Co je to?
Definice výrazu Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Co to je Malotřídka? Význam slova

Co znamená termín Malotřídka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Malotřídka neboli malotřídní škola je druh školy, pro který je typická alespoň jedna třída, ve které jsou zařazeny děti různého věku. Ty se učí společně. Jde většinou o první stupeň základních kol. Malotřídka může být zřízena obcí, církví nebo právnickou a fyzickou osobou. Tento typ škol bývá typický pro venkov a pro menší obce.
Učitel zde neučí všechny žáky najednou frontálně, ale rozdělí je na skupinky, se kterými pak pracuje. Práci musí individualizovat a přizpůsobovat úrovni žáků. Hodnotí se jak slovně, tak známkami.


Co je to Malotřídka? Význam slova, termín, Definice výrazu Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Malotřídka sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Malotřídka patří do sekce Školství

Klíčová slova: definice, informace, Školství, názvosloví, slovo, význam slova, přesný výraz, terminologie, popis, heslo, co znamená, lexikon, formulace, terminus technicus, co to je, slovník, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Malotřídka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Malotřídka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malotřídní škola (též malotřídka, výjimečně málotřídka) je škola s alespoň jednou třídou, v níž se děti různých věkových kategorií (různých ročníků) vzdělávají společně. V prostředí českého školství se jedná především o základní školy s 1. stupněm (tzn. 1. – 5. třída). Školský zákon z roku 2004 nehovoří přímo o malotřídních školách, rozlišuje pouze základní školy se všemi 9 ročníky a takové školy, kde je školních tříd méně (tj. malotřídky). V České republice tvoří malotřídky zhruba 38 % základních škol.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Malotřídka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Malotřídka na Youtube

Hledat slovo Malotřídka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malotřídka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Malotřídka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Malotřídka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Malotřídka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Malotřídka? resp. jaká je definice termínu Malotřídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malotřídka, odpověď na dotaz co je to Malotřídka?. Víte např. kdo to je Ubožák? Znáte a víte kdo je Daniel Křetínský? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Malotřídka hledat i v jiných kategoriích (než Školství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.