Co je to?
Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Co je to Epilepsie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Epilepsie

Epilepsie patří k onemocněním, které se projevují záchvaty. Epileptické záchvaty přicházejí opakovaně. Vyvolává je náhle vzniklá nerovnováha mezi stimulujícími a tlumícími mechanismy v mozku. Stimulující mechanismy získávají převahu a dochází k záchvatu.
Záchvaty bývají dvojího druhu – klinické a subklinické. Klinické záchvaty jsou typické poruchami vědomí, pohybu, citlivosti a dalšími projevy. Subklinické záchvaty lze poznat pouze jako změněnou aktivitu na EEG.


Co je to Epilepsie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Epilepsie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, formulace, Nemoce, význam, pojem, co znamená, slovo, přesný význam, termín, definice, co je to Epilepsie?, názvosloví, Epilepsie, popis, informace, význam slova, heslo


Pojem Epilepsie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Epilepsie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epilepsie (starší český výraz padoucnice) je onemocnění mozku charakterizované výskytem epileptických záchvatů. Epileptické záchvaty jsou epizody náhlé a přechodné abnormální funkce mozkové aktivity, které se projevují dočasnou změnou vědomí či vnímání, chování, hybnosti či citlivosti. Epilepsie je jedním z nejčastějších chronických neurologických onemocnění, vyskytuje se celosvětově, postihuje ženy i muže, jedince všech věkových kategorií i etnik.

Jiné informační zdroje o pojmu Epilepsie

Hledat videa s názvem Epilepsie na Youtube

Hledat výraz Epilepsie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epilepsie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Epilepsie ve Wikislovníku

Najít termín Epilepsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Epilepsie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Epilepsie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Epilepsie? resp. co znamená výraz Epilepsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilepsie, odpověď na dotaz co je to Epilepsie?. Víte např. kdo to je Bohuslav Sobotka? Znáte a víte kdo je Kustod? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?