Co je to?
Definice výrazu Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Co to je Herbář? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Herbář

Herbář označuje určitý soubor, který se skládá například s sušených a vylisovaných rostlin, plodů, semen, obrázků nebo fotografií.Herbáře se nejvíce využívají v bitanice, kde jsou velmi důležité pro výuku. Samotné slovo je počeštěný latinský výraz herbarium (herba = bylina). Původně byly herbáře pouze knihy o rostlinách užívaných pro léčení.
Herbáře lze nalézt v různých podobách - sušené a lisované rostliny je možno umístit volně na papíry nebo do desek, nalepit přímo na papír, upevnit lepenkou nebo přichytit pásky. Semena a plody se umisťují do papírových sáčků nebo do sklenic. Jinou možností je naložení do lihu.


Co je to Herbář? Význam slova, termín, Definice výrazu Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Herbář s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Herbář se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, termín, odborný výraz, Rostliny, slovník, slovo, co to je, význam, význam slova, terminus technicus, formulace, co je to Herbář?, informace, popis, Herbář, co znamená, definice pojmu


Pojem Herbář je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Herbář? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Herbář je soubor herbářových položek. Může být tvořen sušenými rostlinami, sušenými semeny a plody, fotografiemi rostlin, plody naloženými v lihu, atd. Zásadní součástí každé položky je scheda - etiketa obsahující zásadní informace o datu a místu sběru, název rostliny, název herbáře a kdo položku sebral popř. určil. Při revizi herbáře odborníkem se vedle schedy vlepují revizní lístky, do původní schedy se nezasahuje. Herbáře jsou důležité pro výuku botaniky.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Herbář ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Herbář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Herbář na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herbář ve Wikimedia Commons

Najít termín Herbář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Herbář ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbář například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Herbář? resp. co přesně znamená slovo Herbář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herbář, odpověď na dotaz co je to Herbář?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Herbář i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.