Co je to?
Výraz, termín, definice slova Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Co je Malotřídka?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Malotřídka

Malotřídka neboli malotřídní škola je druh školy, pro který je typická alespoň jedna třída, ve které jsou zařazeny děti různého věku. Ty se učí společně. Jde většinou o první stupeň základních kol. Malotřídka může být zřízena obcí, církví nebo právnickou a fyzickou osobou. Tento typ škol bývá typický pro venkov a pro menší obce.
Učitel zde neučí všechny žáky najednou frontálně, ale rozdělí je na skupinky, se kterými pak pracuje. Práci musí individualizovat a přizpůsobovat úrovni žáků. Hodnotí se jak slovně, tak známkami.


Co je to Malotřídka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Malotřídka. Co znamená odborný pojem Malotřídka z kategorie Školství?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Definici slova Malotřídka můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Malotřídka je v kategorii Školství

Klíčová slova: heslo, definice, informace, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, Školství, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, wiki, slovo, co to je, Školství, pojem, synonymum, co znamená


Pojem Malotřídka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Malotřídka?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Malotřídní škola (též malotřídka, výjimečně málotřídka) je škola s alespoň jednou třídou, v níž se děti různých věkových kategorií (různých ročníků) vzdělávají společně. V prostředí českého školství se jedná především o základní školy s 1. stupněm (tzn. 1. – 5. třída). Školský zákon z roku 2004 nehovoří přímo o malotřídních školách, rozlišuje pouze základní školy se všemi 9 ročníky a takové školy, kde je školních tříd méně (tj. malotřídky). V České republice tvoří malotřídky zhruba 38 % základních škol.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Malotřídka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Malotřídka ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Malotřídka na Google.cz

Zkusit najít heslo Malotřídka ve Wikizdrojích

Najít pojem Malotřídka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malotřídka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Malotřídka například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Malotřídka? resp. co to je Malotřídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malotřídka, odpověď na dotaz co je to Malotřídka?. Víte např. kdo to je Ovocnář? Znáte a víte kdo je Martin Hosták? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, učitelka s knihou, malotřídka, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.