Co je to?
Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Co je to Musaka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Musaka

Musaka je název zapékaného pokrmu typického pro oblast Středomoří, Balkánu a Blízkého Východu. Proslulá je především řecká musaka. Jejím základem jsou vrstvy mletého masa, které bylo podušeno s česnekem, cibulkou, rajčaty, lilkem a zalito bešamelovou omáčkou. To vše se ve vrstvách naklade do zapékací misky a zapeče.
Musaka také může být zapečena s bramborovými plátky. Povrch lze posypat strouhankou a strouhaným sýrem. Musaka se vyskytuje v mnoha variantách. Setkat se můžete i s označením moussaka, musakka i musaca.


Co je to Musaka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Musaka? Pak se o ní podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Musaka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam, slovo, Musaka, pojem, popis, definice, terminus technicus, přesný význam, jídlo, odborný výraz, názvosloví, co znamená, význam slova, terminologie, vysvětlení, wiki, co je to Musaka?, heslo


Pojem Musaka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Musaka dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Musaka je tradičním zapékaným pokrmem Balkánu a Blízkého Východu. Nejznámější variantou je musaka řecká, která se skládá z vrstev mletého masa, které je podušené s cibulí a česnekem, lilku, rajčat a bešamelové omáčky. Někdy se zapéká taky s plátky brambor. Varianty pokrmu se v různých oblastech liší.

Řecký pokrm musaka

Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay
Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Musaka

Najít heslo Musaka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Musaka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Musaka na Youtube

Hledat termín Musaka na Google.cz

Zkusit najít výraz Musaka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Musaka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Musaka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Musaka? resp. co znamená Musaka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Musaka, odpověď na dotaz co je to Musaka?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Alena Schillerová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.