Co je to?
Definice výrazu Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Co to je Zvratné sloveso? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zvratné sloveso

Zvratné sloveso je typ slovesa, který se vyskytuje jak v českém jazyce, tak v dalších řečech. Jedná se o takové sloveso, které je tvořeno plnovýznamovým slovesem a zvratným zájmenem se nebo si, někdy také tvarem sebou.
Zvratné sloveso může být vlastní. V tom případě se pomocí zvratného zájmena děj obrací na původce tohoto děje. Další zvratná slovesa jsou reciproční, která se týkají současně dvou subjektů. Reflexiva tantum jsou taková slovesa, u nichž je použití se nebo si nutné.


Co je to Zvratné sloveso? Význam slova, termín, Definice výrazu Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Zvratné sloveso? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zvratné sloveso je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, synonymum, termín, slovník, odborné názvosloví, lexikon, formulace, význam, co je to Zvratné sloveso?, slovo, názvosloví, wiki, co to je, informace, význam pojmu, definice, terminologie


Pojem Zvratné sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zvratné sloveso? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvratné sloveso (reflexivum) je v češtině a některých jiných jazycích typ slovesa, jehož tvar je tvořen plnovýznamovým slovesem doplněným o volný morfém se nebo si, kterým se děj slovesa obrací zpět na původce děje.
Kromě morfémů se a si se v některých případech (především u sloves, vyjadřujících pohyby těla) užívá také zvratný instrumentál sebou: vrtět sebou, házet sebou či šít sebou.

Více informací o slovu Zvratné sloveso doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zvratné sloveso ve Wikimedia Commons

Najít termín Zvratné sloveso ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zvratné sloveso ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Zvratné sloveso ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zvratné sloveso ve Wikislovníku

Hledat pojem Zvratné sloveso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné sloveso například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zvratné sloveso? resp. jaký je přesný význam slova Zvratné sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné sloveso, odpověď na dotaz co je to Zvratné sloveso?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Vladimír Ráž? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.