Co je to?
Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Co je to Amfetamin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Amfetamin?

Amfetamin je stimulační droga. V mozku zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, což způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu, což ovšem nejsou jeho jediné účinky a neprojevují se zdaleka u každého. Amfetamin bývá zneužíván jako rekreační droga pod názvem Speed. Kromě uvedeného způsobuje hyperaktivitu, změny smyslového vnímání, potlačuje chuť k jídlu, případně může vyvolat úzkost, euforii, paranoiu nebo závratě.


Co je to Amfetamin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Amfetamin sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Amfetamin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: Amfetamin, termín, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, informace, co znamená, přesný výraz, přesný význam, význam, lexikon, wiki, co je to Amfetamin?, vysvětlení, terminologie


Pojem Amfetamin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Amfetamin?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Amfetamin patří spolu s příbuzným metamfetaminem mezi stimulační látky (stimulanty) zvyšující hladinu neuromediátorů noradrenalinu (norepinefrinu), serotoninu, a dopaminu v mozku. Využívá se v léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) zejména u dětí, dále při léčbě úrazů mozku, narkolepsie a chronického únavového syndromu. Původně se používal i jako anorektikum k potlačení hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Pro více informací o heslu Amfetamin zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Amfetamin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Amfetamin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amfetamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Amfetamin ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Amfetamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Amfetamin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amfetamin například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Amfetamin? resp. co je to Amfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amfetamin, odpověď na dotaz co je to Amfetamin?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Keškař? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.