Co je to?
Definice výrazu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Co to je Erteple? Význam slova

Co znamená termín Erteple? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Erteple je lidovější poněmčené označení pro bramboru. Jde o rostlinu lilek brambor či brambor hlíznatý. Tato rostlina se pěstuje jako jednoletá. Je to jedna z nedůležitějších pěstovaných plodin, nezbytná pro výživu.
Je velmi oblíbená i u zemědělců, protože má vysoké výnosy a je velmi nenáročná. Erteple pocházejí z Ameriky. V Evropě se rozšířily v 19. století a zachránily lidi před hladomory a řadou nemocí. Jedlé jsou pouze hlízy, zbytek rostliny je jedovatý.


Co je to Erteple? Význam slova, termín, Definice výrazu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Erteple sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Erteple patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, terminologie, pojem, heslo, přesný výraz, termín, přesný význam, význam slova, slovník, definice pojmu, popis, odborný výraz, Jídlo, co znamená, co je to Erteple?, definice, slovo


Pojem Erteple je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Erteple (brambory)

Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay
Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Erteple ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Erteple na Youtube

Vyhledat výraz Erteple ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Erteple ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Erteple ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Erteple na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erteple například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Erteple? resp. co se skrývá pod slovem Erteple? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erteple, odpověď na dotaz co je to Erteple?. Víte např. kdo to je Dolph Lundgren? Znáte a víte kdo je Farizej? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.