Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je to Zvratné sloveso? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zvratné sloveso

Zvratné sloveso je typ slovesa, který se vyskytuje jak v českém jazyce, tak v dalších řečech. Jedná se o takové sloveso, které je tvořeno plnovýznamovým slovesem a zvratným zájmenem se nebo si, někdy také tvarem sebou.
Zvratné sloveso může být vlastní. V tom případě se pomocí zvratného zájmena děj obrací na původce tohoto děje. Další zvratná slovesa jsou reciproční, která se týkají současně dvou subjektů. Reflexiva tantum jsou taková slovesa, u nichž je použití se nebo si nutné.


Co je to Zvratné sloveso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zvratné sloveso. Co znamená odborný pojem Zvratné sloveso z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zvratné sloveso se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, pojem, význam pojmu, přesný výraz, co je to Zvratné sloveso?, terminus technicus, přesný význam, termín, terminologie, Český jazyk, lexikon, co to je, definice pojmu, názvosloví, heslo, vysvětlení, wiki


Pojem Zvratné sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zvratné sloveso dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zvratné sloveso (reflexivum) je v češtině a některých jiných jazycích typ slovesa, jehož tvar je tvořen plnovýznamovým slovesem doplněným o volný morfém se nebo si, kterým se děj slovesa obrací zpět na původce děje.
Kromě morfémů se a si se v některých případech (především u sloves, vyjadřujících pohyby těla) užívá také zvratný instrumentál sebou: vrtět sebou, házet sebou či šít sebou.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Zvratné sloveso ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Zvratné sloveso ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Zvratné sloveso ve Wikislovníku

Najít termín Zvratné sloveso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Zvratné sloveso na Google.cz

Hledat pojem Zvratné sloveso ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvratné sloveso například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte jaká je definice termínu Zvratné sloveso? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zvratné sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvratné sloveso, odpověď na dotaz co je to Zvratné sloveso?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Pol Pot? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.