Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čolek. Co znamená odborný pojem Čolek z kategorie Příroda?

Co je to Čolek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čolek?

Čolek je druh obojživelníka o velikosti 5–10 cm. Samečci bývají větší a od samiček se liší i zabarvením, navíc mají po celé délce těla zvlněný hřeben. Čolek má menší končetiny a podlouhlou hlavu. Při pobytu ve vodě má hladkou kůži, nav suchu jemně zrnitou a suchou.
Rozmnožuje se ve vodě, klade vajíčka, ze kterých se líhnou larvy.
Čolek se živí drobným hmyzem, popřípadě vajíčky žab nebo červy. Žije i v blízkosti lidských obydlí, v parcích, lesích a na lukách.


Co je to Čolek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čolek. Co znamená odborný pojem Čolek z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čolek? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Čolek patří do sekce příroda

Klíčová slova: definice pojmu, informace, vysvětlení, odborný výraz, popis, příroda, terminus technicus, terminologie, význam slova, termín, příroda, přesný význam, heslo, význam pojmu, význam, slovník, formulace, co je to Čolek?


Pojem Čolek je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Čolek?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čolek je české rodové jméno, ve skutečnosti používané pro několik rodů obojživelníků z čeledi mlokovití, podčeledi Pleurodelinae: Cynops, Euproctus, Lissotriton (např. čolek obecný (Lissotriton vulgaris)), Mesotriton, Neurergus (někdy zařazován do rodu Triturus, pouze druh čolek horský (Mesotriton alpestris)), Notophthalmus, Triturus (např. čolek velký (Triturus cristatus))

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Čolek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Čolek ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Čolek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Čolek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Čolek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čolek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Čolek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Čolek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čolek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čolek, odpověď na dotaz co je to Čolek?. Víte např. kdo to je Tomáš Satoranský? Znáte a víte kdo je Sigmund Freud? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čolek v jiné sekci než příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.