Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zájmeno. Co znamená pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co to je Zájmeno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zájmeno

Zájmeno je slovní druh používaný k zastupování podstatných nebo přídavných jmen. Zájmeno samo o sobě neoznačuje věc, osobu nebo vlastnost. Oč jde, vyplývá většinou ze situace. Zájmena na patřičné vlastnosti, osoby nebo věci ukazují nebo je naznačují.
Vyjadřují vztah osoby, která mluví, k tomu, kdo je označen zájmenem. Zájmeno může být různého druhu – osobní, přivlastňovací, ukazovací, tázací, vztažné, neurčité, záporné nebo zvratné.


Co je to Zájmeno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zájmeno. Co znamená pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Zájmeno sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zájmeno je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: popis, definice pojmu, slovník, co to je, Český jazyk, heslo, Český jazyk, význam slova, přesný výraz, definice, vysvětlení, termín, terminus technicus, slovo, význam, názvosloví, co znamená, terminologie


Pojem Zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zájmeno?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zájmeno (náměstka, nástupka, pronomen, z latinského pro-nomen - „za-jméno“) je jedním z plnovýznamových ohebných slovních druhů. Jde v podstatě o uzavřenou skupinu výrazů. Ve větě obvykle zastupují podstatná jména nebo přídavná jména a mají tak zpravidla funkci podmětu, předmětu nebo přívlastku.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Zájmeno na Youtube

Hledat výraz Zájmeno ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zájmeno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zájmeno ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Zájmeno ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Zájmeno ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zájmeno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Zájmeno? resp. co to je Zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zájmeno?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Atopik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.