Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Co je to Vesmír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vesmír?

Vesmír neboli kosmos je označení pro prostor obklopující planetu Zemi se všemi ostatními planetami, galaxiemi a mezigalaktickým prostorem. Ve vesmíru se vyskytují různé objekty, např. mlhoviny, kvasary, pulsary, černé díry atd. Předpokládá se, že vesmír vznikl při tzv. velkém třesku. Existují ale i jiné teorie a vznik vesmíru byl různě vysvětlován v mytologiích jednotlivých národů a v různých náboženstvích.


Co je to Vesmír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Vesmír můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Vesmír je v kategorii věda

Klíčová slova: názvosloví, co to je, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, přesný výraz, věda, heslo, pojem, Vesmír, slovo, vysvětlení, slovník, definice, termín, popis, wiki, definice pojmu


Pojem Vesmír je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Vesmír dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru, který je obsahuje. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.

Vesmír

Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Vesmír v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Vesmír na Google.cz

Vyhledat termín Vesmír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vesmír na Youtube

Vyhledat pojem Vesmír ve Wikizdrojích

Najít heslo Vesmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Vesmír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vesmír například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Vesmír? resp. co znamená Vesmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vesmír, odpověď na dotaz co je to Vesmír?. Víte např. kdo to je Pacifista? Znáte a víte kdo je Novinář? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.