Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Musaka. Co znamená pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Co je Musaka?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Musaka?

Musaka je název zapékaného pokrmu typického pro oblast Středomoří, Balkánu a Blízkého Východu. Proslulá je především řecká musaka. Jejím základem jsou vrstvy mletého masa, které bylo podušeno s česnekem, cibulkou, rajčaty, lilkem a zalito bešamelovou omáčkou. To vše se ve vrstvách naklade do zapékací misky a zapeče.
Musaka také může být zapečena s bramborovými plátky. Povrch lze posypat strouhankou a strouhaným sýrem. Musaka se vyskytuje v mnoha variantách. Setkat se můžete i s označením moussaka, musakka i musaca.


Co je to Musaka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Musaka. Co znamená pojem Musaka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Musaka s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Musaka se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, co to je, pojem, terminologie, formulace, co je to Musaka?, vysvětlení, slovník, názvosloví, přesný výraz, význam, Musaka, co znamená, terminus technicus, definice, jídlo, odborný výraz


Pojem Musaka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Musaka dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Musaka je tradičním zapékaným pokrmem Balkánu a Blízkého Východu. Nejznámější variantou je musaka řecká, která se skládá z vrstev mletého masa, které je podušené s cibulí a česnekem, lilku, rajčat a bešamelové omáčky. Někdy se zapéká taky s plátky brambor. Varianty pokrmu se v různých oblastech liší.

Řecký pokrm musaka

Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay
Řecký zapečený pokrm musaka. Autor: RmX86, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Musaka na Youtube

Hledat pojem Musaka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Musaka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Musaka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Musaka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Musaka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Musaka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Musaka? resp. co se skrývá pod slovem Musaka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Musaka, odpověď na dotaz co je to Musaka?. Víte např. kdo to je Fantomas? Znáte a víte kdo je Jan Hamáček? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Musaka i v jiné sekci než v jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, maliny, musaka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.