Co je to?
Výraz, termín, definice slova Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Co je to Regrese? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Regrese?

Pohyb zpátky nebo také ústup, návrat k minulosti. Používá se například v psychologii ve freudovské psychoanalýze, kde znamená návrat k původním dětským formám chování nebo terapeutem řízený návrat do minulosti, kdy si pacient vybavuje své minulé vzpomínky a tím se vyrovnává s různými traumaty. Dál se vyskytuje i v matematické statistice nebo logice.


Co je to Regrese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Regrese patří do kategorie matematika

Klíčová slova: wiki, význam slova, slovník, matematika, formulace, názvosloví, Regrese, slovo, přesný význam, co to je, matematika, přesný výraz, vysvětlení, definice, popis, informace, odborné názvosloví, pojem


Pojem Regrese je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Regrese? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Regresní analýza je označení statistických metod, které umožňují odhadovat hodnotu jisté náhodné veličiny (takzvané závisle proměnné, nazývané též cílová proměnná, regresand anebo vysvětlovaná proměnná) na základě znalosti jiných veličin (nezávisle proměnných, regresorů, kovariát anebo vysvětlujících proměnných). Regresní analýza dnes patří k nejvýznamnějším metodám matematické statistiky a samostatně či ve spojení s jinými metodami se používá prakticky v každé oblasti empirické a aplikované vědy.

Další informační zdroje o slovu Regrese

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Regrese ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Regrese ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Regrese ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Regrese ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Regrese na Google.cz

Zkusit najít heslo Regrese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Regrese například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Regrese? resp. co znamená výraz Regrese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Regrese, odpověď na dotaz co je to Regrese?. Víte např. kdo to je Succubus? Znáte a víte kdo je Fénix? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem