Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bumerang. Co znamená odborný pojem Bumerang z kategorie Sport?

Co je Bumerang?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bumerang?

Bumerang je pojmenování dřevěného nástroje jednoduchého provedení. Je většinou spojován se životem australských domorodců. Používají ho však i někteří američtí indiáni a také obyvatelé části Afriky. Velmi starý bumerang byl nalezen i v Evropě, v polských Tatrách. Bumerang může být použit k různým účelům, tomu je přizpůsoben i jeho tvar. Klasikou je vracející se bumerang. Ten funguje tak, že pokud je hozen správně, letí na dráze ve tvaru křivky a vrátí se na místo, odkud byl hozen. Existují však i bumerangy, které se neházejí, ale používají se jako ruční zbraň. Těm se říká kylie.
Bumerangy mají i různou velikost, nejmenší mohou být velké 10 cm, největší mají až 2 metry. I využití bumerangů se liší, jsou určeny k lovu, ke hře, k obraně. Mohou být i hudebními nástroji. Název bumerang je odvozen od slova užívaného australským kmenem Turuwal. Nástroj může být pravotočivý i levotočivý, v současnosti se užívá především pro zábavu nebo jako sport.


Co je to Bumerang? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bumerang. Co znamená odborný pojem Bumerang z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Bumerang můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Bumerang je v kategorii sport

Klíčová slova: popis, definice, co znamená, sport, slovo, co je to Bumerang?, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, heslo, přesný význam, sport, termín, význam slova, slovník, formulace, odborný výraz, co to je


Pojem Bumerang je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bumerang dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bumerang je jednoduchý dřevěný nástroj užívaný k různým účelům. Je prvotně spojován s původními obyvateli Austrálie, i když ho lze najít i v různých oblastech Afriky či u některých indiánských kmenů v Americe. Na polské straně Tater byl nalezen dosud nejstarší bumerang, jehož stáří je odhadováno na zhruba 20 000 let. Podle účelu bumerangu se liší i jeho tvar, nejznámější je vracející se bumerang, který v případě, že je správně odhozen, letí na zakřivené dráze a vrací se na místo vypuštění. Jiné bumerangy se ale nevracejí a některé se dokonce vůbec nevyhazují a původní obyvatelé Austrálie je používali jako ruční zbraň k boji. Bumerangům podobné lovecké nástroje, které se vrhaly po přímé dráze a nevracely se zpět, se nazývají kylie. Bumerangy se užívají jako nástroje na lov, hudební nástroje, zbraně nebo hračky. Jejich velikost se pohybuje v rozmezí od 10 centimetrů do 2 metrů délky.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Bumerang ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Bumerang ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Bumerang na Google.cz

Vyhledat pojem Bumerang ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bumerang ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Bumerang na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bumerang například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bumerang? resp. jaká je definice slova Bumerang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bumerang, odpověď na dotaz co je to Bumerang?. Víte např. kdo to je Ernst Kaltenbrunner? Znáte a víte kdo je Aleš Loprais? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!