Co je to?
Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Co je to Scénář? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Scénář

Scénář je zvláštní literární dílo, u kterého se předpokládá další práce a úpravy. Řadí se ke scénickému umění, setkat se s ním lze běžně u filmu, v divadle nebo u televizních pořadů.
Nejčastěji se užívá literární scénář, který má na každé straně dva sloupečky. V jednom je uvedena činnost postavy v určitý moment, doprovodná hudba a další poznámky. V druhém sloupci je text, který daná postava říká. Při změnách scény se používají velké nadpisy přes šíři obou sloupců. Kromě literárního scénáře se tvoří také scénář technický se všemi technickými detaily.


Co je to Scénář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Scénář. Co znamená odborný pojem Scénář z kategorie Literatura?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Scénář doporučujeme sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Scénář se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, co to je, termín, lexikon, literatura, terminus technicus, význam slova, slovník, názvosloví, popis, význam pojmu, informace, pojem, definice pojmu, Scénář, terminologie, co je to Scénář?


Pojem Scénář je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Scénář?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Scénář (historicky též scenario) je ve scénickém umění psané literární dílo určené k dalšímu zpracování. Užívá se v divadle, v televizi či ve filmu, a může mít několik podob. Osoba, která píše scénář, se nazývá scenárista/scenáristka. Scénářů je více typů, výchozí typ je literární scénář, který je hybridem mezi uměleckým dílem a technickým dokumentem, a při realizaci daného audiovizuálního díla je v branži čten lidmi několika profesí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Scénář v následujících zdrojích

Najít výraz Scénář ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Scénář ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Scénář na Google.cz

Najít heslo Scénář ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Scénář ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Scénář ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Scénář například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Scénář? resp. co se přesně ukrývá za slovem Scénář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scénář, odpověď na dotaz co je to Scénář?. Víte např. kdo to je Larry Flynt? Znáte a víte kdo je Anna Pammrová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.