Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Co je to Licence? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Licence?

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.


Co je to Licence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Licence můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Licence je v sekci Software

Klíčová slova: informace, co je to Licence?, lexikon, terminologie, odborný výraz, synonymum, terminus technicus, wiki, formulace, význam slova, význam, definice pojmu, Licence, přesný význam, Software, co to je, definice, termín


Pojem Licence je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Licence?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Softwarová licence je v informatice právní nástroj, který umožňuje používat nebo redistribuovat software, který je chráněn zákonem. V České republice se jedná o Autorský zákon.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Licence ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Licence ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Licence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Licence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Licence ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Licence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Licence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Licence? resp. co to je Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Maloměšťák? Znáte a víte kdo je Přítel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Software). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.