Co je to?
Definice výrazu Skafocefalie. Co znamená odborný pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Co je Skafocefalie?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Skafocefalie?

Skafocefalie je lékařský pojem. Jedná se o přirozenou deformaci lidské lebky, která vzniká předčasným s růstem švu mezi temenními kostmi. Tento šev se označuje jako šípový. Mozkovna člověka tak získá člunkovitý tvar. Je úzká, dlouhá a ve středu vypadá jako zahrocená.
Ke skafocefalii dochází u menších dětí, pokud není včas operována, nemůže mozkovna růst do šířky. Pak narůstá nitrolební tlak a dochází k trvalému poškození motoriky i psychiky pacienta.


Co je to Skafocefalie? Význam slova, termín, Definice výrazu Skafocefalie. Co znamená odborný pojem Skafocefalie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Skafocefalie můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Skafocefalie je v sekci nemoce

Klíčová slova: nemoce, heslo, terminus technicus, význam pojmu, informace, lexikon, termín, nemoce, přesný výraz, pojem, co je to Skafocefalie?, slovo, co to je, význam, popis, přesný význam, význam slova, synonymum


Pojem Skafocefalie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Skafocefalie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skafocefalie neboli sagitální synostóza (lidově loďkovitá hlava) je choroba, při které srůstají například lebeční švy. Název je složen slov sagitální (od sutura sagitalis neboli šípový šev) a synostóza (srůst dvou kostí).
Výskyt skafocefalie je častější u chlapců než u dívek, může se dědit jako dominantní onemocnění, ale v 72 % tvoří případy nejednoznačné podstaty. Věk rodičů nemá na vznik skafocefalie žádný vliv. Na základě analýzy amerického registru kraniostóz (patologicky předčasných srůstů švů lebky) lze poukazovat na vyšší riziko vzniku skafocefalie u dětí matek, které kouří v těhotenství. U dětí se srostlým sagitálním (šípovým) švem bylo pomocí emisní počítačové tomografie prokázáno asymetrické snížení průtoku krve mozkem. Tyto nepravidelnosti u 83 % dětí po operaci vymizí.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Skafocefalie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Skafocefalie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Skafocefalie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Skafocefalie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skafocefalie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Skafocefalie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Skafocefalie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Skafocefalie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Skafocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skafocefalie, odpověď na dotaz co je to Skafocefalie?. Víte např. kdo to je Ivo Jahelka? Znáte a víte kdo je Řezník? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. podle různých oborů. Pokuste se najít termín Skafocefalie i v jiné kategorii než v nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.