Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zubní korunka. Co znamená slovo Zubní korunka z kategorie Lékařství?

Co je Zubní korunka? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zubní korunka?

Zubní korunka je umělá náhrada za menší část zubu. Před jejím nasazením se musí pahýl zubu patřičně obrousit.
Dá se použít pouze tam, kde zubu zůstal kořen – nepoškozený, živý nebo odborně ošetřený. Zubní korunka nahrazuje celý zub, používá se jako náhrada za silně poškozený zub a všude tam, kde není možno použít zubní výplň. Nahrazuje i ztracenou zubní tkáň.


Co je to Zubní korunka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zubní korunka. Co znamená slovo Zubní korunka z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Zubní korunka patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: lékařství, lékařství, význam slova, informace, lexikon, Zubní korunka, formulace, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, názvosloví, definice, co znamená, wiki, terminus technicus, popis, pojem, synonymum


Pojem Zubní korunka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zubní korunka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zubní korunky představují umělou náhradu korunkové části zubu, která je nasazena na obroušený pahýl zubu. V podstatě se jedná o nejmenší zubní náhradu. Zubními korunkami lze nahradit poškozené zuby, kterým zůstal nepoškozený, vitální či endodonticky ošetřený kořen.

Hledejte pojem Zubní korunka v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Zubní korunka ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Zubní korunka ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zubní korunka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Zubní korunka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zubní korunka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Zubní korunka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní korunka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Zubní korunka? resp. co to je Zubní korunka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní korunka, odpověď na dotaz co je to Zubní korunka?. Víte např. kdo to je Kalvinista? Znáte a víte kdo je William James? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.