Co je to?
Definice výrazu, termínu Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Co je to Regrese? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Regrese

Pohyb zpátky nebo také ústup, návrat k minulosti. Používá se například v psychologii ve freudovské psychoanalýze, kde znamená návrat k původním dětským formám chování nebo terapeutem řízený návrat do minulosti, kdy si pacient vybavuje své minulé vzpomínky a tím se vyrovnává s různými traumaty. Dál se vyskytuje i v matematické statistice nebo logice.


Co je to Regrese? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Regrese) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Regrese patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: co znamená, wiki, synonymum, přesný výraz, význam slova, Matematika, Matematika, termín, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, význam, slovo, slovník, terminologie, odborné názvosloví, definice, názvosloví


Pojem Regrese je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Regrese? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Regresní analýza je označení statistických metod, které umožňují odhadovat hodnotu jisté náhodné veličiny (takzvané závisle proměnné, nazývané též cílová proměnná, regresand anebo vysvětlovaná proměnná) na základě znalosti jiných veličin (nezávisle proměnných, regresorů, kovariát anebo vysvětlujících proměnných). Regresní analýza dnes patří k nejvýznamnějším metodám matematické statistiky a samostatně či ve spojení s jinými metodami se používá prakticky v každé oblasti empirické a aplikované vědy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Regrese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Regrese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Regrese ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Regrese ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Regrese ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Regrese ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Regrese například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Regrese? resp. jaká je definice slova Regrese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Regrese, odpověď na dotaz co je to Regrese?. Víte např. kdo to je Amancio Ortega? Znáte a víte kdo je Biskup? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Regrese hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem