Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dogmatismus. Co znamená pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Co je to Dogmatismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dogmatismus

Dogmatismus je poněkud hanlivé pojmenování způsobu myšlení či postoje. Jeho podstatou je přesvědčení, že některá tvrzení mohou mít neměnnou platnost. Negativní na dogmatismu je to, že kritiku prosazovaných postojů tvrdě postihuje, zakazuje nebo dokonce stanoví tresty. Pojem se často používá v oblastech politiky a ideologie a v nejrůznějších diskuzích.
Přední filozofové tento směr uvažování odsuzovali, protože nebyl založen na kritickém přístupu v poznání. Dogma využívá často církev, která je považuje za přirozenou podstatu výkladu jevů. Dogmata jsou také součástí práva, kde určité výklady nemohou být zpochybňovány. Označení dogmatismus je pak platné tam, kde není snaha o zkoumání a výklad, ale je zakázána jakákoli kritika.


Co je to Dogmatismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dogmatismus. Co znamená pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dogmatismus doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dogmatismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, co to je, co je to Dogmatismus?, vysvětlení, formulace, přesný výraz, názvosloví, význam, synonymum, terminus technicus, termín, Filozofie, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, slovník, pojem


Pojem Dogmatismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Dogmatismus v následujících zdrojích

Najít termín Dogmatismus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dogmatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Dogmatismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Dogmatismus na Google.cz

Vyhledat termín Dogmatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Dogmatismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dogmatismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dogmatismus? resp. jaký je význam slova Dogmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dogmatismus, odpověď na dotaz co je to Dogmatismus?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Ivanka Trumpová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.