Co je to?
Výraz, termín, definice slova Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Co je to Herbář? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Herbář?

Herbář označuje určitý soubor, který se skládá například s sušených a vylisovaných rostlin, plodů, semen, obrázků nebo fotografií.Herbáře se nejvíce využívají v botanice, kde jsou velmi důležité pro výuku. Samotné slovo je počeštěný latinský výraz herbarium (herba = bylina). Původně byly herbáře pouze knihy o rostlinách užívaných pro léčení.
Herbáře lze nalézt v různých podobách - sušené a lisované rostliny je možno umístit volně na papíry nebo do desek, nalepit přímo na papír, upevnit lepenkou nebo přichytit pásky. Semena a plody se umisťují do papírových sáčků nebo do sklenic. Jinou možností je naložení do lihu.


Co je to Herbář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Herbář patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: co je to Herbář?, odborný výraz, definice, co znamená, přesný výraz, lexikon, co to je, slovo, odborné názvosloví, termín, formulace, heslo, informace, terminus technicus, rostliny, přesný význam, synonymum, význam


Pojem Herbář je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Herbář? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Herbář je soubor herbářových položek. Může být tvořen sušenými rostlinami, sušenými semeny a plody, fotografiemi rostlin, plody naloženými v lihu, atd. Zásadní součástí každé položky je scheda - etiketa obsahující zásadní informace o datu a místu sběru, název rostliny, název herbáře a kdo položku sebral popř. určil. Při revizi herbáře odborníkem se vedle schedy vlepují revizní lístky, do původní schedy se nezasahuje. Herbáře jsou důležité pro výuku botaniky.

Sušené listy

Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay
Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Vyhledat výraz Herbář ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Herbář ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herbář ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Herbář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Herbář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Herbář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbář například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Herbář? resp. jaký je význam slova Herbář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herbář, odpověď na dotaz co je to Herbář?. Víte např. kdo to je Sekerník? Znáte a víte kdo je Larry Page? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.