Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená slovo Nomen omen z kategorie Latina?

Co je Nomen omen? Definice pojmu

Co znamená termín Nomen omen? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Různé latinské citáty a rčení se s velkou oblibou používají i v dnešní době a jedním z těch významných je i "Nomen omen". V doslovném překladu se jedná o "jméno znamení". Toto rčení se používá v případě, že jméno člověka se shoduje s názvem místa nebo povolání.
Tento výraz jako první použil římský dramatik Titus Maccius Plautus. Jako příklad můžeme použít ornitologa Petra Orla nebo bývalého ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičku.


Co je to Nomen omen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená slovo Nomen omen z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text (Nomen omen) můžete sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Nomen omen patří do kategorie latina

Klíčová slova: odborný výraz, latina, lexikon, popis, termín, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, formulace, pojem, synonymum, terminologie, co je to Nomen omen?, heslo, vysvětlení, význam pojmu, co to je, význam


Pojem Nomen omen je v kategorii latina, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nomen omen můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nomen omen (doslovně jméno znamení) je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby nebo název místa vyjadřuje charakteristickou vlastnost svého nositele. Výraz pochází od římského dramatika Tita Maccia Plauta (asi 250-184 př. n. l.), který ve své hře Persa (Peršan) použil formulaci nomen atque omen (latinsky "název a znamení zároveň"). V jeho hře se vyskytuje postava velmi zištné nevěstky, která se jmenuje Lucris (lucrum, lat. zisk).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Nomen omen na Google.cz

Zkusit najít pojem Nomen omen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nomen omen ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Nomen omen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nomen omen ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Nomen omen ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nomen omen například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nomen omen? resp. jaký je význam slova Nomen omen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nomen omen, odpověď na dotaz co je to Nomen omen?. Víte např. kdo to je Jaroslav Perner? Znáte a víte kdo je Zdeněk Bakala? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Nomen omen v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.