Co je to?
Odborný výraz, definice slova Scénář. Co znamená pojem Scénář z kategorie Literatura?

Co je to Scénář? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Scénář

Scénář je zvláštní literární dílo, u kterého se předpokládá další práce a úpravy. Řadí se ke scénickému umění, setkat se s ním lze běžně u filmu, v divadle nebo u televizních pořadů.
Nejčastěji se užívá literární scénář, který má na každé straně dva sloupečky. V jednom je uvedena činnost postavy v určitý moment, doprovodná hudba a další poznámky. V druhém sloupci je text, který daná postava říká. Při změnách scény se používají velké nadpisy přes šíři obou sloupců. Kromě literárního scénáře se tvoří také scénář technický se všemi technickými detaily.


Co je to Scénář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Scénář. Co znamená pojem Scénář z kategorie Literatura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Scénář patří do sekce literatura

Klíčová slova: význam, terminologie, přesný význam, informace, popis, definice pojmu, heslo, názvosloví, synonymum, odborné názvosloví, pojem, co znamená, Scénář, lexikon, terminus technicus, slovník, formulace, definice


Pojem Scénář je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Scénář?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Scénář (historicky též scenario) je ve scénickém umění psané literární dílo určené k dalšímu zpracování. Užívá se v divadle, v televizi či ve filmu, a může mít několik podob. Osoba, která píše scénář, se nazývá scenárista/scenáristka. Scénářů je více typů, výchozí typ je literární scénář, který je hybridem mezi uměleckým dílem a technickým dokumentem, a při realizaci daného audiovizuálního díla je v branži čten lidmi několika profesí.

Pro více informací o heslu Scénář zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Scénář ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Scénář na Youtube

Zkusit najít slovo Scénář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Scénář ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Scénář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Scénář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Scénář například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Scénář? resp. co se přesně ukrývá za slovem Scénář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scénář, odpověď na dotaz co je to Scénář?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Jaroslav Šafránek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Scénář v jiné sekci než literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.