Co je to?
Definice výrazu Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Co to je Herbář? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Herbář

Herbář označuje určitý soubor, který se skládá například s sušených a vylisovaných rostlin, plodů, semen, obrázků nebo fotografií.Herbáře se nejvíce využívají v botanice, kde jsou velmi důležité pro výuku. Samotné slovo je počeštěný latinský výraz herbarium (herba = bylina). Původně byly herbáře pouze knihy o rostlinách užívaných pro léčení.
Herbáře lze nalézt v různých podobách - sušené a lisované rostliny je možno umístit volně na papíry nebo do desek, nalepit přímo na papír, upevnit lepenkou nebo přichytit pásky. Semena a plody se umisťují do papírových sáčků nebo do sklenic. Jinou možností je naložení do lihu.


Co je to Herbář? Význam slova, termín, Definice výrazu Herbář. Co znamená odborný pojem Herbář z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Herbář sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Herbář patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, informace, význam, vysvětlení, formulace, co to je, co je to Herbář?, definice, přesný význam, terminologie, Rostliny, termín, lexikon, slovo, význam slova, slovník


Pojem Herbář je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Herbář? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Herbář je soubor herbářových položek. Může být tvořen sušenými rostlinami, sušenými semeny a plody, fotografiemi rostlin, plody naloženými v lihu, atd. Zásadní součástí každé položky je scheda - etiketa obsahující zásadní informace o datu a místu sběru, název rostliny, název herbáře a kdo položku sebral popř. určil. Při revizi herbáře odborníkem se vedle schedy vlepují revizní lístky, do původní schedy se nezasahuje. Herbáře jsou důležité pro výuku botaniky.

Sušené listy

Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay
Sušené vylisované listy stromů připravené ke vložení do herbáře. Ilustrační fotografie. Autor: Jo Re, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Herbář zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Herbář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Herbář na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Herbář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herbář ve Wikimedia Commons

Najít slovo Herbář ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Herbář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbář například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Herbář? resp. jaký je význam pojmu Herbář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herbář, odpověď na dotaz co je to Herbář?. Víte např. kdo to je Mirek Topolánek? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Herbář v jiné sekci než Rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.