Co je to?
Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rotunda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rotunda?

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.


Co je to Rotunda? Význam slova, termín, Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rotunda? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rotunda je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, slovník, pojem, Stavebnictví, termín, co znamená, přesný význam, význam, co je to Rotunda?, význam pojmu, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, wiki, popis, Rotunda, vysvětlení


Pojem Rotunda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rotunda?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rotunda (z lat. rotundus, „kruhový“) je typ středové stavby na kruhovém půdorysu typický pro předrománský a románský sloh, tedy období raného středověku. V širším významu výraz označuje i jiné stavby na centrálním půdorysu, zejména stavby označované též jako rondel.

Pro další informace o termínu Rotunda zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Rotunda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Rotunda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rotunda na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rotunda ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Rotunda ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Rotunda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rotunda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rotunda? resp. jaký je význam slova Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Alexandr Lukašenko? Znáte a víte kdo je Moderátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.