Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Co je to Čolek? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Čolek?

Čolek je druh obojživelníka o velikosti 5–10 cm. Samečci bývají větší a od samiček se liší i zabarvením, navíc mají po celé délce těla zvlněný hřeben. Čolek má menší končetiny a podlouhlou hlavu. Při pobytu ve vodě má hladkou kůži, nav suchu jemně zrnitou a suchou.
Rozmnožuje se ve vodě, klade vajíčka, ze kterých se líhnou larvy.
Čolek se živí drobným hmyzem, popřípadě vajíčky žab nebo červy. Žije i v blízkosti lidských obydlí, v parcích, lesích a na lukách.


Co je to Čolek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čolek sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čolek patří do sekce Příroda

Klíčová slova: význam, co to je, formulace, význam slova, definice, pojem, přesný výraz, termín, lexikon, slovo, význam pojmu, heslo, slovník, terminologie, popis, Příroda, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Čolek je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čolek? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Čolek je české rodové jméno, ve skutečnosti používané pro několik rodů obojživelníků z čeledi mlokovití, podčeledi Pleurodelinae: Cynops, Euproctus, Lissotriton (např. čolek obecný (Lissotriton vulgaris)), Mesotriton, Neurergus (někdy zařazován do rodu Triturus, pouze druh čolek horský (Mesotriton alpestris)), Notophthalmus, Triturus (např. čolek velký (Triturus cristatus))

Další informační zdroje

Hledat pojem Čolek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Čolek ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Čolek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Čolek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čolek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Čolek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čolek například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Čolek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Čolek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čolek, odpověď na dotaz co je to Čolek?. Víte např. kdo to je Posera? Znáte a víte kdo je Jack Frost? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Čolek hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.