Co je to?
Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Co to je Vesmír? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vesmír?

Vesmír neboli kosmos je označení pro prostor obklopující planetu Zemi se všemi ostatními planetami, galaxiemi a mezigalaktickým prostorem. Ve vesmíru se vyskytují různé objekty, např. mlhoviny, kvasary, pulsary, černé díry atd. Předpokládá se, že vesmír vznikl při tzv. velkém třesku. Existují ale i jiné teorie a vznik vesmíru byl různě vysvětlován v mytologiích jednotlivých národů a v různých náboženstvích.


Co je to Vesmír? Význam slova, termín, Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Vesmír můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vesmír je v kategorii Věda

Klíčová slova: pojem, slovník, informace, Věda, přesný význam, co znamená, Věda, synonymum, terminologie, wiki, terminus technicus, co je to Vesmír?, definice pojmu, termín, význam slova, vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Vesmír je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Vesmír můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru, který je obsahuje. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.

Další informační zdroje o slovu Vesmír

Hledat videa s názvem Vesmír na Youtube

Najít termín Vesmír ve Wikislovníku

Hledat výraz Vesmír ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Vesmír ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Vesmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vesmír ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vesmír například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Vesmír? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vesmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vesmír, odpověď na dotaz co je to Vesmír?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Hasič? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.