Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Co je to Amfetamin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Amfetamin

Amfetamin je stimulační droga. V mozku zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, což způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu, což ovšem nejsou jeho jediné účinky a neprojevují se zdaleka u každého. Amfetamin bývá zneužíván jako rekreační droga pod názvem Speed. Kromě uvedeného způsobuje hyperaktivitu, změny smyslového vnímání, potlačuje chuť k jídlu, případně může vyvolat úzkost, euforii, paranoiu nebo závratě.


Co je to Amfetamin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Amfetamin s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Amfetamin je v kategorii chemie

Klíčová slova: co to je, informace, definice, chemie, přesný význam, přesný výraz, slovník, termín, formulace, terminus technicus, co je to Amfetamin?, názvosloví, chemie, vysvětlení, pojem, heslo, význam slova, Amfetamin


Pojem Amfetamin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Amfetamin?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amfetamin patří spolu s příbuzným metamfetaminem mezi stimulační látky (stimulanty) zvyšující hladinu neuromediátorů noradrenalinu (norepinefrinu), serotoninu, a dopaminu v mozku. Využívá se v léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) zejména u dětí, dále při léčbě úrazů mozku, narkolepsie a chronického únavového syndromu. Původně se používal i jako anorektikum k potlačení hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Amfetamin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Amfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Amfetamin na Google.cz

Hledat videa s názvem Amfetamin na Youtube

Zkusit najít heslo Amfetamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Amfetamin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amfetamin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Amfetamin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Amfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amfetamin, odpověď na dotaz co je to Amfetamin?. Víte např. kdo to je Fandom? Znáte a víte kdo je Bohumil Hrabal? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Amfetamin v jiné sekci než chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.