Co je to?
Definice výrazu Vyměřovací základ. Co znamená odborný pojem Vyměřovací základ z kategorie Účetnictví?

Co to je Vyměřovací základ? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vyměřovací základ

Vyměřovací základ označuje souhrn příjmů ze závislé činnosti a požitků, které patří do daně z příjmů fyzických osob a nejsou od ní osvobozeny. Zaměstnavatel je účtuje v souvislosti se zaměstnáním, za které poskytuje plnění peněžní i nepeněžní.
Do vyměřovacího základu patří plat, náhrady, odstupné, věrnostní příplatky, odměny, jednorázové výpomoci, plnění pro poživatele důchodů. Vyměřovací základ má stanovenu minimální i maximální výši.


Co je to Vyměřovací základ? Význam slova, termín, Definice výrazu Vyměřovací základ. Co znamená odborný pojem Vyměřovací základ z kategorie Účetnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vyměřovací základ patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, synonymum, definice, Účetnictví, heslo, Vyměřovací základ, terminologie, terminus technicus, formulace, význam, názvosloví, vysvětlení, informace, slovo, pojem, odborný výraz, slovník


Pojem Vyměřovací základ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Vyměřovací základ

Zkusit najít heslo Vyměřovací základ ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Vyměřovací základ ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Vyměřovací základ na Youtube

Vyhledat termín Vyměřovací základ ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Vyměřovací základ na Google.cz

Najít termín Vyměřovací základ ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vyměřovací základ například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Vyměřovací základ? resp. co označuje slovo Vyměřovací základ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vyměřovací základ, odpověď na dotaz co je to Vyměřovací základ?. Víte např. kdo to je Tereza Pergnerová? Znáte a víte kdo je Malíř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Vyměřovací základ i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.