Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Co to je Kadidlo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kadidlo?

Kadidlo je vonná substance, která se připravuje z pryskyřice kadidlovníku (Boswellia) a spolu s myrhou je pálena při náboženských rituálech a obřadech včetně křesťanských. Kadidlo se používá ve směsi s myrhou a balzámem, při spalování má specifickou vůni koření. Mezi největší vývozce kadidla patří Omán, Jemen, Somálsko a Etiopie.


Co je to Kadidlo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kadidlo je v sekci Náboženství

Klíčová slova: co to je, heslo, popis, význam, vysvětlení, termín, význam pojmu, slovník, terminologie, význam slova, Náboženství, Kadidlo, terminus technicus, Náboženství, co je to Kadidlo?, co znamená, wiki, slovo


Pojem Kadidlo je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kadidlo?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.

Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.

Další zdroje informací o slovu Kadidlo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kadidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kadidlo ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Kadidlo ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Kadidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kadidlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kadidlo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kadidlo například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kadidlo? resp. co označuje slovo Kadidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadidlo, odpověď na dotaz co je to Kadidlo?. Víte např. kdo to je Josip Broz Tito? Znáte a víte kdo je Seismolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.