Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Co je to Vesmír? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vesmír?

Vesmír neboli kosmos je označení pro prostor obklopující planetu Zemi se všemi ostatními planetami, galaxiemi a mezigalaktickým prostorem. Ve vesmíru se vyskytují různé objekty, např. mlhoviny, kvasary, pulsary, černé díry atd. Předpokládá se, že vesmír vznikl při tzv. velkém třesku. Existují ale i jiné teorie a vznik vesmíru byl různě vysvětlován v mytologiích jednotlivých národů a v různých náboženstvích.


Co je to Vesmír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vesmír se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Vesmír je v kategorii věda

Klíčová slova: co je to Vesmír?, význam slova, informace, definice, termín, vysvětlení, definice pojmu, slovo, odborné názvosloví, co znamená, co to je, lexikon, terminologie, přesný význam, věda, význam, formulace, názvosloví


Pojem Vesmír je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Vesmír dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru, který je obsahuje. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.

Vesmír

Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Vesmír

Vyhledat heslo Vesmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vesmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vesmír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vesmír na Youtube

Najít pojem Vesmír ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Vesmír na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vesmír například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vesmír? resp. co znamená výraz Vesmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vesmír, odpověď na dotaz co je to Vesmír?. Víte např. kdo to je Alexej Navalnyj? Znáte a víte kdo je Ochechule? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.