Co je to?
Odborný výraz, definice slova Scénář. Co znamená pojem Scénář z kategorie Literatura?

Co je to Scénář? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Scénář?

Scénář je zvláštní literární dílo, u kterého se předpokládá další práce a úpravy. Řadí se ke scénickému umění, setkat se s ním lze běžně u filmu, v divadle nebo u televizních pořadů.
Nejčastěji se užívá literární scénář, který má na každé straně dva sloupečky. V jednom je uvedena činnost postavy v určitý moment, doprovodná hudba a další poznámky. V druhém sloupci je text, který daná postava říká. Při změnách scény se používají velké nadpisy přes šíři obou sloupců. Kromě literárního scénáře se tvoří také scénář technický se všemi technickými detaily.


Co je to Scénář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Scénář. Co znamená pojem Scénář z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Scénář patří do sekce literatura

Klíčová slova: terminologie, Scénář, lexikon, synonymum, slovo, význam pojmu, terminus technicus, pojem, přesný význam, co znamená, co je to Scénář?, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, co to je, wiki, definice, názvosloví


Pojem Scénář je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Scénář? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scénář (historicky též scenario) je ve scénickém umění psané literární dílo určené k dalšímu zpracování. Užívá se v divadle, v televizi či ve filmu, a může mít několik podob. Osoba, která píše scénář, se nazývá scenárista/scenáristka. Scénářů je více typů, výchozí typ je literární scénář, který je hybridem mezi uměleckým dílem a technickým dokumentem, a při realizaci daného audiovizuálního díla je v branži čten lidmi několika profesí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Scénář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Scénář ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Scénář na Youtube

Najít heslo Scénář ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Scénář ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Scénář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Scénář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Scénář? resp. co vlastně znamená slovo Scénář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scénář, odpověď na dotaz co je to Scénář?. Víte např. kdo to je Jáhen? Znáte a víte kdo je Lukáš Dolanský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.