Co je to?
Výraz, termín, definice slova Horseball. Co znamená odborný pojem Horseball z kategorie Sport?

Co je to Horseball? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Horseball?

Horseball je míčová hra pro dva soupeřící týmy, při které hráči jezdí na koních. Je to kombinace rugby, basketbalu a koňského póla. Hra pochází z Francie a je zařazena mezi sporty Mezinárodní federace pro jezdecké sporty. Původ má v argentinské hře pato, ve které se hrálo se skutečnou kachnou.
Každý ze dvou týmů má čtyři hráče. Hřiště má tvar obdélníku a měkký povrch. Nejčastěji se používá písek. Přes hřiště je nutno přepravit míč do soupeřova koše, musí se odehrát alespoň tři přihrávky. Míč má šest kožených rukojetí. Hráč může mít míč pouze po dobu deseti sekund a nesmí ho předávat. Během hry není možné se zvedat ani sesedávat.


Co je to Horseball? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Horseball. Co znamená odborný pojem Horseball z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Horseball je v sekci Sport

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, popis, terminologie, lexikon, formulace, Sport, vysvětlení, informace, odborný výraz, pojem, odborné názvosloví, slovo, slovník, Horseball, přesný význam, co znamená, co je to Horseball?


Pojem Horseball je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Horseball dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Horseball (česky také Horsbal) je týmová míčová hra, kterou hráči hrají jezdící na koni. Úkolem soupeřících týmů je skórovat co nejvíce košů, hra je založena na kombinaci pravidel koňského póla, basketbalu a rugby. Hra vznikla ve 30. letech 20. století ve Francii modernizací argentinského národního sportu pato a patří mezi devět jezdeckých sportů oficiálně patřících pod Mezinárodní federaci pro jezdecké sporty.

Více informací o pojmu Horseball lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Horseball na Google.cz

Hledat výraz Horseball ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Horseball ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Horseball ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Horseball na Youtube

Hledat termín Horseball ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Horseball například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Horseball? resp. co přesně znamená slovo Horseball? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horseball, odpověď na dotaz co je to Horseball?. Víte např. kdo to je Inkvizitor? Znáte a víte kdo je Buzerant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Horseball v jiné sekci než Sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.