Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dogmatismus. Co znamená odborný pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Co je to Dogmatismus? Význam slova

Co znamená termín Dogmatismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dogmatismus je poněkud hanlivé pojmenování způsobu myšlení či postoje. Jeho podstatou je přesvědčení, že některá tvrzení mohou mít neměnnou platnost. Negativní na dogmatismu je to, že kritiku prosazovaných postojů tvrdě postihuje, zakazuje nebo dokonce stanoví tresty. Pojem se často používá v oblastech politiky a ideologie a v nejrůznějších diskuzích.
Přední filozofové tento směr uvažování odsuzovali, protože nebyl založen na kritickém přístupu v poznání. Dogma využívá často církev, která je považuje za přirozenou podstatu výkladu jevů. Dogmata jsou také součástí práva, kde určité výklady nemohou být zpochybňovány. Označení dogmatismus je pak platné tam, kde není snaha o zkoumání a výklad, ale je zakázána jakákoli kritika.


Co je to Dogmatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dogmatismus. Co znamená odborný pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Dogmatismus je v sekci filozofie

Klíčová slova: popis, formulace, slovo, wiki, termín, přesný výraz, význam pojmu, co je to Dogmatismus?, filozofie, co znamená, definice, definice pojmu, názvosloví, odborný výraz, slovník, heslo, význam slova, přesný význam


Pojem Dogmatismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dogmatismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Dogmatismus (z řec. dogma - mínění, rozhodnutí, učení) je spíše pejorativní označení pro takový postoj či způsob myšlení, který určitým tvrzením přisuzuje absolutní platnost. Má-li zároveň k dispozici donucovací prostředky, může pokusy o kritiku těchto mínění zakazovat a trestat. Tak se dogmatismus chápe v politických a ideologických diskusích.

Další informace o pojmu Dogmatismus hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Dogmatismus ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Dogmatismus ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Dogmatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dogmatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Dogmatismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Dogmatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dogmatismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Dogmatismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dogmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dogmatismus, odpověď na dotaz co je to Dogmatismus?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Apollón? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.