Co je to?
Definice výrazu Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Co to je Zvratné sloveso? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zvratné sloveso?

Zvratné sloveso je typ slovesa, který se vyskytuje jak v českém jazyce, tak v dalších řečech. Jedná se o takové sloveso, které je tvořeno plnovýznamovým slovesem a zvratným zájmenem se nebo si, někdy také tvarem sebou.
Zvratné sloveso může být vlastní. V tom případě se pomocí zvratného zájmena děj obrací na původce tohoto děje. Další zvratná slovesa jsou reciproční, která se týkají současně dvou subjektů. Reflexiva tantum jsou taková slovesa, u nichž je použití se nebo si nutné.


Co je to Zvratné sloveso? Význam slova, termín, Definice výrazu Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zvratné sloveso? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zvratné sloveso je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, informace, terminus technicus, Český jazyk, Český jazyk, Zvratné sloveso, přesný význam, význam slova, názvosloví, přesný výraz, co je to Zvratné sloveso?, vysvětlení, co to je, slovo, definice pojmu, synonymum, definice


Pojem Zvratné sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít slovo Zvratné sloveso na Google.cz

Vyhledat výraz Zvratné sloveso ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Zvratné sloveso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Zvratné sloveso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Zvratné sloveso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zvratné sloveso na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné sloveso například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zvratné sloveso? resp. co znamená Zvratné sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné sloveso, odpověď na dotaz co je to Zvratné sloveso?. Víte např. kdo to je Puntičkář? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.