Co je to?
Výraz, termín, definice slova Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Co je to Malotřídka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Malotřídka?

Malotřídka neboli malotřídní škola je druh školy, pro který je typická alespoň jedna třída, ve které jsou zařazeny děti různého věku. Ty se učí společně. Jde většinou o první stupeň základních kol. Malotřídka může být zřízena obcí, církví nebo právnickou a fyzickou osobou. Tento typ škol bývá typický pro venkov a pro menší obce.
Učitel zde neučí všechny žáky najednou frontálně, ale rozdělí je na skupinky, se kterými pak pracuje. Práci musí individualizovat a přizpůsobovat úrovni žáků. Hodnotí se jak slovně, tak známkami.


Co je to Malotřídka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Malotřídka je v kategorii Školství

Klíčová slova: synonymum, popis, heslo, definice, význam slova, slovo, názvosloví, pojem, přesný význam, slovník, Školství, co to je, formulace, co znamená, termín, wiki, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Malotřídka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Malotřídka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Malotřídní škola (též malotřídka, výjimečně málotřídka) je škola s alespoň jednou třídou, v níž se děti různých věkových kategorií (různých ročníků) vzdělávají společně. V prostředí českého školství se jedná především o základní školy s 1. stupněm (tzn. 1. – 5. třída). Školský zákon z roku 2004 nehovoří přímo o malotřídních školách, rozlišuje pouze základní školy se všemi 9 ročníky a takové školy, kde je školních tříd méně (tj. malotřídky). V České republice tvoří malotřídky zhruba 38 % základních škol.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Malotřídka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Malotřídka na Youtube

Zkusit najít pojem Malotřídka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malotřídka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Malotřídka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Malotřídka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Malotřídka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Malotřídka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Malotřídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malotřídka, odpověď na dotaz co je to Malotřídka?. Víte např. kdo to je Tommy Lee Jones? Znáte a víte kdo je Boris Becker? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.