Co je to?
Definice odborného termínu, slova Individualismus. Co znamená pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Co je to Individualismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Individualismus?

Individualismus je označení pocházející z latiny. Pojmenovává postoje a názory z oblasti politické, morální a společenské, kdy na nejdůležitějším místě stojí nezávislý a soběstačný jedinec. Klade důraz na svobodu, která znamená neomezování druhými ani společností. Každé osobě je přisuzováno právo na prosazení vlastních cílů a zájmů a každý by se měl starat hlavně sám o sebe. Společnost hodnotí individualismus jako pouhé seskupení jedinců bez pevných vazeb.
Individualismus zavrhuje solidaritu, závislost lidí na sobě a společenské vazby. Takový postoj mají často úspěšní jedinci mužského pohlaví a ve středních letech. Individualismus je možno použít i jako metodu ke zkoumání, kterou uplatňují především společenské vědy, kdy společnost chápou jako skupinu bez vazeb, což umožňuje snadnější práci.


Co je to Individualismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Individualismus. Co znamená pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Individualismus? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Individualismus je v sekci Filozofie

Klíčová slova: definice, co je to Individualismus?, heslo, informace, pojem, co znamená, terminologie, terminus technicus, Individualismus, co to je, synonymum, vysvětlení, definice pojmu, lexikon, Filozofie, popis, význam, přesný význam


Pojem Individualismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Individualismus můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Individualismus (z lat. in-dividuus, nedělitelný, a individuum, jednotlivec) je morální, politický nebo společenský názor a postoj, který na první místo klade jedince, jeho nezávislost a soběstačnost. Svobodu obvykle chápe jako co nejmenší omezování druhými a společností ("negativní svoboda", Isaiah Berlin). Individualisté jsou přesvědčeni, že každý jednotlivec má právo prosazovat své individuální zájmy a cíle a starat se především sám o sebe. Extrémní podobou individualismu je solipsismus.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Individualismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Individualismus na Google.cz

Vyhledat termín Individualismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Individualismus ve Wikislovníku

Najít slovo Individualismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Individualismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Individualismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Individualismus? resp. co přesně označuje termín Individualismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Individualismus, odpověď na dotaz co je to Individualismus?. Víte např. kdo to je Mary Poppins? Znáte a víte kdo je Smažka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.