Co je to?
Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Co je to Musaka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Musaka?

Musaka je název zapékaného pokrmu typického pro oblast Středomoří, Balkánu a Blízkého Východu. Proslulá je především řecká musaka. Jejím základem jsou vrstvy mletého masa, které bylo podušeno s česnekem, cibulkou, rajčaty, lilkem a zalito bešamelovou omáčkou. To vše se ve vrstvách naklade do zapékací misky a zapeče.
Musaka také může být zapečena s bramborovými plátky. Povrch lze posypat strouhankou a strouhaným sýrem. Musaka se vyskytuje v mnoha variantách. Setkat se můžete i s označením moussaka, musakka i musaca.


Co je to Musaka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Musaka. Co znamená odborný pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Musaka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, Jídlo, Jídlo, přesný výraz, definice, vysvětlení, definice pojmu, synonymum, formulace, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, pojem, informace, slovo, význam pojmu, heslo


Pojem Musaka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Musaka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Musaka je tradičním zapékaným pokrmem Balkánu a Blízkého Východu. Nejznámější variantou je musaka řecká, která se skládá z vrstev mletého masa, které je podušené s cibulí a česnekem, lilku, rajčat a bešamelové omáčky. Někdy se zapéká taky s plátky brambor. Varianty pokrmu se v různých oblastech liší.

Řecký pokrm musaka

Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay
Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Musaka zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Musaka ve Wikizdrojích

Najít slovo Musaka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Musaka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Musaka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Musaka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Musaka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Musaka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Musaka? resp. jaký je význam slova Musaka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Musaka, odpověď na dotaz co je to Musaka?. Víte např. kdo to je Mechanik? Znáte a víte kdo je Jiří Dědeček? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.