Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Co je to Melamin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Melamin

Melamin je organická sloučenina používaná při výrobě průmyslových hnojiv a umělých hmot. Ve vodě je melamin téměř nerozpustný a obsahuje vysoký podíl dusíku (cca dvě třetiny). Někdy je nezákonně přidáván do potravin, aby zamaskoval nízký obsah bílkovin. Velký skandál s nelegálně přidávaným melaminem do potravin proběhl před několika lety v Číně, kde se mnoho novorozenců přiotrávilo kontaminovanou dětskou mléčnou výživou.


Co je to Melamin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melamin. Co znamená odborný pojem Melamin z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Melamin sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Melamin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, Chemie, význam, co je to Melamin?, termín, význam slova, Melamin, slovo, odborné názvosloví, Chemie, co to je, popis, přesný význam, informace, heslo, synonymum, odborný výraz


Pojem Melamin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Melamin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melamin, 2,4,6-triamino-1,3,5-triazin je organická sloučenina, která se používá při výrobě umělých hmot a průmyslových hnojiv.
Melamin se ve vodě rozpouští jen velmi málo. Obsahuje 66 % dusíku. Ten se uvolňuje při jeho hoření a oheň tlumí. Ze stejného důvodu je někdy nezákonně přidáván do potravin, aby maskoval nedostatečný obsah bílkovin.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Melamin ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Melamin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Melamin ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melamin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Melamin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Melamin například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Melamin? resp. co se skrývá pod slovem Melamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melamin, odpověď na dotaz co je to Melamin?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Tina Turner? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..