Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epika. Co znamená pojem Epika z kategorie Literatura?

Co je to Epika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Epika?

Jedním z největších oddílů v literatuře je epika. Jedná se o literární druh, který má děj, příběh, časové a příčinné souvislosti.
Epika se dělí do tří forem - veršovaná, veršovaná i prozaická, prozaická. Mezi veršované se řadí bohatýrské písně, eposy, legendy či historické zpěvy. Do veršovaných i prozaických spadají báje, pověsti, pohádky a bajky. Mezi prozaickými najdeme novely, romány, novinářskou prózu či povídky.


Co je to Epika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Epika. Co znamená pojem Epika z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Epika) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epika patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: slovník, lexikon, co je to Epika?, informace, pojem, názvosloví, terminologie, co znamená, význam pojmu, termín, popis, definice, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, co to je


Pojem Epika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Epika dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epika je druh literatury. Má děj, příběh, určení, časové a příčinné souvislosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Epika na Youtube

Najít pojem Epika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Epika ve Wikislovníku

Hledat pojem Epika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Epika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Epika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Epika například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Epika? resp. co přesně označuje termín Epika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epika, odpověď na dotaz co je to Epika?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Altruista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Epika v jiné sekci než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.