Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Co je Kadidlo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kadidlo?

Kadidlo je vonná substance, která se připravuje z pryskyřice kadidlovníku (Boswellia) a spolu s myrhou je pálena při náboženských rituálech a obřadech včetně křesťanských. Kadidlo se používá ve směsi s myrhou a balzámem, při spalování má specifickou vůni koření. Mezi největší vývozce kadidla patří Omán, Jemen, Somálsko a Etiopie.


Co je to Kadidlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kadidlo patří do sekce náboženství

Klíčová slova: náboženství, přesný výraz, definice pojmu, formulace, náboženství, informace, wiki, slovník, přesný význam, odborný výraz, odborné názvosloví, slovo, co to je, názvosloví, terminologie, co znamená, co je to Kadidlo?, pojem


Pojem Kadidlo je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kadidlo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.

Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.

Vonná pryskyřice kadidlo

Pryskyřice z kadidlovníku (Boswellia sacra). Autor: xbqs42, zdroj: Pixabay
Pryskyřice z kadidlovníku (Boswellia sacra). Autor: xbqs42, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Kadidlo v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Kadidlo ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Kadidlo ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Kadidlo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kadidlo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kadidlo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Kadidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kadidlo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kadidlo? resp. co znamená výraz Kadidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadidlo, odpověď na dotaz co je to Kadidlo?. Víte např. kdo to je Páter? Znáte a víte kdo je Derviš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Kadidlo i v jiné sekci než v náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.