Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sentiment. Co znamená pojem Sentiment z kategorie Psychologie?

Co je Sentiment? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sentiment

Sentiment je intenzivní emocionální prožitek, vyvolaný nějakým podnětem, na nějž nemáme reakci zcela pod kontrolou. Sentiment může být jak pozitivní, tak negativní, ale spíše se používá v pozitivním smyslu. Někteří lidé mají k sentimentu větší sklony a podléhají mu např. při sledování romantických filmů nebo pokud zažijí cokoliv dojemného.


Co je to Sentiment? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sentiment. Co znamená pojem Sentiment z kategorie Psychologie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sentiment sdílet s ostatními na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Sentiment patří do sekce psychologie

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, Sentiment, lexikon, význam slova, psychologie, slovník, wiki, význam pojmu, definice pojmu, slovo, co je to Sentiment?, vysvětlení, terminologie, informace, definice, odborný výraz, popis


Pojem Sentiment je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sentiment? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sentiment (franc. z lat. sentimentum, cítění, cit) znamená cit, silné a bezprostřední hnutí mysli, náklonnost nebo odpor, který není závislý na rozumové úvaze. Vyvolává kladné nebo záporné osobní zaujetí, které může být přechodné nebo trvalé a nepodléhá zcela vědomé kontrole.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Sentiment ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Sentiment ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Sentiment ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sentiment ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Sentiment ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Sentiment ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sentiment například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Sentiment? resp. co vlastně znamená slovo Sentiment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sentiment, odpověď na dotaz co je to Sentiment?. Víte např. kdo to je Jiří Stivín? Znáte a víte kdo je Lubomír Metnar? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Sentiment hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?