Co je to?
Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Co to je Vesmír? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vesmír?

Vesmír neboli kosmos je označení pro prostor obklopující planetu Zemi se všemi ostatními planetami, galaxiemi a mezigalaktickým prostorem. Ve vesmíru se vyskytují různé objekty, např. mlhoviny, kvasary, pulsary, černé díry atd. Předpokládá se, že vesmír vznikl při tzv. velkém třesku. Existují ale i jiné teorie a vznik vesmíru byl různě vysvětlován v mytologiích jednotlivých národů a v různých náboženstvích.


Co je to Vesmír? Význam slova, termín, Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vesmír? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vesmír patří do sekce Věda

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, wiki, význam slova, terminologie, názvosloví, formulace, Věda, informace, přesný výraz, synonymum, Věda, význam, Vesmír, co je to Vesmír?


Pojem Vesmír je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vesmír? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru, který je obsahuje. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.

Vesmír

Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Vesmír ve Wikislovníku

Najít slovo Vesmír ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vesmír ve Wikimedia Commons

Hledat termín Vesmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Vesmír na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vesmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vesmír například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vesmír? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vesmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vesmír, odpověď na dotaz co je to Vesmír?. Víte např. kdo to je Daniel Prokop? Znáte a víte kdo je Novinář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.