovník, definice, wiki, přesný výraz, co znamená, význam


Pojem Rotunda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Rotunda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Rotunda ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rotunda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Rotunda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Rotunda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Rotunda ve Wikislovníku

Najít heslo Rotunda ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Rotunda například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rotunda? resp. co přesně označuje termín Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Nindža? Znáte a víte kdo je Adam Vojtěch? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.