Co je to?
Definice výrazu Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Co to je Malotřídka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Malotřídka

Malotřídka neboli malotřídní škola je druh školy, pro který je typická alespoň jedna třída, ve které jsou zařazeny děti různého věku. Ty se učí společně. Jde většinou o první stupeň základních kol. Malotřídka může být zřízena obcí, církví nebo právnickou a fyzickou osobou. Tento typ škol bývá typický pro venkov a pro menší obce.
Učitel zde neučí všechny žáky najednou frontálně, ale rozdělí je na skupinky, se kterými pak pracuje. Práci musí individualizovat a přizpůsobovat úrovni žáků. Hodnotí se jak slovně, tak známkami.


Co je to Malotřídka? Význam slova, termín, Definice výrazu Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Malotřídka s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Malotřídka se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, co znamená, co to je, informace, terminus technicus, Školství, Malotřídka, přesný význam, slovo, popis, co je to Malotřídka?, přesný výraz, wiki, odborný výraz, Školství, slovník, lexikon


Pojem Malotřídka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Malotřídka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malotřídní škola (též malotřídka, výjimečně málotřídka) je škola s alespoň jednou třídou, v níž se děti různých věkových kategorií (různých ročníků) vzdělávají společně. V prostředí českého školství se jedná především o základní školy s 1. stupněm (tzn. 1. – 5. třída). Školský zákon z roku 2004 nehovoří přímo o malotřídních školách, rozlišuje pouze základní školy se všemi 9 ročníky a takové školy, kde je školních tříd méně (tj. malotřídky). V České republice tvoří malotřídky zhruba 38 % základních škol.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malotřídka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Malotřídka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Malotřídka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Malotřídka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Malotřídka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Malotřídka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Malotřídka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Malotřídka? resp. co je to Malotřídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malotřídka, odpověď na dotaz co je to Malotřídka?. Víte např. kdo to je Rusalka? Znáte a víte kdo je Bilbo Pytlík? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.