Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Co to je Dysplazie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dysplazie?

Dysplazie je pojem z oblasti patologie. Vztahuje se k poruchám vývoje či růstu. Jedná se o poruchu, při které dochází k rozšiřování nezralých buněk a úbytku buněk zralých. Dysplazie je často příznakem nádorového procesu.
Její výskyt signalizuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zhoubných nádorů. Vyzrávání a diferenciace buněk jsou u této poruchy opožděné.


Co je to Dysplazie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dysplazie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, Dysplazie, slovo, co je to Dysplazie?, terminologie, definice pojmu, heslo, informace, odborný výraz, terminus technicus, Lékařství, slovník, co to je, synonymum, formulace, odborné názvosloví, přesný význam, lexikon


Pojem Dysplazie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dysplazie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dysplazie je termín užívaný v patologii odkazující na poruchu vývoje nebo růstu. Při této poruše vývoje často dochází k expanzi nezralých buněk (jako například buňky ektodermu) s odpovídajícím úbytkem zralých buněk. Dysplazie často svědčí pro počínající neoplastický proces. Termín dysplazie je často používán v případě, že buněčná odchylka je limitována na výchozí tkáň, jako v případě in-situ neoplastických procesů. Způsobuje vyšší riziko vzniku zhoubného nádoru.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Dysplazie na Youtube

Hledat heslo Dysplazie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Dysplazie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Dysplazie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysplazie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Dysplazie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysplazie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dysplazie? resp. co se skrývá pod slovem Dysplazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysplazie, odpověď na dotaz co je to Dysplazie?. Víte např. kdo to je Korektor? Znáte a víte kdo je Konstruktér? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dysplazie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?