Co je to?
Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Co je to Scénář? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Scénář

Scénář je zvláštní literární dílo, u kterého se předpokládá další práce a úpravy. Řadí se ke scénickému umění, setkat se s ním lze běžně u filmu, v divadle nebo u televizních pořadů.
Nejčastěji se užívá literární scénář, který má na každé straně dva sloupečky. V jednom je uvedena činnost postavy v určitý moment, doprovodná hudba a další poznámky. V druhém sloupci je text, který daná postava říká. Při změnách scény se používají velké nadpisy přes šíři obou sloupců. Kromě literárního scénáře se tvoří také scénář technický se všemi technickými detaily.


Co je to Scénář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Scénář? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Scénář je v sekci Literatura

Klíčová slova: Literatura, přesný význam, termín, odborný výraz, definice pojmu, definice, význam, heslo, synonymum, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, přesný výraz, Literatura, význam pojmu, popis


Pojem Scénář je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Scénář? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scénář (historicky též scenario) je ve scénickém umění psané literární dílo určené k dalšímu zpracování. Užívá se v divadle, v televizi či ve filmu, a může mít několik podob. Osoba, která píše scénář, se nazývá scenárista/scenáristka. Scénářů je více typů, výchozí typ je literární scénář, který je hybridem mezi uměleckým dílem a technickým dokumentem, a při realizaci daného audiovizuálního díla je v branži čten lidmi několika profesí.

Více informací o pojmu Scénář lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Scénář ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Scénář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Scénář na Google.cz

Vyhledat výraz Scénář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Scénář ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Scénář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Scénář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Scénář? resp. co se skrývá pod slovem Scénář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scénář, odpověď na dotaz co je to Scénář?. Víte např. kdo to je Vampír? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.