Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skafocefalie. Co znamená pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Co je to Skafocefalie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Skafocefalie?

Skafocefalie je lékařský pojem. Jedná se o přirozenou deformaci lidské lebky, která vzniká předčasným s růstem švu mezi temenními kostmi. Tento šev se označuje jako šípový. Mozkovna člověka tak získá člunkovitý tvar. Je úzká, dlouhá a ve středu vypadá jako zahrocená.
Ke skafocefalii dochází u menších dětí, pokud není včas operována, nemůže mozkovna růst do šířky. Pak narůstá nitrolební tlak a dochází k trvalému poškození motoriky i psychiky pacienta.


Co je to Skafocefalie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skafocefalie. Co znamená pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Skafocefalie doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Skafocefalie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, pojem, heslo, terminologie, slovník, synonymum, co to je, vysvětlení, co znamená, význam slova, formulace, slovo, termín, Nemoce, význam, Skafocefalie, definice pojmu


Pojem Skafocefalie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Skafocefalie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skafocefalie neboli sagitální synostóza (lidově loďkovitá hlava) je choroba, při které srůstají například lebeční švy. Název je složen slov sagitální (od sutura sagitalis neboli šípový šev) a synostóza (srůst dvou kostí).
Výskyt skafocefalie je častější u chlapců než u dívek, může se dědit jako dominantní onemocnění, ale v 72 % tvoří případy nejednoznačné podstaty. Věk rodičů nemá na vznik skafocefalie žádný vliv. Na základě analýzy amerického registru kraniostóz (patologicky předčasných srůstů švů lebky) lze poukazovat na vyšší riziko vzniku skafocefalie u dětí matek, které kouří v těhotenství. U dětí se srostlým sagitálním (šípovým) švem bylo pomocí emisní počítačové tomografie prokázáno asymetrické snížení průtoku krve mozkem. Tyto nepravidelnosti u 83 % dětí po operaci vymizí.

Další zdroje informací o slovu Skafocefalie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skafocefalie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Skafocefalie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Skafocefalie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Skafocefalie na Youtube

Najít heslo Skafocefalie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Skafocefalie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skafocefalie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Skafocefalie? resp. co vlastně znamená slovo Skafocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skafocefalie, odpověď na dotaz co je to Skafocefalie?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.