Co je to?
Definice výrazu, termínu Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Co je to Malotřídka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Malotřídka?

Malotřídka neboli malotřídní škola je druh školy, pro který je typická alespoň jedna třída, ve které jsou zařazeny děti různého věku. Ty se učí společně. Jde většinou o první stupeň základních kol. Malotřídka může být zřízena obcí, církví nebo právnickou a fyzickou osobou. Tento typ škol bývá typický pro venkov a pro menší obce.
Učitel zde neučí všechny žáky najednou frontálně, ale rozdělí je na skupinky, se kterými pak pracuje. Práci musí individualizovat a přizpůsobovat úrovni žáků. Hodnotí se jak slovně, tak známkami.


Co je to Malotřídka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Malotřídka můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Malotřídka je v sekci Školství

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, informace, co to je, odborný výraz, terminologie, přesný výraz, lexikon, co je to Malotřídka?, slovník, terminus technicus, heslo, význam slova, význam, co znamená


Pojem Malotřídka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Malotřídka dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Malotřídní škola (též malotřídka, výjimečně málotřídka) je škola s alespoň jednou třídou, v níž se děti různých věkových kategorií (různých ročníků) vzdělávají společně. V prostředí českého školství se jedná především o základní školy s 1. stupněm (tzn. 1. – 5. třída). Školský zákon z roku 2004 nehovoří přímo o malotřídních školách, rozlišuje pouze základní školy se všemi 9 ročníky a takové školy, kde je školních tříd méně (tj. malotřídky). V České republice tvoří malotřídky zhruba 38 % základních škol.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Malotřídka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Malotřídka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Malotřídka na Youtube

Vyhledat termín Malotřídka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Malotřídka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Malotřídka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Malotřídka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Malotřídka? resp. co znamená Malotřídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malotřídka, odpověď na dotaz co je to Malotřídka?. Víte např. kdo to je Josef Klíma? Znáte a víte kdo je Queer? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.