Co je to?
Odborný výraz, definice slova Flegmóna. Co znamená slovo Flegmóna z kategorie Nemoce?

Co je Flegmóna?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Flegmóna?

Jakýkoliv neohraničený bakteriální zánět v měkkých tkáních těla se nazývá flegmóna. Zánět se projevuje v končetinách a velice rychle postupuje. V mnoha případech se spolu s flegmónou dostavuje horečka. Nutná je léčba za pomoci antibiotik nebo dokonce chirurgické řešení. Pokud by pacient zanedbal léčení, pravděpodobně by o končetinu přišel.


Co je to Flegmóna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Flegmóna. Co znamená slovo Flegmóna z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Flegmóna) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Flegmóna patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: formulace, popis, definice pojmu, informace, slovník, přesný význam, význam slova, co je to Flegmóna?, termín, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, terminologie, definice, slovo, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu


Pojem Flegmóna je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Flegmóna? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flegmóna (phlegmona) je neohraničený bakteriální zánět šířící se měkkými tkáněmi, zvaný také celulitis. Je to hnisavé prosáknutí tkáně. Během několika hodin se může rozšířit do celé končetiny. Končetina oteče, zrudne a bývá znatelně teplejší než zbylé končetiny. Velmi často se objeví horečka. Flegmóna vyžaduje léčbu antibiotiky a poměrně často i chirurgické ošetření. V případě, že se léčba zanedbá či přijde pozdě, může postižený o končetinu přijít.

Další informační zdroje

Najít pojem Flegmóna ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flegmóna ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Flegmóna ve Wikislovníku

Hledat slovo Flegmóna na Google.cz

Hledat videa s názvem Flegmóna na Youtube

Vyhledat heslo Flegmóna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmóna například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Flegmóna? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Flegmóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmóna, odpověď na dotaz co je to Flegmóna?. Víte např. kdo to je Hampejznice? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Flegmóna i v jiné sekci než v nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, flegmóna, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde