Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nomen omen. Co znamená odborný pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Co je to Nomen omen? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nomen omen?

Různé latinské citáty a rčení se s velkou oblibou používají i v dnešní době a jedním z těch významných je i "Nomen omen". V doslovném překladu se jedná o "jméno znamení". Toto rčení se používá v případě, že jméno člověka se shoduje s názvem místa nebo povolání.
Tento výraz jako první použil římský dramatik Titus Maccius Plautus. Jako příklad můžeme použít ornitologa Petra Orla nebo bývalého ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičku.


Co je to Nomen omen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nomen omen. Co znamená odborný pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Nomen omen se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, názvosloví, význam pojmu, terminologie, termín, co to je, Nomen omen, co je to Nomen omen?, slovo, latina, latina, význam slova, vysvětlení, formulace, informace


Pojem Nomen omen je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nomen omen? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nomen omen (doslovně jméno znamení) je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby nebo název místa vyjadřuje charakteristickou vlastnost svého nositele. Výraz pochází od římského dramatika Tita Maccia Plauta (asi 250-184 př. n. l.), který ve své hře Persa (Peršan) použil formulaci nomen atque omen (latinsky "název a znamení zároveň"). V jeho hře se vyskytuje postava velmi zištné nevěstky, která se jmenuje Lucris (lucrum, lat. zisk).

Jiné informační zdroje o pojmu Nomen omen

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nomen omen ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Nomen omen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nomen omen ve Wikimedia Commons

Najít slovo Nomen omen ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Nomen omen ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Nomen omen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nomen omen například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nomen omen? resp. jaká je definice termínu Nomen omen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nomen omen, odpověď na dotaz co je to Nomen omen?. Víte např. kdo to je Brian Johnson? Znáte a víte kdo je Zdeněk Bakala? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je latina. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.