Co je to?
Definice výrazu Vlog. Co znamená odborný pojem Vlog z kategorie Internet?

Co je Vlog?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vlog

Vlog je zkrácené vyjádření pojmu videoblog. V blogu vyjadřuje autor své myšlenky písemnou formou, ve vlogu ústně – pomocí natáčení, při kterém může zobrazovat i své okolí. K natáčení a zveřejňování se stala oblíbenou platformou YouTube. Autor vlogu je označován jako vloger. Tyto formy vyjádření vlastních myšlenek a názorů jsou velmi oblíbené, diváci považují videa za zábavnější, pro autory je zas jednodušší natáčení než psaní. K obsahu patří také humorné příhody, instruktáže nebo krátké nové informace.


Co je to Vlog? Význam slova, termín, Definice výrazu Vlog. Co znamená odborný pojem Vlog z kategorie Internet?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vlog? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Vlog je v sekci internet

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, wiki, odborný výraz, formulace, terminus technicus, internet, význam slova, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, lexikon, přesný význam, význam pojmu, co znamená, co to je, synonymum, definice


Pojem Vlog je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vlog? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Video blog, zkráceně nazývaný vlog, je blog, při kterém se dotyčná osoba nevyjadřuje písemně, avšak ústně, a zároveň při tom může točit sebe nebo své okolí. Natáčení vlogů je populární na platformě YouTube. Člověk, který při svém vyjadřování používá formu video blogu, je video bloger či vloger. Točit vlogy je pro některé lidi jednodušší než psát dlouhé odstavce; pro diváka bývá požitek z videa zase zábavnější. Mezi vlogy se můžou řadit různá instruktážní videa, humorná videa nebo pravidelné shrnutí novinek. Vlogy můžeme také nazývat dle pravidelnosti (například „denní vlog“).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Vlog na Youtube

Zkusit najít heslo Vlog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Vlog ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Vlog na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlog ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Vlog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlog například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Vlog? resp. co přesně znamená slovo Vlog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlog, odpověď na dotaz co je to Vlog?. Víte např. kdo to je Jitka Boho? Znáte a víte kdo je Radovan Richta? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Vlog i v jiné sekci než je kategorie internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, wifi tablet, vlog, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.