Co je to?
Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Co je to Amfetamin? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Amfetamin?

Amfetamin je stimulační droga. V mozku zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, což způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu, což ovšem nejsou jeho jediné účinky a neprojevují se zdaleka u každého. Amfetamin bývá zneužíván jako rekreační droga pod názvem Speed. Kromě uvedeného způsobuje hyperaktivitu, změny smyslového vnímání, potlačuje chuť k jídlu, případně může vyvolat úzkost, euforii, paranoiu nebo závratě.


Co je to Amfetamin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Amfetamin s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Amfetamin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice, heslo, Amfetamin, Chemie, terminologie, co je to Amfetamin?, vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, co to je, přesný výraz, wiki, definice pojmu, slovo, přesný význam, synonymum, názvosloví


Pojem Amfetamin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Amfetamin dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Amfetamin patří spolu s příbuzným metamfetaminem mezi stimulační látky (stimulanty) zvyšující hladinu neuromediátorů noradrenalinu (norepinefrinu), serotoninu, a dopaminu v mozku. Využívá se v léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) zejména u dětí, dále při léčbě úrazů mozku, narkolepsie a chronického únavového syndromu. Původně se používal i jako anorektikum k potlačení hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Hledejte pojem Amfetamin v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Amfetamin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amfetamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Amfetamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Amfetamin ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Amfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Amfetamin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amfetamin například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Amfetamin? resp. co vlastně znamená slovo Amfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amfetamin, odpověď na dotaz co je to Amfetamin?. Víte např. kdo to je Jim Carrey? Znáte a víte kdo je Dita Charanzová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.