Co je to?
Definice výrazu, termínu Flegmóna. Co znamená odborný pojem Flegmóna z kategorie Nemoce?

Co je Flegmóna? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Flegmóna

Jakýkoliv neohraničený bakteriální zánět v měkkých tkáních těla se nazývá flegmóna. Zánět se projevuje v končetinách a velice rychle postupuje. V mnoha případech se spolu s flegmónou dostavuje horečka. Nutná je léčba za pomoci antibiotik nebo dokonce chirurgické řešení. Pokud by pacient zanedbal léčení, pravděpodobně by o končetinu přišel.


Co je to Flegmóna? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Flegmóna. Co znamená odborný pojem Flegmóna z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Flegmóna s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Flegmóna je v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, Flegmóna, co to je, význam slova, odborný výraz, definice, informace, slovník, lexikon, význam, nemoce, odborné názvosloví, slovo, definice pojmu, popis, vysvětlení, heslo


Pojem Flegmóna je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Flegmóna?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Flegmóna (phlegmona) je neohraničený bakteriální zánět šířící se měkkými tkáněmi, zvaný také celulitis. Je to hnisavé prosáknutí tkáně. Během několika hodin se může rozšířit do celé končetiny. Končetina oteče, zrudne a bývá znatelně teplejší než zbylé končetiny. Velmi často se objeví horečka. Flegmóna vyžaduje léčbu antibiotiky a poměrně často i chirurgické ošetření. V případě, že se léčba zanedbá či přijde pozdě, může postižený o končetinu přijít.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Flegmóna ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Flegmóna ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Flegmóna ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Flegmóna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Flegmóna na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flegmóna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmóna například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Flegmóna? resp. co znamená slovo Flegmóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmóna, odpověď na dotaz co je to Flegmóna?. Víte např. kdo to je Martin Fuksa? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Flegmóna v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde