Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amfetamin. Co znamená pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Co je to Amfetamin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Amfetamin

Amfetamin je stimulační droga. V mozku zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, což způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu, což ovšem nejsou jeho jediné účinky a neprojevují se zdaleka u každého. Amfetamin bývá zneužíván jako rekreační droga pod názvem Speed. Kromě uvedeného způsobuje hyperaktivitu, změny smyslového vnímání, potlačuje chuť k jídlu, případně může vyvolat úzkost, euforii, paranoiu nebo závratě.


Co je to Amfetamin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amfetamin. Co znamená pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Amfetamin můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Amfetamin je v sekci chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, heslo, lexikon, wiki, definice, termín, co to je, terminus technicus, význam slova, co je to Amfetamin?, přesný význam, význam pojmu, Amfetamin, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, pojem


Pojem Amfetamin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Amfetamin můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amfetamin patří spolu s příbuzným metamfetaminem mezi stimulační látky (stimulanty) zvyšující hladinu neuromediátorů noradrenalinu (norepinefrinu), serotoninu, a dopaminu v mozku. Využívá se v léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) zejména u dětí, dále při léčbě úrazů mozku, narkolepsie a chronického únavového syndromu. Původně se používal i jako anorektikum k potlačení hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Hledejte výraz Amfetamin v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Amfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Amfetamin ve Wikislovníku

Najít slovo Amfetamin ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Amfetamin na Youtube

Najít výraz Amfetamin na Google.cz

Zkusit najít Amfetamin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amfetamin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Amfetamin? resp. jaký je význam slova Amfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amfetamin, odpověď na dotaz co je to Amfetamin?. Víte např. kdo to je Petra Nesvačilová? Znáte a víte kdo je Technik BOZP? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.