Co je to?
Odborný výraz, definice slova Individualismus. Co znamená pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Co je to Individualismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Individualismus?

Individualismus je označení pocházející z latiny. Pojmenovává postoje a názory z oblasti politické, morální a společenské, kdy na nejdůležitějším místě stojí nezávislý a soběstačný jedinec. Klade důraz na svobodu, která znamená neomezování druhými ani společností. Každé osobě je přisuzováno právo na prosazení vlastních cílů a zájmů a každý by se měl starat hlavně sám o sebe. Společnost hodnotí individualismus jako pouhé seskupení jedinců bez pevných vazeb.
Individualismus zavrhuje solidaritu, závislost lidí na sobě a společenské vazby. Takový postoj mají často úspěšní jedinci mužského pohlaví a ve středních letech. Individualismus je možno použít i jako metodu ke zkoumání, kterou uplatňují především společenské vědy, kdy společnost chápou jako skupinu bez vazeb, což umožňuje snadnější práci.


Co je to Individualismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Individualismus. Co znamená pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Individualismus patří do sekce filozofie

Klíčová slova: lexikon, formulace, filozofie, význam slova, slovo, terminologie, názvosloví, přesný výraz, definice, termín, popis, pojem, definice pojmu, co znamená, filozofie, synonymum, terminus technicus, význam


Pojem Individualismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Individualismus dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Individualismus (z lat. in-dividuus, nedělitelný, a individuum, jednotlivec) je morální, politický nebo společenský názor a postoj, který na první místo klade jedince, jeho nezávislost a soběstačnost. Svobodu obvykle chápe jako co nejmenší omezování druhými a společností ("negativní svoboda", Isaiah Berlin). Individualisté jsou přesvědčeni, že každý jednotlivec má právo prosazovat své individuální zájmy a cíle a starat se především sám o sebe. Extrémní podobou individualismu je solipsismus.

Hledejte výraz Individualismus v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Individualismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Individualismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Individualismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Individualismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Individualismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Individualismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Individualismus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Individualismus? resp. co označuje slovo Individualismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Individualismus, odpověď na dotaz co je to Individualismus?. Víte např. kdo to je Gottfried Wilhelm Leibniz? Znáte a víte kdo je Alois Jirásek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.