Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zájmeno. Co znamená pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co to je Zájmeno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zájmeno?

Zájmeno je slovní druh používaný k zastupování podstatných nebo přídavných jmen. Zájmeno samo o sobě neoznačuje věc, osobu nebo vlastnost. Oč jde, vyplývá většinou ze situace. Zájmena na patřičné vlastnosti, osoby nebo věci ukazují nebo je naznačují.
Vyjadřují vztah osoby, která mluví, k tomu, kdo je označen zájmenem. Zájmeno může být různého druhu – osobní, přivlastňovací, ukazovací, tázací, vztažné, neurčité, záporné nebo zvratné.


Co je to Zájmeno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zájmeno. Co znamená pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zájmeno s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zájmeno patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: termín, informace, wiki, formulace, význam slova, přesný význam, Český jazyk, význam pojmu, přesný výraz, co to je, heslo, vysvětlení, popis, synonymum, definice pojmu, význam, co je to Zájmeno?, odborný výraz


Pojem Zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zájmeno dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zájmeno (náměstka, nástupka, pronomen, z latinského pro-nomen - „za-jméno“) je jedním z plnovýznamových ohebných slovních druhů. Jde v podstatě o uzavřenou skupinu výrazů. Ve větě obvykle zastupují podstatná jména nebo přídavná jména a mají tak zpravidla funkci podmětu, předmětu nebo přívlastku.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Zájmeno na Google.cz

Najít pojem Zájmeno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zájmeno ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zájmeno ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Zájmeno ve Wikislovníku

Najít termín Zájmeno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zájmeno například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zájmeno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zájmeno?. Víte např. kdo to je Cihlář? Znáte a víte kdo je Špekoun? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.