Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Co je to Nomen omen? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nomen omen?

Různé latinské citáty a rčení se s velkou oblibou používají i v dnešní době a jedním z těch významných je i "Nomen omen". V doslovném překladu se jedná o "jméno znamení". Toto rčení se používá v případě, že jméno člověka se shoduje s názvem místa nebo povolání.
Tento výraz jako první použil římský dramatik Titus Maccius Plautus. Jako příklad můžeme použít ornitologa Petra Orla nebo bývalého ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičku.


Co je to Nomen omen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nomen omen. Co znamená pojem Nomen omen z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Nomen omen? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nomen omen se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, termín, co znamená, wiki, formulace, přesný výraz, odborný výraz, heslo, definice, slovník, informace, popis, přesný význam, Nomen omen, význam slova, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Nomen omen je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nomen omen?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nomen omen (doslovně jméno znamení) je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby nebo název místa vyjadřuje charakteristickou vlastnost svého nositele. Výraz pochází od římského dramatika Tita Maccia Plauta (asi 250-184 př. n. l.), který ve své hře Persa (Peršan) použil formulaci nomen atque omen (latinsky "název a znamení zároveň"). V jeho hře se vyskytuje postava velmi zištné nevěstky, která se jmenuje Lucris (lucrum, lat. zisk).

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nomen omen ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Nomen omen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Nomen omen na Google.cz

Najít výraz Nomen omen ve Wikislovníku

Vyhledat termín Nomen omen ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Nomen omen na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nomen omen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Nomen omen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nomen omen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nomen omen, odpověď na dotaz co je to Nomen omen?. Víte např. kdo to je Globální prediktor? Znáte a víte kdo je Láda Hruška? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.