Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Rotunda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rotunda

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.


Co je to Rotunda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Rotunda je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, definice, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, popis, slovo, synonymum, informace, definice pojmu, terminus technicus, co to je, význam, terminologie, význam slova, wiki, formulace


Pojem Rotunda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rotunda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Rotunda (z lat. rotundus, „kruhový“) je typ středové stavby na kruhovém půdorysu typický pro předrománský a románský sloh, tedy období raného středověku. V širším významu výraz označuje i jiné stavby na centrálním půdorysu, zejména stavby označované též jako rondel.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Rotunda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rotunda na Youtube

Hledat heslo Rotunda ve Wikizdrojích

Najít pojem Rotunda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rotunda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Rotunda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rotunda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu Rotunda? resp. co se skrývá pod slovem Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Účetní? Znáte a víte kdo je Energetik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rotunda v jiné sekci než stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.