Co je to?
Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Co je to Epilepsie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Epilepsie

Epilepsie patří k onemocněním, které se projevují záchvaty. Epileptické záchvaty přicházejí opakovaně. Vyvolává je náhle vzniklá nerovnováha mezi stimulujícími a tlumícími mechanismy v mozku. Stimulující mechanismy získávají převahu a dochází k záchvatu.
Záchvaty bývají dvojího druhu – klinické a subklinické. Klinické záchvaty jsou typické poruchami vědomí, pohybu, citlivosti a dalšími projevy. Subklinické záchvaty lze poznat pouze jako změněnou aktivitu na EEG.


Co je to Epilepsie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Epilepsie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epilepsie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: termín, význam pojmu, Epilepsie, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, co to je, terminus technicus, přesný význam, Nemoce, co je to Epilepsie?, wiki, názvosloví, význam, slovník, co znamená, Nemoce


Pojem Epilepsie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epilepsie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Epilepsie (starší český výraz padoucnice) je onemocnění mozku charakterizované výskytem epileptických záchvatů. Epileptické záchvaty jsou epizody náhlé a přechodné abnormální funkce mozkové aktivity, které se projevují dočasnou změnou vědomí či vnímání, chování, hybnosti či citlivosti. Epilepsie je jedním z nejčastějších chronických neurologických onemocnění, vyskytuje se celosvětově, postihuje ženy i muže, jedince všech věkových kategorií i etnik.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Epilepsie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epilepsie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Epilepsie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epilepsie ve Wikimedia Commons

Najít termín Epilepsie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Epilepsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epilepsie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Epilepsie? resp. jaká je definice termínu Epilepsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilepsie, odpověď na dotaz co je to Epilepsie?. Víte např. kdo to je Scénograf? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?