Co je to?
Výraz, termín, definice slova Individualismus. Co znamená odborný pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Co je Individualismus?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Individualismus?

Individualismus je označení pocházející z latiny. Pojmenovává postoje a názory z oblasti politické, morální a společenské, kdy na nejdůležitějším místě stojí nezávislý a soběstačný jedinec. Klade důraz na svobodu, která znamená neomezování druhými ani společností. Každé osobě je přisuzováno právo na prosazení vlastních cílů a zájmů a každý by se měl starat hlavně sám o sebe. Společnost hodnotí individualismus jako pouhé seskupení jedinců bez pevných vazeb.
Individualismus zavrhuje solidaritu, závislost lidí na sobě a společenské vazby. Takový postoj mají často úspěšní jedinci mužského pohlaví a ve středních letech. Individualismus je možno použít i jako metodu ke zkoumání, kterou uplatňují především společenské vědy, kdy společnost chápou jako skupinu bez vazeb, což umožňuje snadnější práci.


Co je to Individualismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Individualismus. Co znamená odborný pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici slova Individualismus můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Individualismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, definice, synonymum, slovo, definice pojmu, vysvětlení, co to je, přesný význam, lexikon, co je to Individualismus?, heslo, co znamená, wiki, Individualismus, termín, odborný výraz, slovník, terminus technicus


Pojem Individualismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Individualismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Individualismus (z lat. in-dividuus, nedělitelný, a individuum, jednotlivec) je morální, politický nebo společenský názor a postoj, který na první místo klade jedince, jeho nezávislost a soběstačnost. Svobodu obvykle chápe jako co nejmenší omezování druhými a společností ("negativní svoboda", Isaiah Berlin). Individualisté jsou přesvědčeni, že každý jednotlivec má právo prosazovat své individuální zájmy a cíle a starat se především sám o sebe. Extrémní podobou individualismu je solipsismus.

Zkuste zjistit více informací o slovu Individualismus v následujících zdrojích

Vyhledat termín Individualismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Individualismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Individualismus ve Wikislovníku

Hledat slovo Individualismus na Google.cz

Hledat frázi Individualismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Individualismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Individualismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Individualismus? resp. jaký je význam pojmu Individualismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Individualismus, odpověď na dotaz co je to Individualismus?. Víte např. kdo to je Pavel Poulíček? Znáte a víte kdo je Elisha Cuthbert? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof dívenka, individualismus, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.