Co je to?
Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Co je to Epilepsie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Epilepsie?

Epilepsie patří k onemocněním, které se projevují záchvaty. Epileptické záchvaty přicházejí opakovaně. Vyvolává je náhle vzniklá nerovnováha mezi stimulujícími a tlumícími mechanismy v mozku. Stimulující mechanismy získávají převahu a dochází k záchvatu.
Záchvaty bývají dvojího druhu – klinické a subklinické. Klinické záchvaty jsou typické poruchami vědomí, pohybu, citlivosti a dalšími projevy. Subklinické záchvaty lze poznat pouze jako změněnou aktivitu na EEG.


Co je to Epilepsie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Epilepsie? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Epilepsie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Epilepsie?, význam, názvosloví, co to je, slovo, význam slova, heslo, Epilepsie, přesný význam, Nemoce, formulace, wiki, definice, definice pojmu, význam pojmu, informace, odborné názvosloví


Pojem Epilepsie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Epilepsie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epilepsie (starší český výraz padoucnice) je onemocnění mozku charakterizované výskytem epileptických záchvatů. Epileptické záchvaty jsou epizody náhlé a přechodné abnormální funkce mozkové aktivity, které se projevují dočasnou změnou vědomí či vnímání, chování, hybnosti či citlivosti. Epilepsie je jedním z nejčastějších chronických neurologických onemocnění, vyskytuje se celosvětově, postihuje ženy i muže, jedince všech věkových kategorií i etnik.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Epilepsie na Youtube

Najít termín Epilepsie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Epilepsie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Epilepsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epilepsie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Epilepsie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Epilepsie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Epilepsie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Epilepsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilepsie, odpověď na dotaz co je to Epilepsie?. Víte např. kdo to je Suchar? Znáte a víte kdo je Kustod? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?