Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Co to je Kadidlo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kadidlo?

Kadidlo je vonná substance, která se připravuje z pryskyřice kadidlovníku (Boswellia) a spolu s myrhou je pálena při náboženských rituálech a obřadech včetně křesťanských. Kadidlo se používá ve směsi s myrhou a balzámem, při spalování má specifickou vůni koření. Mezi největší vývozce kadidla patří Omán, Jemen, Somálsko a Etiopie.


Co je to Kadidlo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kadidlo s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kadidlo patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, definice, popis, význam, pojem, přesný výraz, Náboženství, přesný význam, lexikon, definice pojmu, co to je, odborný výraz, formulace, názvosloví, vysvětlení, terminologie, termín


Pojem Kadidlo je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kadidlo?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.

Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.

Vonná pryskyřice kadidlo

Pryskyřice z kadidlovníku (Boswellia sacra). Autor: xbqs42, zdroj: Pixabay
Pryskyřice z kadidlovníku (Boswellia sacra). Autor: xbqs42, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít pojem Kadidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kadidlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kadidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kadidlo ve Wikislovníku

Hledat výraz Kadidlo ve Wikizdrojích

Hledat heslo Kadidlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kadidlo například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kadidlo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kadidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadidlo, odpověď na dotaz co je to Kadidlo?. Víte např. kdo to je Choronzon? Znáte a víte kdo je Seismolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.