Co je to?
Výraz, termín, definice slova Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Co je to Regrese? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Regrese?

Pohyb zpátky nebo také ústup, návrat k minulosti. Používá se například v psychologii ve freudovské psychoanalýze, kde znamená návrat k původním dětským formám chování nebo terapeutem řízený návrat do minulosti, kdy si pacient vybavuje své minulé vzpomínky a tím se vyrovnává s různými traumaty. Dál se vyskytuje i v matematické statistice nebo logice.


Co je to Regrese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Regrese můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Regrese je v sekci matematika

Klíčová slova: formulace, terminologie, matematika, synonymum, lexikon, význam slova, definice, co je to Regrese?, vysvětlení, význam, názvosloví, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, co to je, informace, Regrese, wiki


Pojem Regrese je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Regrese? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Regresní analýza je označení statistických metod, které umožňují odhadovat hodnotu jisté náhodné veličiny (takzvané závisle proměnné, nazývané též cílová proměnná, regresand anebo vysvětlovaná proměnná) na základě znalosti jiných veličin (nezávisle proměnných, regresorů, kovariát anebo vysvětlujících proměnných). Regresní analýza dnes patří k nejvýznamnějším metodám matematické statistiky a samostatně či ve spojení s jinými metodami se používá prakticky v každé oblasti empirické a aplikované vědy.

Další zdroje informací o slovu Regrese

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Regrese ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Regrese na Google.cz

Hledat videa s názvem Regrese na Youtube

Hledat výraz Regrese ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Regrese ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Regrese ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Regrese například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Regrese? resp. co znamená Regrese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Regrese, odpověď na dotaz co je to Regrese?. Víte např. kdo to je Charlotte Ella Gottová? Znáte a víte kdo je Opat? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem