Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Co je to Melamin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Melamin

Melamin je organická sloučenina používaná při výrobě průmyslových hnojiv a umělých hmot. Ve vodě je melamin téměř nerozpustný a obsahuje vysoký podíl dusíku (cca dvě třetiny). Někdy je nezákonně přidáván do potravin, aby zamaskoval nízký obsah bílkovin. Velký skandál s nelegálně přidávaným melaminem do potravin proběhl před několika lety v Číně, kde se mnoho novorozenců přiotrávilo kontaminovanou dětskou mléčnou výživou.


Co je to Melamin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Melamin? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Melamin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: popis, heslo, definice, synonymum, informace, co je to Melamin?, terminus technicus, odborný výraz, pojem, přesný význam, přesný výraz, význam, vysvětlení, slovo, Melamin, odborné názvosloví, formulace, terminologie


Pojem Melamin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Melamin dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melamin, 2,4,6-triamino-1,3,5-triazin je organická sloučenina, která se používá při výrobě umělých hmot a průmyslových hnojiv.
Melamin se ve vodě rozpouští jen velmi málo. Obsahuje 66 % dusíku. Ten se uvolňuje při jeho hoření a oheň tlumí. Ze stejného důvodu je někdy nezákonně přidáván do potravin, aby maskoval nedostatečný obsah bílkovin.

Více informací o slovu Melamin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Melamin ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Melamin na Youtube

Hledat termín Melamin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Melamin na Google.cz

Vyhledat slovo Melamin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Melamin například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Melamin? resp. jaký je přesný význam slova Melamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melamin, odpověď na dotaz co je to Melamin?. Víte např. kdo to je Rytec? Znáte a víte kdo je James Cameron? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..