Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dogmatismus. Co znamená pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Co je to Dogmatismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dogmatismus

Dogmatismus je poněkud hanlivé pojmenování způsobu myšlení či postoje. Jeho podstatou je přesvědčení, že některá tvrzení mohou mít neměnnou platnost. Negativní na dogmatismu je to, že kritiku prosazovaných postojů tvrdě postihuje, zakazuje nebo dokonce stanoví tresty. Pojem se často používá v oblastech politiky a ideologie a v nejrůznějších diskuzích.
Přední filozofové tento směr uvažování odsuzovali, protože nebyl založen na kritickém přístupu v poznání. Dogma využívá často církev, která je považuje za přirozenou podstatu výkladu jevů. Dogmata jsou také součástí práva, kde určité výklady nemohou být zpochybňovány. Označení dogmatismus je pak platné tam, kde není snaha o zkoumání a výklad, ale je zakázána jakákoli kritika.


Co je to Dogmatismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dogmatismus. Co znamená pojem Dogmatismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dogmatismus můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dogmatismus je v sekci Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, informace, přesný výraz, definice, synonymum, význam slova, wiki, terminus technicus, odborné názvosloví, co je to Dogmatismus?, heslo, Filozofie, význam pojmu, termín, definice pojmu, význam, terminologie, lexikon


Pojem Dogmatismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dogmatismus můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dogmatismus (z řec. dogma - mínění, rozhodnutí, učení) je spíše pejorativní označení pro takový postoj či způsob myšlení, který určitým tvrzením přisuzuje absolutní platnost. Má-li zároveň k dispozici donucovací prostředky, může pokusy o kritiku těchto mínění zakazovat a trestat. Tak se dogmatismus chápe v politických a ideologických diskusích.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Dogmatismus ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Dogmatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Dogmatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Dogmatismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dogmatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dogmatismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dogmatismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dogmatismus? resp. jaký je význam slova Dogmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dogmatismus, odpověď na dotaz co je to Dogmatismus?. Víte např. kdo to je Chytrák? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.