Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čolek. Co znamená odborný pojem Čolek z kategorie Příroda?

Co je to Čolek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Čolek

Čolek je druh obojživelníka o velikosti 5–10 cm. Samečci bývají větší a od samiček se liší i zabarvením, navíc mají po celé délce těla zvlněný hřeben. Čolek má menší končetiny a podlouhlou hlavu. Při pobytu ve vodě má hladkou kůži, nav suchu jemně zrnitou a suchou.
Rozmnožuje se ve vodě, klade vajíčka, ze kterých se líhnou larvy.
Čolek se živí drobným hmyzem, popřípadě vajíčky žab nebo červy. Žije i v blízkosti lidských obydlí, v parcích, lesích a na lukách.


Co je to Čolek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čolek. Co znamená odborný pojem Čolek z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Čolek můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Čolek je v sekci příroda

Klíčová slova: význam, informace, lexikon, význam pojmu, termín, wiki, slovník, odborný výraz, příroda, názvosloví, co je to Čolek?, příroda, odborné názvosloví, popis, formulace, co znamená, heslo, synonymum


Pojem Čolek je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Čolek?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Čolek je české rodové jméno, ve skutečnosti používané pro několik rodů obojživelníků z čeledi mlokovití, podčeledi Pleurodelinae: Cynops, Euproctus, Lissotriton (např. čolek obecný (Lissotriton vulgaris)), Mesotriton, Neurergus (někdy zařazován do rodu Triturus, pouze druh čolek horský (Mesotriton alpestris)), Notophthalmus, Triturus (např. čolek velký (Triturus cristatus))

Další zdroje informací

Vyhledat termín Čolek na Google.cz

Najít slovo Čolek ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Čolek ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Čolek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Čolek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čolek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Čolek například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Čolek? resp. jaká je definice termínu Čolek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čolek, odpověď na dotaz co je to Čolek?. Víte např. kdo to je Veronika Khek Kubařová? Znáte a víte kdo je Inocenc Arnošt Bláha? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Čolek hledat i v jiných kategoriích (než příroda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.