Co je to?
Výraz, termín, definice slova Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Co je Herbář?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Herbář?

Herbář označuje určitý soubor, který se skládá například s sušených a vylisovaných rostlin, plodů, semen, obrázků nebo fotografií.Herbáře se nejvíce využívají v botanice, kde jsou velmi důležité pro výuku. Samotné slovo je počeštěný latinský výraz herbarium (herba = bylina). Původně byly herbáře pouze knihy o rostlinách užívaných pro léčení.
Herbáře lze nalézt v různých podobách - sušené a lisované rostliny je možno umístit volně na papíry nebo do desek, nalepit přímo na papír, upevnit lepenkou nebo přichytit pásky. Semena a plody se umisťují do papírových sáčků nebo do sklenic. Jinou možností je naložení do lihu.


Co je to Herbář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici slova Herbář můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Herbář je v kategorii rostliny

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, termín, wiki, co to je, slovo, slovník, význam slova, odborné názvosloví, formulace, definice, popis, význam, co znamená, názvosloví, co je to Herbář?, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Herbář je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Herbář? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Herbář je soubor herbářových položek. Může být tvořen sušenými rostlinami, sušenými semeny a plody, fotografiemi rostlin, plody naloženými v lihu, atd. Zásadní součástí každé položky je scheda - etiketa obsahující zásadní informace o datu a místu sběru, název rostliny, název herbáře a kdo položku sebral popř. určil. Při revizi herbáře odborníkem se vedle schedy vlepují revizní lístky, do původní schedy se nezasahuje. Herbáře jsou důležité pro výuku botaniky.

Sušené listy

Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay
Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Herbář hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Herbář ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Herbář na Google.cz

Vyhledat termín Herbář ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herbář ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Herbář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Herbář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbář například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co znamená Herbář? resp. co přesně znamená slovo Herbář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herbář, odpověď na dotaz co je to Herbář?. Víte např. kdo to je Rambo? Znáte a víte kdo je Hana Maciuchová? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.