Co je to?
Definice výrazu, termínu Flegmóna. Co znamená odborný pojem Flegmóna z kategorie Nemoce?

Co je to Flegmóna? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Flegmóna?

Jakýkoliv neohraničený bakteriální zánět v měkkých tkáních těla se nazývá flegmóna. Zánět se projevuje v končetinách a velice rychle postupuje. V mnoha případech se spolu s flegmónou dostavuje horečka. Nutná je léčba za pomoci antibiotik nebo dokonce chirurgické řešení. Pokud by pacient zanedbal léčení, pravděpodobně by o končetinu přišel.


Co je to Flegmóna? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Flegmóna. Co znamená odborný pojem Flegmóna z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Flegmóna s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Flegmóna se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: terminologie, Flegmóna, odborný výraz, definice pojmu, pojem, vysvětlení, význam, definice, přesný výraz, wiki, synonymum, informace, co znamená, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, formulace, slovo


Pojem Flegmóna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Flegmóna dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Flegmóna (phlegmona) je neohraničený bakteriální zánět šířící se měkkými tkáněmi, zvaný také celulitis. Je to hnisavé prosáknutí tkáně. Během několika hodin se může rozšířit do celé končetiny. Končetina oteče, zrudne a bývá znatelně teplejší než zbylé končetiny. Velmi často se objeví horečka. Flegmóna vyžaduje léčbu antibiotiky a poměrně často i chirurgické ošetření. V případě, že se léčba zanedbá či přijde pozdě, může postižený o končetinu přijít.

Více informací o slovu Flegmóna doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Flegmóna ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Flegmóna na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flegmóna ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Flegmóna ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Flegmóna na Google.cz

Najít termín Flegmóna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmóna například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Flegmóna? resp. co znamená Flegmóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmóna, odpověď na dotaz co je to Flegmóna?. Víte např. kdo to je Feťák? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Flegmóna i v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde