Co je to?
Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co je Rotunda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rotunda

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.


Co je to Rotunda? Význam slova, termín, Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rotunda můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Rotunda je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, Rotunda, terminus technicus, popis, názvosloví, definice pojmu, stavebnictví, terminologie, význam pojmu, co to je, vysvětlení, co znamená, lexikon, přesný význam, co je to Rotunda?, slovo, wiki, synonymum


Pojem Rotunda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rotunda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Rotunda (z lat. rotundus, „kruhový“) je typ středové stavby na kruhovém půdorysu typický pro předrománský a románský sloh, tedy období raného středověku. V širším významu výraz označuje i jiné stavby na centrálním půdorysu, zejména stavby označované též jako rondel.

Jiné informační zdroje o pojmu Rotunda

Najít termín Rotunda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Rotunda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Rotunda ve Wikislovníku

Najít výraz Rotunda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Rotunda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Rotunda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rotunda například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rotunda? resp. co vlastně znamená slovo Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Subdodavatel? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.