Co je to?
Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Co je to Musaka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Musaka?

Musaka je název zapékaného pokrmu typického pro oblast Středomoří, Balkánu a Blízkého Východu. Proslulá je především řecká musaka. Jejím základem jsou vrstvy mletého masa, které bylo podušeno s česnekem, cibulkou, rajčaty, lilkem a zalito bešamelovou omáčkou. To vše se ve vrstvách naklade do zapékací misky a zapeče.
Musaka také může být zapečena s bramborovými plátky. Povrch lze posypat strouhankou a strouhaným sýrem. Musaka se vyskytuje v mnoha variantách. Setkat se můžete i s označením moussaka, musakka i musaca.


Co je to Musaka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Musaka? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Musaka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovník, heslo, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, Musaka, definice, přesný význam, Jídlo, definice pojmu, co to je, synonymum, pojem, význam, terminus technicus, co znamená, přesný výraz, lexikon


Pojem Musaka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Musaka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Musaka je tradičním zapékaným pokrmem Balkánu a Blízkého Východu. Nejznámější variantou je musaka řecká, která se skládá z vrstev mletého masa, které je podušené s cibulí a česnekem, lilku, rajčat a bešamelové omáčky. Někdy se zapéká taky s plátky brambor. Varianty pokrmu se v různých oblastech liší.

Jiné informační zdroje o pojmu Musaka

Vyhledat termín Musaka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Musaka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Musaka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Musaka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Musaka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Musaka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Musaka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Musaka? resp. co znamená výraz Musaka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Musaka, odpověď na dotaz co je to Musaka?. Víte např. kdo to je Editor? Znáte a víte kdo je Jiří Dědeček? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.