Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zvratné sloveso. Co znamená pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je Zvratné sloveso?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zvratné sloveso

Zvratné sloveso je typ slovesa, který se vyskytuje jak v českém jazyce, tak v dalších řečech. Jedná se o takové sloveso, které je tvořeno plnovýznamovým slovesem a zvratným zájmenem se nebo si, někdy také tvarem sebou.
Zvratné sloveso může být vlastní. V tom případě se pomocí zvratného zájmena děj obrací na původce tohoto děje. Další zvratná slovesa jsou reciproční, která se týkají současně dvou subjektů. Reflexiva tantum jsou taková slovesa, u nichž je použití se nebo si nutné.


Co je to Zvratné sloveso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zvratné sloveso. Co znamená pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zvratné sloveso? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Zvratné sloveso patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: slovo, wiki, přesný význam, pojem, názvosloví, informace, definice, význam, terminologie, význam pojmu, Zvratné sloveso, lexikon, termín, přesný výraz, definice pojmu, Český jazyk, co znamená, co to je


Pojem Zvratné sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zvratné sloveso? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Zvratné sloveso (reflexivum) je v češtině a některých jiných jazycích typ slovesa, jehož tvar je tvořen plnovýznamovým slovesem doplněným o volný morfém se nebo si, kterým se děj slovesa obrací zpět na původce děje.
Kromě morfémů se a si se v některých případech (především u sloves, vyjadřujících pohyby těla) užívá také zvratný instrumentál sebou: vrtět sebou, házet sebou či šít sebou.

Více informací o pojmu Zvratné sloveso lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zvratné sloveso ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Zvratné sloveso ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Zvratné sloveso ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Zvratné sloveso ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Zvratné sloveso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Zvratné sloveso ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné sloveso například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Zvratné sloveso? resp. co to je Zvratné sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné sloveso, odpověď na dotaz co je to Zvratné sloveso?. Víte např. kdo to je Diletant? Znáte a víte kdo je Mark Messier? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Zvratné sloveso i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, v f, zvratné sloveso, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.