Co je to?
Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Co je to Musaka? Význam slova

Co znamená termín Musaka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Musaka je název zapékaného pokrmu typického pro oblast Středomoří, Balkánu a Blízkého Východu. Proslulá je především řecká musaka. Jejím základem jsou vrstvy mletého masa, které bylo podušeno s česnekem, cibulkou, rajčaty, lilkem a zalito bešamelovou omáčkou. To vše se ve vrstvách naklade do zapékací misky a zapeče.
Musaka také může být zapečena s bramborovými plátky. Povrch lze posypat strouhankou a strouhaným sýrem. Musaka se vyskytuje v mnoha variantách. Setkat se můžete i s označením moussaka, musakka i musaca.


Co je to Musaka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Musaka sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Musaka patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam, informace, termín, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, formulace, přesný výraz, slovo, definice, wiki, co to je, co znamená, Jídlo, heslo, Jídlo, Musaka, lexikon


Pojem Musaka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Musaka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Musaka je tradičním zapékaným pokrmem Balkánu a Blízkého Východu. Nejznámější variantou je musaka řecká, která se skládá z vrstev mletého masa, které je podušené s cibulí a česnekem, lilku, rajčat a bešamelové omáčky. Někdy se zapéká taky s plátky brambor. Varianty pokrmu se v různých oblastech liší.

Řecký pokrm musaka

Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay
Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít slovo Musaka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Musaka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Musaka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Musaka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Musaka na Google.cz

Hledat slovo Musaka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Musaka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Musaka? resp. co vlastně znamená slovo Musaka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Musaka, odpověď na dotaz co je to Musaka?. Víte např. kdo to je Vojtěch Filip? Znáte a víte kdo je Alena Schillerová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Musaka v jiné sekci než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.