Co je to?
Definice odborného termínu, slova Individualismus. Co znamená pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Co je to Individualismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Individualismus?

Individualismus je označení pocházející z latiny. Pojmenovává postoje a názory z oblasti politické, morální a společenské, kdy na nejdůležitějším místě stojí nezávislý a soběstačný jedinec. Klade důraz na svobodu, která znamená neomezování druhými ani společností. Každé osobě je přisuzováno právo na prosazení vlastních cílů a zájmů a každý by se měl starat hlavně sám o sebe. Společnost hodnotí individualismus jako pouhé seskupení jedinců bez pevných vazeb.
Individualismus zavrhuje solidaritu, závislost lidí na sobě a společenské vazby. Takový postoj mají často úspěšní jedinci mužského pohlaví a ve středních letech. Individualismus je možno použít i jako metodu ke zkoumání, kterou uplatňují především společenské vědy, kdy společnost chápou jako skupinu bez vazeb, což umožňuje snadnější práci.


Co je to Individualismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Individualismus. Co znamená pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Individualismus s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Individualismus je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam, názvosloví, pojem, odborné názvosloví, terminologie, slovo, informace, definice pojmu, formulace, co znamená, vysvětlení, wiki, odborný výraz, Filozofie, přesný výraz, definice, Filozofie, význam pojmu


Pojem Individualismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Individualismus dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Individualismus (z lat. in-dividuus, nedělitelný, a individuum, jednotlivec) je morální, politický nebo společenský názor a postoj, který na první místo klade jedince, jeho nezávislost a soběstačnost. Svobodu obvykle chápe jako co nejmenší omezování druhými a společností ("negativní svoboda", Isaiah Berlin). Individualisté jsou přesvědčeni, že každý jednotlivec má právo prosazovat své individuální zájmy a cíle a starat se především sám o sebe. Extrémní podobou individualismu je solipsismus.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Individualismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Individualismus na Youtube

Najít termín Individualismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Individualismus na Google.cz

Zkusit najít heslo Individualismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Individualismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Individualismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Individualismus? resp. jaká je definice termínu Individualismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Individualismus, odpověď na dotaz co je to Individualismus?. Víte např. kdo to je Loupežník? Znáte a víte kdo je Bohumil Kartous? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Individualismus i v jiných kategoriích (než Filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.