Co je to?
Definice výrazu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Co to je Erteple? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Erteple

Erteple je lidovější poněmčené označení pro bramboru. Jde o rostlinu lilek brambor či brambor hlíznatý. Tato rostlina se pěstuje jako jednoletá. Je to jedna z nedůležitějších pěstovaných plodin, nezbytná pro výživu.
Je velmi oblíbená i u zemědělců, protože má vysoké výnosy a je velmi nenáročná. Erteple pocházejí z Ameriky. V Evropě se rozšířily v 19. století a zachránily lidi před hladomory a řadou nemocí. Jedlé jsou pouze hlízy, zbytek rostliny je jedovatý.


Co je to Erteple? Význam slova, termín, Definice výrazu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Erteple? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Erteple je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, co je to Erteple?, definice, odborný výraz, synonymum, slovník, informace, popis, Erteple, odborné názvosloví, Jídlo, význam, co to je, terminus technicus, terminologie, definice pojmu, lexikon


Pojem Erteple je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Erteple (brambory)

Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay
Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Vyhledat heslo Erteple ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Erteple ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Erteple ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Erteple ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Erteple ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Erteple ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Erteple například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Erteple? resp. jaký je význam slova Erteple? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erteple, odpověď na dotaz co je to Erteple?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Richard Strauss? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Erteple hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.