Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Co je Amfetamin?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Amfetamin?

Amfetamin je stimulační droga. V mozku zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, což způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu, což ovšem nejsou jeho jediné účinky a neprojevují se zdaleka u každého. Amfetamin bývá zneužíván jako rekreační droga pod názvem Speed. Kromě uvedeného způsobuje hyperaktivitu, změny smyslového vnímání, potlačuje chuť k jídlu, případně může vyvolat úzkost, euforii, paranoiu nebo závratě.


Co je to Amfetamin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amfetamin. Co znamená odborný pojem Amfetamin z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Amfetamin? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Amfetamin je v kategorii chemie

Klíčová slova: slovník, názvosloví, termín, vysvětlení, definice, informace, Amfetamin, synonymum, wiki, význam slova, terminologie, popis, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, pojem, co je to Amfetamin?, přesný význam


Pojem Amfetamin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amfetamin? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amfetamin patří spolu s příbuzným metamfetaminem mezi stimulační látky (stimulanty) zvyšující hladinu neuromediátorů noradrenalinu (norepinefrinu), serotoninu, a dopaminu v mozku. Využívá se v léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) zejména u dětí, dále při léčbě úrazů mozku, narkolepsie a chronického únavového syndromu. Původně se používal i jako anorektikum k potlačení hladu a snížení tělesné hmotnosti.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Amfetamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Amfetamin na Google.cz

Hledat heslo Amfetamin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Amfetamin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Amfetamin ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Amfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amfetamin například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka už zajisté víte co je to Amfetamin? resp. co vlastně znamená slovo Amfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amfetamin, odpověď na dotaz co je to Amfetamin?. Víte např. kdo to je Jan Evangelista Purkyně? Znáte a víte kdo je Céline Dion? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.