Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roblox. Co znamená odborný pojem Roblox z kategorie Internet?

Co je Roblox?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Roblox

Roblox je pojmenování sociální platformy, která neomezuje počet hráčů a nabízí možnost hrát větší množství různých her v 3D online prostoru. Populární je zvláště u uživatelů internetu v dětském věku. Aktivních hráčů je více než 150 milionů. Výhodou Robloxu je jednoduchý přístup. Po nekomplikované registraci na webu platformy dostane hráč přístup do účtu hry, kde se mu vygeneruje avatar, se kterým bude hrát. Tento avatar lze dále upravovat. Uživatel získá řadu nástrojů ke komunikaci, může nakupovat na eshopu a využívat nabídky online her. K dispozici je také nástroj, jehož pomocí lze tvořit vlastní online hry a sdílet je s dalšími hráči. Popularitu získává Roblox právě díky této kreativitě, kdy velkou část her tvoří právě sami uživatelé.
Vylepšení a další vybavení do her lze zakoupit prostřednictvím zvláštní virtuální měny, pojmenované robux. Tyto virtuální peníze lze získat více způsoby. Hráč může sám virtuálně vyrábět a prodávat tzv. itemy, například doplňky, oblečení a podobně. Dále pak může tvořit zpoplatněné online hry, virtuálně inzerovat nebo za skutečné peníze nakoupit dárkové karty či předplatné. K Robloxu lze zakupovat také merch, například hračky nebo oblečení s motivy Robloxu. I v Robloxu je zapotřebí opatrnosti a dodržování zásad bezpečnosti. Rodiče mohou využívat řadu nástroj pro rodičovskou kontrolu a zvýšit tak bezpečnost dětského účtu.


Co je to Roblox? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roblox. Co znamená odborný pojem Roblox z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Definici pojmu Roblox sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Roblox je v kategorii internet

Klíčová slova: popis, termín, odborný výraz, internet, terminologie, co je to Roblox?, definice pojmu, vysvětlení, pojem, význam pojmu, definice, formulace, internet, přesný výraz, význam, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví


Pojem Roblox je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roblox? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Roblox je multiplayerová free-to-play online platforma umožňující hráčům designovat vlastní hry (pouze na počítači) a sdílet je s ostatními. Hra je dostupná pro Android, iOS, MacOS, Windows a Xbox One. Byla vyvinuta studiem Roblox Corporation, které bylo založeno Davidem Baszuckim a Erikem Casselem v Americe v roce 2004. Původní název hry byl DynaBlocks. Roblox byl oficiálně vydán v září 2006. K únoru 2022 měla hra 200 milionů aktivních hráčů.
Při instalaci hry Roblox na PC je stažen také program Roblox Studio, v němž lze vytvářet vlastní hry, za které lze získávat herní měnu, tzv. Robuxy (Robloxové dolary). Dříve existovaly Tixy (lístky – měna za kterou se kupovaly obleky), které byly později sjednocené do Robuxů. Na měsíční kup 450 robuxů (v nabídkách i více).

Hledejte pojem Roblox v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Roblox ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Roblox ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Roblox na Youtube

Najít výraz Roblox ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Roblox ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Roblox na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roblox například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaká je definice slova Roblox? resp. co přesně znamená slovo Roblox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roblox, odpověď na dotaz co je to Roblox?. Víte např. kdo to je Náměsíčník? Znáte a víte kdo je Robert Lewandowski? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, telefon na internetu, roblox, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.