Co je to?
Výraz, termín, definice slova Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Co je to Herbář? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Herbář

Herbář označuje určitý soubor, který se skládá například s sušených a vylisovaných rostlin, plodů, semen, obrázků nebo fotografií.Herbáře se nejvíce využívají v botanice, kde jsou velmi důležité pro výuku. Samotné slovo je počeštěný latinský výraz herbarium (herba = bylina). Původně byly herbáře pouze knihy o rostlinách užívaných pro léčení.
Herbáře lze nalézt v různých podobách - sušené a lisované rostliny je možno umístit volně na papíry nebo do desek, nalepit přímo na papír, upevnit lepenkou nebo přichytit pásky. Semena a plody se umisťují do papírových sáčků nebo do sklenic. Jinou možností je naložení do lihu.


Co je to Herbář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Herbář? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Herbář je v kategorii rostliny

Klíčová slova: formulace, synonymum, terminologie, terminus technicus, rostliny, wiki, co to je, názvosloví, co znamená, rostliny, slovo, význam, odborný výraz, slovník, význam slova, pojem, lexikon, definice


Pojem Herbář je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Herbář? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Herbář je soubor herbářových položek. Může být tvořen sušenými rostlinami, sušenými semeny a plody, fotografiemi rostlin, plody naloženými v lihu, atd. Zásadní součástí každé položky je scheda - etiketa obsahující zásadní informace o datu a místu sběru, název rostliny, název herbáře a kdo položku sebral popř. určil. Při revizi herbáře odborníkem se vedle schedy vlepují revizní lístky, do původní schedy se nezasahuje. Herbáře jsou důležité pro výuku botaniky.

Sušené listy

Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay
Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Herbář

Najít heslo Herbář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Herbář ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Herbář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herbář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Herbář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Herbář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbář například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Herbář? resp. jaký je význam slova Herbář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herbář, odpověď na dotaz co je to Herbář?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Boromir? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.