Co je to?
Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Co je to Scénář? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Scénář?

Scénář je zvláštní literární dílo, u kterého se předpokládá další práce a úpravy. Řadí se ke scénickému umění, setkat se s ním lze běžně u filmu, v divadle nebo u televizních pořadů.
Nejčastěji se užívá literární scénář, který má na každé straně dva sloupečky. V jednom je uvedena činnost postavy v určitý moment, doprovodná hudba a další poznámky. V druhém sloupci je text, který daná postava říká. Při změnách scény se používají velké nadpisy přes šíři obou sloupců. Kromě literárního scénáře se tvoří také scénář technický se všemi technickými detaily.


Co je to Scénář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Scénář s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Scénář se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, synonymum, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, Literatura, co je to Scénář?, wiki, popis, formulace, slovo, informace, lexikon, význam, slovník


Pojem Scénář je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Scénář? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Scénář (historicky též scenario) je ve scénickém umění psané literární dílo určené k dalšímu zpracování. Užívá se v divadle, v televizi či ve filmu, a může mít několik podob. Osoba, která píše scénář, se nazývá scenárista/scenáristka. Scénářů je více typů, výchozí typ je literární scénář, který je hybridem mezi uměleckým dílem a technickým dokumentem, a při realizaci daného audiovizuálního díla je v branži čten lidmi několika profesí.

Pro více informací o heslu Scénář zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Scénář ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Scénář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Scénář ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Scénář ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Scénář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Scénář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Scénář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Scénář? resp. co přesně označuje termín Scénář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scénář, odpověď na dotaz co je to Scénář?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je Perun? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.