Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zubní korunka. Co znamená pojem Zubní korunka z kategorie Lékařství?

Co je to Zubní korunka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zubní korunka?

Zubní korunka je umělá náhrada za menší část zubu. Před jejím nasazením se musí pahýl zubu patřičně obrousit.
Dá se použít pouze tam, kde zubu zůstal kořen – nepoškozený, živý nebo odborně ošetřený. Zubní korunka nahrazuje celý zub, používá se jako náhrada za silně poškozený zub a všude tam, kde není možno použít zubní výplň. Nahrazuje i ztracenou zubní tkáň.


Co je to Zubní korunka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zubní korunka. Co znamená pojem Zubní korunka z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zubní korunka s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zubní korunka se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: lexikon, Lékařství, heslo, přesný význam, co je to Zubní korunka?, termín, odborné názvosloví, slovo, definice, informace, definice pojmu, význam, význam slova, význam pojmu, slovník, odborný výraz, co znamená, názvosloví


Pojem Zubní korunka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zubní korunka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubní korunky představují umělou náhradu korunkové části zubu, která je nasazena na obroušený pahýl zubu. V podstatě se jedná o nejmenší zubní náhradu. Zubními korunkami lze nahradit poškozené zuby, kterým zůstal nepoškozený, vitální či endodonticky ošetřený kořen.

Další zdroje informací o slovu Zubní korunka

Najít pojem Zubní korunka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zubní korunka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubní korunka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Zubní korunka na Google.cz

Vyhledat termín Zubní korunka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Zubní korunka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní korunka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zubní korunka? resp. jaký je význam pojmu Zubní korunka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní korunka, odpověď na dotaz co je to Zubní korunka?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Osoba blízká? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.