Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Co je to Erteple? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Erteple?

Erteple je lidovější poněmčené označení pro bramboru. Jde o rostlinu lilek brambor či brambor hlíznatý. Tato rostlina se pěstuje jako jednoletá. Je to jedna z nedůležitějších pěstovaných plodin, nezbytná pro výživu.
Je velmi oblíbená i u zemědělců, protože má vysoké výnosy a je velmi nenáročná. Erteple pocházejí z Ameriky. V Evropě se rozšířily v 19. století a zachránily lidi před hladomory a řadou nemocí. Jedlé jsou pouze hlízy, zbytek rostliny je jedovatý.


Co je to Erteple? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Erteple? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Erteple patří do sekce jídlo

Klíčová slova: názvosloví, jídlo, heslo, význam pojmu, vysvětlení, definice, popis, odborný výraz, co to je, terminologie, Erteple, slovo, význam, odborné názvosloví, význam slova, informace, definice pojmu, wiki


Pojem Erteple je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Erteple (brambory)

Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay
Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Erteple hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Erteple ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erteple ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Erteple na Youtube

Vyhledat pojem Erteple na Google.cz

Najít slovo Erteple ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Erteple ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Erteple například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Erteple? resp. co znamená Erteple? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erteple, odpověď na dotaz co je to Erteple?. Víte např. kdo to je Wrestler? Znáte a víte kdo je Rentiér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.