Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Co to je Dysplazie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dysplazie?

Dysplazie je pojem z oblasti patologie. Vztahuje se k poruchám vývoje či růstu. Jedná se o poruchu, při které dochází k rozšiřování nezralých buněk a úbytku buněk zralých. Dysplazie je často příznakem nádorového procesu.
Její výskyt signalizuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zhoubných nádorů. Vyzrávání a diferenciace buněk jsou u této poruchy opožděné.


Co je to Dysplazie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dysplazie s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dysplazie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, terminologie, odborné názvosloví, co to je, Dysplazie, přesný význam, termín, lexikon, co znamená, význam slova, význam pojmu, synonymum, význam, terminus technicus, Lékařství, názvosloví, pojem, vysvětlení


Pojem Dysplazie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Dysplazie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Dysplazie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Dysplazie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Dysplazie ve Wikipedii

Vyhledat slovo Dysplazie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dysplazie na Youtube

Najít slovo Dysplazie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysplazie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dysplazie? resp. co je to Dysplazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysplazie, odpověď na dotaz co je to Dysplazie?. Víte např. kdo to je Jan Amos Komenský? Znáte a víte kdo je Pavla Tomicová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?