Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zubní korunka. Co znamená pojem Zubní korunka z kategorie Lékařství?

Co je to Zubní korunka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zubní korunka

Zubní korunka je umělá náhrada za menší část zubu. Před jejím nasazením se musí pahýl zubu patřičně obrousit.
Dá se použít pouze tam, kde zubu zůstal kořen – nepoškozený, živý nebo odborně ošetřený. Zubní korunka nahrazuje celý zub, používá se jako náhrada za silně poškozený zub a všude tam, kde není možno použít zubní výplň. Nahrazuje i ztracenou zubní tkáň.


Co je to Zubní korunka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zubní korunka. Co znamená pojem Zubní korunka z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zubní korunka se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Zubní korunka se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, lékařství, co znamená, popis, slovo, názvosloví, termín, terminus technicus, wiki, význam pojmu, vysvětlení, heslo, Zubní korunka, význam slova


Pojem Zubní korunka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zubní korunka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zubní korunky představují umělou náhradu korunkové části zubu, která je nasazena na obroušený pahýl zubu. V podstatě se jedná o nejmenší zubní náhradu. Zubními korunkami lze nahradit poškozené zuby, kterým zůstal nepoškozený, vitální či endodonticky ošetřený kořen.

Jiné informační zdroje o pojmu Zubní korunka

Hledat videa s názvem Zubní korunka na Youtube

Vyhledat termín Zubní korunka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Zubní korunka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubní korunka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Zubní korunka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Zubní korunka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní korunka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Zubní korunka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zubní korunka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní korunka, odpověď na dotaz co je to Zubní korunka?. Víte např. kdo to je Fúrie? Znáte a víte kdo je Stella Zázvorková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.