Co je to?
Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Co to je Vesmír? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vesmír?

Vesmír neboli kosmos je označení pro prostor obklopující planetu Zemi se všemi ostatními planetami, galaxiemi a mezigalaktickým prostorem. Ve vesmíru se vyskytují různé objekty, např. mlhoviny, kvasary, pulsary, černé díry atd. Předpokládá se, že vesmír vznikl při tzv. velkém třesku. Existují ale i jiné teorie a vznik vesmíru byl různě vysvětlován v mytologiích jednotlivých národů a v různých náboženstvích.


Co je to Vesmír? Význam slova, termín, Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vesmír s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vesmír je v kategorii Věda

Klíčová slova: synonymum, význam, definice pojmu, slovo, Vesmír, co je to Vesmír?, co to je, Věda, přesný výraz, co znamená, slovník, heslo, přesný význam, popis, termín, odborné názvosloví, názvosloví, definice


Pojem Vesmír je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vesmír? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru, který je obsahuje. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.

Vesmír

Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Vesmír. Ilustrační obrázek. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vesmír ve Wikimedia Commons

Najít slovo Vesmír ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vesmír ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Vesmír ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Vesmír ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Vesmír ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vesmír například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Vesmír? resp. co znamená Vesmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vesmír, odpověď na dotaz co je to Vesmír?. Víte např. kdo to je Petr Novotný? Znáte a víte kdo je Hasič? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.