Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bumerang. Co znamená pojem Bumerang z kategorie Sport?

Co to je Bumerang? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bumerang?

Bumerang je pojmenování dřevěného nástroje jednoduchého provedení. Je většinou spojován se životem australských domorodců. Používají ho však i někteří američtí indiáni a také obyvatelé části Afriky. Velmi starý bumerang byl nalezen i v Evropě, v polských Tatrách. Bumerang může být použit k různým účelům, tomu je přizpůsoben i jeho tvar. Klasikou je vracející se bumerang. Ten funguje tak, že pokud je hozen správně, letí na dráze ve tvaru křivky a vrátí se na místo, odkud byl hozen. Existují však i bumerangy, které se neházejí, ale používají se jako ruční zbraň. Těm se říká kylie.
Bumerangy mají i různou velikost, nejmenší mohou být velké 10 cm, největší mají až 2 metry. I využití bumerangů se liší, jsou určeny k lovu, ke hře, k obraně. Mohou být i hudebními nástroji. Název bumerang je odvozen od slova užívaného australským kmenem Turuwal. Nástroj může být pravotočivý i levotočivý, v současnosti se užívá především pro zábavu nebo jako sport.


Co je to Bumerang? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bumerang. Co znamená pojem Bumerang z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Bumerang můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bumerang je v kategorii Sport

Klíčová slova: přesný význam, slovník, synonymum, wiki, terminologie, formulace, heslo, definice, termín, význam, informace, pojem, lexikon, definice pojmu, Sport, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Bumerang je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bumerang? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bumerang je jednoduchý dřevěný nástroj užívaný k různým účelům. Je prvotně spojován s původními obyvateli Austrálie, i když ho lze najít i v různých oblastech Afriky či u některých indiánských kmenů v Americe. Na polské straně Tater byl nalezen dosud nejstarší bumerang, jehož stáří je odhadováno na zhruba 20 000 let. Podle účelu bumerangu se liší i jeho tvar, nejznámější je vracející se bumerang, který v případě, že je správně odhozen, letí na zakřivené dráze a vrací se na místo vypuštění. Jiné bumerangy se ale nevracejí a některé se dokonce vůbec nevyhazují a původní obyvatelé Austrálie je používali jako ruční zbraň k boji. Bumerangům podobné lovecké nástroje, které se vrhaly po přímé dráze a nevracely se zpět, se nazývají kylie. Bumerangy se užívají jako nástroje na lov, hudební nástroje, zbraně nebo hračky. Jejich velikost se pohybuje v rozmezí od 10 centimetrů do 2 metrů délky.

Další informační zdroje o slovu Bumerang

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bumerang ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bumerang ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Bumerang ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Bumerang ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bumerang na Youtube

Vyhledat výraz Bumerang ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bumerang například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bumerang? resp. co znamená Bumerang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bumerang, odpověď na dotaz co je to Bumerang?. Víte např. kdo to je Adele? Znáte a víte kdo je Lukáš Nečesaný? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!