Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zájmeno. Co znamená odborný pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Co je to Zájmeno? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zájmeno

Zájmeno je slovní druh používaný k zastupování podstatných nebo přídavných jmen. Zájmeno samo o sobě neoznačuje věc, osobu nebo vlastnost. Oč jde, vyplývá většinou ze situace. Zájmena na patřičné vlastnosti, osoby nebo věci ukazují nebo je naznačují.
Vyjadřují vztah osoby, která mluví, k tomu, kdo je označen zájmenem. Zájmeno může být různého druhu – osobní, přivlastňovací, ukazovací, tázací, vztažné, neurčité, záporné nebo zvratné.


Co je to Zájmeno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zájmeno. Co znamená odborný pojem Zájmeno z kategorie Český jazyk?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Zájmeno) můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Zájmeno patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, co to je, přesný výraz, slovo, definice pojmu, odborný výraz, heslo, Zájmeno, synonymum, vysvětlení, terminologie, co je to Zájmeno?, přesný význam, termín, Český jazyk, význam, popis


Pojem Zájmeno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zájmeno? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zájmeno (náměstka, nástupka, pronomen, z latinského pro-nomen - „za-jméno“) je jedním z plnovýznamových ohebných slovních druhů. Jde v podstatě o uzavřenou skupinu výrazů. Ve větě obvykle zastupují podstatná jména nebo přídavná jména a mají tak zpravidla funkci podmětu, předmětu nebo přívlastku.

Pro více informací o heslu Zájmeno zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Zájmeno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zájmeno ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zájmeno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Zájmeno na Google.cz

Najít výraz Zájmeno ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zájmeno ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zájmeno například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zájmeno? resp. co označuje slovo Zájmeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zájmeno, odpověď na dotaz co je to Zájmeno?. Víte např. kdo to je Patti Smith? Znáte a víte kdo je Hochštapler? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.