Co je to?
Definice výrazu Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Co to je Herbář? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Herbář?

Herbář označuje určitý soubor, který se skládá například s sušených a vylisovaných rostlin, plodů, semen, obrázků nebo fotografií.Herbáře se nejvíce využívají v botanice, kde jsou velmi důležité pro výuku. Samotné slovo je počeštěný latinský výraz herbarium (herba = bylina). Původně byly herbáře pouze knihy o rostlinách užívaných pro léčení.
Herbáře lze nalézt v různých podobách - sušené a lisované rostliny je možno umístit volně na papíry nebo do desek, nalepit přímo na papír, upevnit lepenkou nebo přichytit pásky. Semena a plody se umisťují do papírových sáčků nebo do sklenic. Jinou možností je naložení do lihu.


Co je to Herbář? Význam slova, termín, Definice výrazu Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Herbář? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Herbář se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: Herbář, popis, definice pojmu, co znamená, názvosloví, informace, odborný výraz, význam slova, co to je, terminus technicus, vysvětlení, slovo, terminologie, termín, formulace, Rostliny, definice, Rostliny


Pojem Herbář je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Herbář? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Herbář je soubor herbářových položek. Může být tvořen sušenými rostlinami, sušenými semeny a plody, fotografiemi rostlin, plody naloženými v lihu, atd. Zásadní součástí každé položky je scheda - etiketa obsahující zásadní informace o datu a místu sběru, název rostliny, název herbáře a kdo položku sebral popř. určil. Při revizi herbáře odborníkem se vedle schedy vlepují revizní lístky, do původní schedy se nezasahuje. Herbáře jsou důležité pro výuku botaniky.

Sušené listy

Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay
Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Herbář ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Herbář ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Herbář ve Wikizdrojích

Najít slovo Herbář ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Herbář na Google.cz

Hledat pojem Herbář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbář například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Herbář? resp. co přesně označuje termín Herbář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herbář, odpověď na dotaz co je to Herbář?. Víte např. kdo to je Dan Bárta? Znáte a víte kdo je Vladimír Špidla? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.