Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Co je Dysplazie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dysplazie?

Dysplazie je pojem z oblasti patologie. Vztahuje se k poruchám vývoje či růstu. Jedná se o poruchu, při které dochází k rozšiřování nezralých buněk a úbytku buněk zralých. Dysplazie je často příznakem nádorového procesu.
Její výskyt signalizuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zhoubných nádorů. Vyzrávání a diferenciace buněk jsou u této poruchy opožděné.


Co je to Dysplazie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dysplazie sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Dysplazie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, informace, lékařství, definice, lexikon, terminologie, termín, definice pojmu, odborné názvosloví, Dysplazie, význam, wiki, přesný význam, co je to Dysplazie?, co znamená, přesný výraz, lékařství, význam slova


Pojem Dysplazie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dysplazie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysplazie je termín užívaný v patologii odkazující na poruchu vývoje nebo růstu. Při této poruše vývoje často dochází k expanzi nezralých buněk (jako například buňky ektodermu) s odpovídajícím úbytkem zralých buněk. Dysplazie často svědčí pro počínající neoplastický proces. Termín dysplazie je často používán v případě, že buněčná odchylka je limitována na výchozí tkáň, jako v případě in-situ neoplastických procesů. Způsobuje vyšší riziko vzniku zhoubného nádoru.

Další informační zdroje o slovu Dysplazie

Najít slovo Dysplazie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dysplazie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Dysplazie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Dysplazie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dysplazie na Youtube

Najít pojem Dysplazie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysplazie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dysplazie? resp. co to je Dysplazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysplazie, odpověď na dotaz co je to Dysplazie?. Víte např. kdo to je Josef Bican? Znáte a víte kdo je Jack Nicholson? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékárník v lékárně, dysplazie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?