Co je to?
Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Co je to Scénář? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Scénář

Scénář je zvláštní literární dílo, u kterého se předpokládá další práce a úpravy. Řadí se ke scénickému umění, setkat se s ním lze běžně u filmu, v divadle nebo u televizních pořadů.
Nejčastěji se užívá literární scénář, který má na každé straně dva sloupečky. V jednom je uvedena činnost postavy v určitý moment, doprovodná hudba a další poznámky. V druhém sloupci je text, který daná postava říká. Při změnách scény se používají velké nadpisy přes šíři obou sloupců. Kromě literárního scénáře se tvoří také scénář technický se všemi technickými detaily.


Co je to Scénář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Scénář můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Scénář je v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, popis, slovo, Literatura, pojem, definice pojmu, význam, odborný výraz, heslo, terminologie, definice, termín, Scénář, názvosloví, lexikon, co znamená, slovník


Pojem Scénář je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Scénář?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Scénář (historicky též scenario) je ve scénickém umění psané literární dílo určené k dalšímu zpracování. Užívá se v divadle, v televizi či ve filmu, a může mít několik podob. Osoba, která píše scénář, se nazývá scenárista/scenáristka. Scénářů je více typů, výchozí typ je literární scénář, který je hybridem mezi uměleckým dílem a technickým dokumentem, a při realizaci daného audiovizuálního díla je v branži čten lidmi několika profesí.

Jiné informační zdroje o pojmu Scénář

Vyhledat heslo Scénář ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Scénář ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Scénář na Google.cz

Hledat videa s názvem Scénář na Youtube

Najít slovo Scénář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Scénář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Scénář například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Scénář? resp. co je to Scénář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scénář, odpověď na dotaz co je to Scénář?. Víte např. kdo to je Astronom? Znáte a víte kdo je Republikán? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.