Co je to?
Výraz, termín, definice slova Individualismus. Co znamená odborný pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Co je to Individualismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Individualismus?

Individualismus je označení pocházející z latiny. Pojmenovává postoje a názory z oblasti politické, morální a společenské, kdy na nejdůležitějším místě stojí nezávislý a soběstačný jedinec. Klade důraz na svobodu, která znamená neomezování druhými ani společností. Každé osobě je přisuzováno právo na prosazení vlastních cílů a zájmů a každý by se měl starat hlavně sám o sebe. Společnost hodnotí individualismus jako pouhé seskupení jedinců bez pevných vazeb.
Individualismus zavrhuje solidaritu, závislost lidí na sobě a společenské vazby. Takový postoj mají často úspěšní jedinci mužského pohlaví a ve středních letech. Individualismus je možno použít i jako metodu ke zkoumání, kterou uplatňují především společenské vědy, kdy společnost chápou jako skupinu bez vazeb, což umožňuje snadnější práci.


Co je to Individualismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Individualismus. Co znamená odborný pojem Individualismus z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Individualismus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Individualismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: co znamená, význam, definice pojmu, termín, názvosloví, heslo, odborné názvosloví, terminologie, formulace, definice, wiki, vysvětlení, co to je, přesný výraz, popis, filozofie, význam slova, co je to Individualismus?


Pojem Individualismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Individualismus?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Individualismus (z lat. in-dividuus, nedělitelný, a individuum, jednotlivec) je morální, politický nebo společenský názor a postoj, který na první místo klade jedince, jeho nezávislost a soběstačnost. Svobodu obvykle chápe jako co nejmenší omezování druhými a společností ("negativní svoboda", Isaiah Berlin). Individualisté jsou přesvědčeni, že každý jednotlivec má právo prosazovat své individuální zájmy a cíle a starat se především sám o sebe. Extrémní podobou individualismu je solipsismus.

Jiné informační zdroje o pojmu Individualismus

Hledat videa s názvem Individualismus na Youtube

Hledat heslo Individualismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Individualismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Individualismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Individualismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Individualismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Individualismus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Individualismus? resp. co je to Individualismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Individualismus, odpověď na dotaz co je to Individualismus?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Karel IV? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.