Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nomen omen. Co znamená odborný pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Co je to Nomen omen? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nomen omen?

Různé latinské citáty a rčení se s velkou oblibou používají i v dnešní době a jedním z těch významných je i "Nomen omen". V doslovném překladu se jedná o "jméno znamení". Toto rčení se používá v případě, že jméno člověka se shoduje s názvem místa nebo povolání.
Tento výraz jako první použil římský dramatik Titus Maccius Plautus. Jako příklad můžeme použít ornitologa Petra Orla nebo bývalého ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičku.


Co je to Nomen omen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nomen omen. Co znamená odborný pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nomen omen s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Nomen omen je v kategorii latina

Klíčová slova: co znamená, lexikon, přesný význam, pojem, vysvětlení, co to je, slovník, popis, latina, wiki, přesný výraz, terminologie, Nomen omen, heslo, odborné názvosloví, formulace, co je to Nomen omen?, názvosloví


Pojem Nomen omen je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nomen omen dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nomen omen (doslovně jméno znamení) je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby nebo název místa vyjadřuje charakteristickou vlastnost svého nositele. Výraz pochází od římského dramatika Tita Maccia Plauta (asi 250-184 př. n. l.), který ve své hře Persa (Peršan) použil formulaci nomen atque omen (latinsky "název a znamení zároveň"). V jeho hře se vyskytuje postava velmi zištné nevěstky, která se jmenuje Lucris (lucrum, lat. zisk).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Nomen omen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Nomen omen ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Nomen omen ve Wikislovníku

Najít výraz Nomen omen na Google.cz

Hledat výraz Nomen omen ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Nomen omen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nomen omen například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Nomen omen? resp. co je to Nomen omen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nomen omen, odpověď na dotaz co je to Nomen omen?. Víte např. kdo to je Kamarád? Znáte a víte kdo je Asistent pedagoga? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nomen omen v jiné sekci než latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.