Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Co je to Čolek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čolek?

Čolek je druh obojživelníka o velikosti 5–10 cm. Samečci bývají větší a od samiček se liší i zabarvením, navíc mají po celé délce těla zvlněný hřeben. Čolek má menší končetiny a podlouhlou hlavu. Při pobytu ve vodě má hladkou kůži, nav suchu jemně zrnitou a suchou.
Rozmnožuje se ve vodě, klade vajíčka, ze kterých se líhnou larvy.
Čolek se živí drobným hmyzem, popřípadě vajíčky žab nebo červy. Žije i v blízkosti lidských obydlí, v parcích, lesích a na lukách.


Co je to Čolek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čolek? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čolek patří do sekce Příroda

Klíčová slova: význam, terminologie, popis, Příroda, lexikon, termín, Čolek, odborný výraz, definice, formulace, co je to Čolek?, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu, synonymum, význam slova, co to je, definice pojmu


Pojem Čolek je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Čolek

Zkusit najít pojem Čolek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Čolek ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Čolek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čolek ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čolek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Čolek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čolek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čolek? resp. jaký je přesný význam slova Čolek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čolek, odpověď na dotaz co je to Čolek?. Víte např. kdo to je Mel Gibson? Znáte a víte kdo je Pokémon? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.