Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zájmeno. Co znamená pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co to je Zájmeno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zájmeno

Zájmeno je slovní druh používaný k zastupování podstatných nebo přídavných jmen. Zájmeno samo o sobě neoznačuje věc, osobu nebo vlastnost. Oč jde, vyplývá většinou ze situace. Zájmena na patřičné vlastnosti, osoby nebo věci ukazují nebo je naznačují.
Vyjadřují vztah osoby, která mluví, k tomu, kdo je označen zájmenem. Zájmeno může být různého druhu – osobní, přivlastňovací, ukazovací, tázací, vztažné, neurčité, záporné nebo zvratné.


Co je to Zájmeno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zájmeno. Co znamená pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Zájmeno sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zájmeno je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice, Zájmeno, co znamená, popis, terminus technicus, heslo, pojem, co je to Zájmeno?, Český jazyk, synonymum, co to je, vysvětlení, lexikon, význam slova, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zájmeno?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zájmeno (náměstka, nástupka, pronomen, z latinského pro-nomen - „za-jméno“) je jedním z plnovýznamových ohebných slovních druhů. Jde v podstatě o uzavřenou skupinu výrazů. Ve větě obvykle zastupují podstatná jména nebo přídavná jména a mají tak zpravidla funkci podmětu, předmětu nebo přívlastku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Zájmeno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Zájmeno na Google.cz

Najít termín Zájmeno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Zájmeno ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Zájmeno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zájmeno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zájmeno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Zájmeno? resp. co je to Zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zájmeno?. Víte např. kdo to je Karel Schwarzenberg? Znáte a víte kdo je Hnusák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.