Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zájmeno. Co znamená slovo Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co je Zájmeno?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zájmeno?

Zájmeno je slovní druh používaný k zastupování podstatných nebo přídavných jmen. Zájmeno samo o sobě neoznačuje věc, osobu nebo vlastnost. Oč jde, vyplývá většinou ze situace. Zájmena na patřičné vlastnosti, osoby nebo věci ukazují nebo je naznačují.
Vyjadřují vztah osoby, která mluví, k tomu, kdo je označen zájmenem. Zájmeno může být různého druhu – osobní, přivlastňovací, ukazovací, tázací, vztažné, neurčité, záporné nebo zvratné.


Co je to Zájmeno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zájmeno. Co znamená slovo Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zájmeno s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Zájmeno patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, popis, co je to Zájmeno?, Zájmeno, termín, co to je, vysvětlení, terminologie, přesný význam, význam slova, formulace, Český jazyk, definice pojmu, lexikon, slovník, synonymum, wiki


Pojem Zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zájmeno dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zájmeno (náměstka, nástupka, pronomen, z latinského pro-nomen - „za-jméno“) je jedním z plnovýznamových ohebných slovních druhů. Jde v podstatě o uzavřenou skupinu výrazů. Ve větě obvykle zastupují podstatná jména nebo přídavná jména a mají tak zpravidla funkci podmětu, předmětu nebo přívlastku.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Zájmeno ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Zájmeno ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Zájmeno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Zájmeno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Zájmeno ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Zájmeno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zájmeno například v Google obrázcích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Zájmeno? resp. co znamená slovo Zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zájmeno?. Víte např. kdo to je Pavel Kožíšek? Znáte a víte kdo je Škrt? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.