Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bumerang. Co znamená odborný pojem Bumerang z kategorie Sport?

Co je to Bumerang? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bumerang

Bumerang je pojmenování dřevěného nástroje jednoduchého provedení. Je většinou spojován se životem australských domorodců. Používají ho však i někteří američtí indiáni a také obyvatelé části Afriky. Velmi starý bumerang byl nalezen i v Evropě, v polských Tatrách. Bumerang může být použit k různým účelům, tomu je přizpůsoben i jeho tvar. Klasikou je vracející se bumerang. Ten funguje tak, že pokud je hozen správně, letí na dráze ve tvaru křivky a vrátí se na místo, odkud byl hozen. Existují však i bumerangy, které se neházejí, ale používají se jako ruční zbraň. Těm se říká kylie.
Bumerangy mají i různou velikost, nejmenší mohou být velké 10 cm, největší mají až 2 metry. I využití bumerangů se liší, jsou určeny k lovu, ke hře, k obraně. Mohou být i hudebními nástroji. Název bumerang je odvozen od slova užívaného australským kmenem Turuwal. Nástroj může být pravotočivý i levotočivý, v současnosti se užívá především pro zábavu nebo jako sport.


Co je to Bumerang? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bumerang. Co znamená odborný pojem Bumerang z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bumerang? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Bumerang je v kategorii sport

Klíčová slova: vysvětlení, Bumerang, slovník, odborné názvosloví, význam slova, sport, pojem, co to je, terminus technicus, názvosloví, definice, odborný výraz, sport, přesný význam, termín, informace, wiki, lexikon


Pojem Bumerang je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bumerang? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bumerang je jednoduchý dřevěný nástroj užívaný k různým účelům. Je prvotně spojován s původními obyvateli Austrálie, i když ho lze najít i v různých oblastech Afriky či u některých indiánských kmenů v Americe. Na polské straně Tater byl nalezen dosud nejstarší bumerang, jehož stáří je odhadováno na zhruba 20 000 let. Podle účelu bumerangu se liší i jeho tvar, nejznámější je vracející se bumerang, který v případě, že je správně odhozen, letí na zakřivené dráze a vrací se na místo vypuštění. Jiné bumerangy se ale nevracejí a některé se dokonce vůbec nevyhazují a původní obyvatelé Austrálie je používali jako ruční zbraň k boji. Bumerangům podobné lovecké nástroje, které se vrhaly po přímé dráze a nevracely se zpět, se nazývají kylie. Bumerangy se užívají jako nástroje na lov, hudební nástroje, zbraně nebo hračky. Jejich velikost se pohybuje v rozmezí od 10 centimetrů do 2 metrů délky.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Bumerang ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Bumerang ve Wikislovníku

Najít heslo Bumerang ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bumerang ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bumerang ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Bumerang na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bumerang například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Bumerang? resp. jaký je přesný význam slova Bumerang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bumerang, odpověď na dotaz co je to Bumerang?. Víte např. kdo to je Bořek Slezáček? Znáte a víte kdo je Jan Saudek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!