Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Co to je Dysplazie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dysplazie?

Dysplazie je pojem z oblasti patologie. Vztahuje se k poruchám vývoje či růstu. Jedná se o poruchu, při které dochází k rozšiřování nezralých buněk a úbytku buněk zralých. Dysplazie je často příznakem nádorového procesu.
Její výskyt signalizuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zhoubných nádorů. Vyzrávání a diferenciace buněk jsou u této poruchy opožděné.


Co je to Dysplazie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dysplazie můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dysplazie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam slova, formulace, termín, heslo, Lékařství, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, Lékařství, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, lexikon, Dysplazie, slovo, synonymum, co znamená


Pojem Dysplazie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dysplazie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dysplazie je termín užívaný v patologii odkazující na poruchu vývoje nebo růstu. Při této poruše vývoje často dochází k expanzi nezralých buněk (jako například buňky ektodermu) s odpovídajícím úbytkem zralých buněk. Dysplazie často svědčí pro počínající neoplastický proces. Termín dysplazie je často používán v případě, že buněčná odchylka je limitována na výchozí tkáň, jako v případě in-situ neoplastických procesů. Způsobuje vyšší riziko vzniku zhoubného nádoru.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysplazie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Dysplazie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Dysplazie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dysplazie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysplazie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Dysplazie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysplazie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dysplazie? resp. co znamená výraz Dysplazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysplazie, odpověď na dotaz co je to Dysplazie?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Pomocný kuchař? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Dysplazie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?