Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Co je to Licence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Licence?

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.


Co je to Licence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Software?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Licence? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Licence patří do sekce software

Klíčová slova: definice, co to je, heslo, definice pojmu, popis, lexikon, názvosloví, odborný výraz, co znamená, přesný význam, slovo, slovník, význam slova, software, Licence, význam pojmu, odborné názvosloví, termín


Pojem Licence je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Licence?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Softwarová licence je v informatice právní nástroj, který umožňuje používat nebo redistribuovat software, který je chráněn zákonem. V České republice se jedná o Autorský zákon.

Více informací o slovu Licence doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Licence ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Licence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Licence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Licence na Youtube

Zkusit najít výraz Licence ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Licence ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Licence například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Licence? resp. jaká je definice termínu Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Posera? Znáte a víte kdo je Tchán? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.