Co je to?
Definice odborného termínu, slova Melamin. Co znamená pojem Melamin z kategorie Chemie?

Co je to Melamin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Melamin

Melamin je organická sloučenina používaná při výrobě průmyslových hnojiv a umělých hmot. Ve vodě je melamin téměř nerozpustný a obsahuje vysoký podíl dusíku (cca dvě třetiny). Někdy je nezákonně přidáván do potravin, aby zamaskoval nízký obsah bílkovin. Velký skandál s nelegálně přidávaným melaminem do potravin proběhl před několika lety v Číně, kde se mnoho novorozenců přiotrávilo kontaminovanou dětskou mléčnou výživou.


Co je to Melamin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Melamin. Co znamená pojem Melamin z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Melamin sdílet s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Melamin patří do sekce chemie

Klíčová slova: slovo, lexikon, význam, co znamená, slovník, definice pojmu, význam pojmu, co to je, pojem, odborné názvosloví, synonymum, formulace, terminus technicus, informace, heslo, názvosloví, definice, termín


Pojem Melamin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Melamin dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Melamin, 2,4,6-triamino-1,3,5-triazin je organická sloučenina, která se používá při výrobě umělých hmot a průmyslových hnojiv.
Melamin se ve vodě rozpouští jen velmi málo. Obsahuje 66 % dusíku. Ten se uvolňuje při jeho hoření a oheň tlumí. Ze stejného důvodu je někdy nezákonně přidáván do potravin, aby maskoval nedostatečný obsah bílkovin.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Melamin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Melamin ve Wikislovníku

Najít výraz Melamin ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Melamin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Melamin na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melamin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Melamin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Melamin? resp. co to je Melamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melamin, odpověď na dotaz co je to Melamin?. Víte např. kdo to je Ludvík XIII? Znáte a víte kdo je Hater? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Melamin hledat i v jiných kategoriích (než chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..