Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co je Rotunda?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rotunda?

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.


Co je to Rotunda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Rotunda sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Rotunda je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: slovo, přesný význam, stavebnictví, pojem, co to je, lexikon, informace, přesný výraz, Rotunda, vysvětlení, formulace, wiki, heslo, význam, synonymum, terminologie, názvosloví, definice pojmu


Pojem Rotunda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rotunda?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rotunda (z lat. rotundus, „kruhový“) je typ středové stavby na kruhovém půdorysu typický pro předrománský a románský sloh, tedy období raného středověku. V širším významu výraz označuje i jiné stavby na centrálním půdorysu, zejména stavby označované též jako rondel.

Další zdroje informací o slovu Rotunda

Zkusit najít pojem Rotunda ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Rotunda ve Wikizdrojích

Najít heslo Rotunda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Rotunda ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rotunda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Rotunda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rotunda například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Rotunda? resp. co je to Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je Scientolog? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Rotunda i v jiné sekci než v stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s terasou, rotunda, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.