Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Co je to Licence? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Licence?

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.


Co je to Licence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Licence můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Licence je v sekci Software

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, přesný význam, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, Software, informace, terminologie, význam pojmu, formulace, definice, význam, popis, význam slova, slovník, Licence, pojem


Pojem Licence je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Licence dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Softwarová licence je v informatice právní nástroj, který umožňuje používat nebo redistribuovat software, který je chráněn zákonem. V České republice se jedná o Autorský zákon.

Zkuste zjistit více informací o slovu Licence v následujících zdrojích

Najít heslo Licence ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Licence na Youtube

Hledat pojem Licence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Licence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Licence ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Licence ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Licence například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Licence? resp. jaká je definice slova Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Cate Blanchett? Znáte a víte kdo je Tchán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Licence i v jiných kategoriích (než Software). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.