Co je to?
Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Co je to Amfetamin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Amfetamin?

Amfetamin je stimulační droga. V mozku zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, což způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu, což ovšem nejsou jeho jediné účinky a neprojevují se zdaleka u každého. Amfetamin bývá zneužíván jako rekreační droga pod názvem Speed. Kromě uvedeného způsobuje hyperaktivitu, změny smyslového vnímání, potlačuje chuť k jídlu, případně může vyvolat úzkost, euforii, paranoiu nebo závratě.


Co je to Amfetamin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Amfetamin? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Amfetamin se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: pojem, heslo, Chemie, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, význam, terminologie, vysvětlení, synonymum, názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, slovo, význam slova, wiki, co to je


Pojem Amfetamin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amfetamin? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Amfetamin patří spolu s příbuzným metamfetaminem mezi stimulační látky (stimulanty) zvyšující hladinu neuromediátorů noradrenalinu (norepinefrinu), serotoninu, a dopaminu v mozku. Využívá se v léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) zejména u dětí, dále při léčbě úrazů mozku, narkolepsie a chronického únavového syndromu. Původně se používal i jako anorektikum k potlačení hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Amfetamin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Amfetamin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Amfetamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Amfetamin na Youtube

Najít slovo Amfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Amfetamin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amfetamin například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Amfetamin? resp. co znamená slovo Amfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amfetamin, odpověď na dotaz co je to Amfetamin?. Víte např. kdo to je Lenka Dusilová? Znáte a víte kdo je Dita Charanzová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.