Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Co je to Čolek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Čolek?

Čolek je druh obojživelníka o velikosti 5–10 cm. Samečci bývají větší a od samiček se liší i zabarvením, navíc mají po celé délce těla zvlněný hřeben. Čolek má menší končetiny a podlouhlou hlavu. Při pobytu ve vodě má hladkou kůži, nav suchu jemně zrnitou a suchou.
Rozmnožuje se ve vodě, klade vajíčka, ze kterých se líhnou larvy.
Čolek se živí drobným hmyzem, popřípadě vajíčky žab nebo červy. Žije i v blízkosti lidských obydlí, v parcích, lesích a na lukách.


Co je to Čolek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čolek patří do sekce Příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, wiki, slovník, odborný výraz, Čolek, co znamená, definice, význam slova, definice pojmu, termín, slovo, terminologie, heslo, názvosloví, co je to Čolek?


Pojem Čolek je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čolek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čolek je české rodové jméno, ve skutečnosti používané pro několik rodů obojživelníků z čeledi mlokovití, podčeledi Pleurodelinae: Cynops, Euproctus, Lissotriton (např. čolek obecný (Lissotriton vulgaris)), Mesotriton, Neurergus (někdy zařazován do rodu Triturus, pouze druh čolek horský (Mesotriton alpestris)), Notophthalmus, Triturus (např. čolek velký (Triturus cristatus))

Více informací o slovu Čolek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Čolek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Čolek ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Čolek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Čolek na Google.cz

Najít slovo Čolek ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Čolek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čolek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Čolek? resp. co se skrývá pod slovem Čolek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čolek, odpověď na dotaz co je to Čolek?. Víte např. kdo to je Colin Farrell? Znáte a víte kdo je Nymfa? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.