Co je to?
Definice výrazu, termínu Flegmóna. Co znamená odborný pojem Flegmóna z kategorie Nemoce?

Co je to Flegmóna? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Flegmóna?

Jakýkoliv neohraničený bakteriální zánět v měkkých tkáních těla se nazývá flegmóna. Zánět se projevuje v končetinách a velice rychle postupuje. V mnoha případech se spolu s flegmónou dostavuje horečka. Nutná je léčba za pomoci antibiotik nebo dokonce chirurgické řešení. Pokud by pacient zanedbal léčení, pravděpodobně by o končetinu přišel.


Co je to Flegmóna? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Flegmóna. Co znamená odborný pojem Flegmóna z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Flegmóna je v sekci Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, přesný výraz, pojem, terminus technicus, názvosloví, Nemoce, význam, termín, definice pojmu, synonymum, lexikon, formulace, přesný význam, heslo, význam pojmu, co to je, informace, slovo


Pojem Flegmóna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Flegmóna? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Flegmóna (phlegmona) je neohraničený bakteriální zánět šířící se měkkými tkáněmi, zvaný také celulitis. Je to hnisavé prosáknutí tkáně. Během několika hodin se může rozšířit do celé končetiny. Končetina oteče, zrudne a bývá znatelně teplejší než zbylé končetiny. Velmi často se objeví horečka. Flegmóna vyžaduje léčbu antibiotiky a poměrně často i chirurgické ošetření. V případě, že se léčba zanedbá či přijde pozdě, může postižený o končetinu přijít.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Flegmóna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Flegmóna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Flegmóna ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Flegmóna ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Flegmóna ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Flegmóna ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmóna například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Flegmóna? resp. co označuje slovo Flegmóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmóna, odpověď na dotaz co je to Flegmóna?. Víte např. kdo to je Dalajláma? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Flegmóna hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde