Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Co je Čolek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čolek?

Čolek je druh obojživelníka o velikosti 5–10 cm. Samečci bývají větší a od samiček se liší i zabarvením, navíc mají po celé délce těla zvlněný hřeben. Čolek má menší končetiny a podlouhlou hlavu. Při pobytu ve vodě má hladkou kůži, nav suchu jemně zrnitou a suchou.
Rozmnožuje se ve vodě, klade vajíčka, ze kterých se líhnou larvy.
Čolek se živí drobným hmyzem, popřípadě vajíčky žab nebo červy. Žije i v blízkosti lidských obydlí, v parcích, lesích a na lukách.


Co je to Čolek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Čolek s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Čolek se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: formulace, termín, co to je, lexikon, vysvětlení, co je to Čolek?, informace, slovník, definice, terminus technicus, význam slova, slovo, odborné názvosloví, wiki, Čolek, příroda, synonymum, názvosloví


Pojem Čolek je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čolek? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Čolek je české rodové jméno, ve skutečnosti používané pro několik rodů obojživelníků z čeledi mlokovití, podčeledi Pleurodelinae: Cynops, Euproctus, Lissotriton (např. čolek obecný (Lissotriton vulgaris)), Mesotriton, Neurergus (někdy zařazován do rodu Triturus, pouze druh čolek horský (Mesotriton alpestris)), Notophthalmus, Triturus (např. čolek velký (Triturus cristatus))

Pro více informací o heslu Čolek zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Čolek ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čolek ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Čolek ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Čolek na Google.cz

Zkusit najít termín Čolek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Čolek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čolek například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Čolek? resp. co znamená slovo Čolek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čolek, odpověď na dotaz co je to Čolek?. Víte např. kdo to je Stanislav Komárek? Znáte a víte kdo je Alan Turing? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.