Co je to?
Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Co je to Amfetamin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Amfetamin?

Amfetamin je stimulační droga. V mozku zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, což způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu, což ovšem nejsou jeho jediné účinky a neprojevují se zdaleka u každého. Amfetamin bývá zneužíván jako rekreační droga pod názvem Speed. Kromě uvedeného způsobuje hyperaktivitu, změny smyslového vnímání, potlačuje chuť k jídlu, případně může vyvolat úzkost, euforii, paranoiu nebo závratě.


Co je to Amfetamin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Amfetamin? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amfetamin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, lexikon, informace, Amfetamin, pojem, terminologie, termín, slovo, co je to Amfetamin?, heslo, význam pojmu, definice, význam


Pojem Amfetamin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Amfetamin píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Amfetamin patří spolu s příbuzným metamfetaminem mezi stimulační látky (stimulanty) zvyšující hladinu neuromediátorů noradrenalinu (norepinefrinu), serotoninu, a dopaminu v mozku. Využívá se v léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) zejména u dětí, dále při léčbě úrazů mozku, narkolepsie a chronického únavového syndromu. Původně se používal i jako anorektikum k potlačení hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Amfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Amfetamin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amfetamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Amfetamin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Amfetamin na Google.cz

Zkusit najít slovo Amfetamin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amfetamin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Amfetamin? resp. jaká je definice termínu Amfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amfetamin, odpověď na dotaz co je to Amfetamin?. Víte např. kdo to je Lou Fanánek Hagen? Znáte a víte kdo je Keškař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Amfetamin hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.