Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Co je to Nomen omen? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nomen omen

Různé latinské citáty a rčení se s velkou oblibou používají i v dnešní době a jedním z těch významných je i "Nomen omen". V doslovném překladu se jedná o "jméno znamení". Toto rčení se používá v případě, že jméno člověka se shoduje s názvem místa nebo povolání.
Tento výraz jako první použil římský dramatik Titus Maccius Plautus. Jako příklad můžeme použít ornitologa Petra Orla nebo bývalého ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičku.


Co je to Nomen omen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Nomen omen) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nomen omen patří do kategorie Latina

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, formulace, pojem, co to je, význam pojmu, názvosloví, slovník, definice, informace, přesný výraz, význam, slovo, přesný význam, Latina, synonymum, co znamená, wiki


Pojem Nomen omen je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nomen omen? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nomen omen (doslovně jméno znamení) je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby nebo název místa vyjadřuje charakteristickou vlastnost svého nositele. Výraz pochází od římského dramatika Tita Maccia Plauta (asi 250-184 př. n. l.), který ve své hře Persa (Peršan) použil formulaci nomen atque omen (latinsky "název a znamení zároveň"). V jeho hře se vyskytuje postava velmi zištné nevěstky, která se jmenuje Lucris (lucrum, lat. zisk).

Pro více informací o heslu Nomen omen zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Nomen omen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nomen omen ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Nomen omen na Youtube

Zkusit najít slovo Nomen omen ve Wikislovníku

Hledat výraz Nomen omen na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nomen omen ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nomen omen například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Nomen omen? resp. co označuje slovo Nomen omen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nomen omen, odpověď na dotaz co je to Nomen omen?. Víte např. kdo to je Matka samoživitelka? Znáte a víte kdo je Láda Hruška? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nomen omen v jiné sekci než Latina. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.