Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Co je to Nomen omen? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Nomen omen

Různé latinské citáty a rčení se s velkou oblibou používají i v dnešní době a jedním z těch významných je i "Nomen omen". V doslovném překladu se jedná o "jméno znamení". Toto rčení se používá v případě, že jméno člověka se shoduje s názvem místa nebo povolání.
Tento výraz jako první použil římský dramatik Titus Maccius Plautus. Jako příklad můžeme použít ornitologa Petra Orla nebo bývalého ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičku.


Co je to Nomen omen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nomen omen? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nomen omen patří do sekce Latina

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, definice, názvosloví, lexikon, definice pojmu, slovník, wiki, co je to Nomen omen?, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, popis, synonymum, Latina, terminologie, Latina


Pojem Nomen omen je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nomen omen? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nomen omen (doslovně jméno znamení) je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby nebo název místa vyjadřuje charakteristickou vlastnost svého nositele. Výraz pochází od římského dramatika Tita Maccia Plauta (asi 250-184 př. n. l.), který ve své hře Persa (Peršan) použil formulaci nomen atque omen (latinsky "název a znamení zároveň"). V jeho hře se vyskytuje postava velmi zištné nevěstky, která se jmenuje Lucris (lucrum, lat. zisk).

Další možné informační zdroje

Hledat termín Nomen omen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nomen omen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Nomen omen na Google.cz

Vyhledat výraz Nomen omen ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Nomen omen ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Nomen omen ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nomen omen například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nomen omen? resp. co to je Nomen omen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nomen omen, odpověď na dotaz co je to Nomen omen?. Víte např. kdo to je Megera? Znáte a víte kdo je Asistent pedagoga? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.