Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bumerang. Co znamená pojem Bumerang z kategorie Sport?

Co je to Bumerang? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bumerang

Bumerang je pojmenování dřevěného nástroje jednoduchého provedení. Je většinou spojován se životem australských domorodců. Používají ho však i někteří američtí indiáni a také obyvatelé části Afriky. Velmi starý bumerang byl nalezen i v Evropě, v polských Tatrách. Bumerang může být použit k různým účelům, tomu je přizpůsoben i jeho tvar. Klasikou je vracející se bumerang. Ten funguje tak, že pokud je hozen správně, letí na dráze ve tvaru křivky a vrátí se na místo, odkud byl hozen. Existují však i bumerangy, které se neházejí, ale používají se jako ruční zbraň. Těm se říká kylie.
Bumerangy mají i různou velikost, nejmenší mohou být velké 10 cm, největší mají až 2 metry. I využití bumerangů se liší, jsou určeny k lovu, ke hře, k obraně. Mohou být i hudebními nástroji. Název bumerang je odvozen od slova užívaného australským kmenem Turuwal. Nástroj může být pravotočivý i levotočivý, v současnosti se užívá především pro zábavu nebo jako sport.


Co je to Bumerang? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bumerang. Co znamená pojem Bumerang z kategorie Sport?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bumerang doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Bumerang se nachází v sekci sport

Klíčová slova: synonymum, sport, formulace, význam slova, popis, terminologie, co je to Bumerang?, termín, slovo, Bumerang, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, sport, co znamená, přesný význam, slovník, wiki


Pojem Bumerang je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bumerang? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bumerang je jednoduchý dřevěný nástroj užívaný k různým účelům. Je prvotně spojován s původními obyvateli Austrálie, i když ho lze najít i v různých oblastech Afriky či u některých indiánských kmenů v Americe. Na polské straně Tater byl nalezen dosud nejstarší bumerang, jehož stáří je odhadováno na zhruba 20 000 let. Podle účelu bumerangu se liší i jeho tvar, nejznámější je vracející se bumerang, který v případě, že je správně odhozen, letí na zakřivené dráze a vrací se na místo vypuštění. Jiné bumerangy se ale nevracejí a některé se dokonce vůbec nevyhazují a původní obyvatelé Austrálie je používali jako ruční zbraň k boji. Bumerangům podobné lovecké nástroje, které se vrhaly po přímé dráze a nevracely se zpět, se nazývají kylie. Bumerangy se užívají jako nástroje na lov, hudební nástroje, zbraně nebo hračky. Jejich velikost se pohybuje v rozmezí od 10 centimetrů do 2 metrů délky.

Další informační zdroje

Hledat frázi Bumerang ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bumerang na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bumerang ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bumerang ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Bumerang ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Bumerang ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bumerang například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bumerang? resp. co se skrývá pod slovem Bumerang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bumerang, odpověď na dotaz co je to Bumerang?. Víte např. kdo to je Génius? Znáte a víte kdo je Jitka Schneiderová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Bumerang i v jiné kategorii než v sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!