Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Co je to Licence? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Licence

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.


Co je to Licence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Licence sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Licence patří do sekce software

Klíčová slova: co znamená, wiki, popis, informace, termín, význam pojmu, odborné názvosloví, Licence, přesný význam, software, heslo, co to je, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, terminologie, vysvětlení


Pojem Licence je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Licence dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Softwarová licence je v informatice právní nástroj, který umožňuje používat nebo redistribuovat software, který je chráněn zákonem. V České republice se jedná o Autorský zákon.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Licence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Licence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Licence na Google.cz

Hledat pojem Licence ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Licence na Youtube

Zkusit najít výraz Licence ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Licence například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Licence? resp. co se přesně ukrývá za slovem Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Dalibor Janda? Znáte a víte kdo je Tchán? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Licence v jiné sekci než software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.