Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dogmatismus. Co znamená pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Co je to Dogmatismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dogmatismus

Dogmatismus je poněkud hanlivé pojmenování způsobu myšlení či postoje. Jeho podstatou je přesvědčení, že některá tvrzení mohou mít neměnnou platnost. Negativní na dogmatismu je to, že kritiku prosazovaných postojů tvrdě postihuje, zakazuje nebo dokonce stanoví tresty. Pojem se často používá v oblastech politiky a ideologie a v nejrůznějších diskuzích.
Přední filozofové tento směr uvažování odsuzovali, protože nebyl založen na kritickém přístupu v poznání. Dogma využívá často církev, která je považuje za přirozenou podstatu výkladu jevů. Dogmata jsou také součástí práva, kde určité výklady nemohou být zpochybňovány. Označení dogmatismus je pak platné tam, kde není snaha o zkoumání a výklad, ale je zakázána jakákoli kritika.


Co je to Dogmatismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dogmatismus. Co znamená pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dogmatismus patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, definice pojmu, definice, co znamená, informace, slovník, význam pojmu, wiki, Dogmatismus, co to je, formulace, Filozofie, odborné názvosloví, přesný význam, přesný výraz, Filozofie, pojem


Pojem Dogmatismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Dogmatismus na Youtube

Zkusit najít pojem Dogmatismus ve Wikislovníku

Hledat pojem Dogmatismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dogmatismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Dogmatismus ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dogmatismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dogmatismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dogmatismus? resp. co znamená výraz Dogmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dogmatismus, odpověď na dotaz co je to Dogmatismus?. Víte např. kdo to je Náměstek? Znáte a víte kdo je Ivanka Trumpová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.