Co je to?
Definice výrazu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Co to je Erteple? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Erteple?

Erteple je lidovější poněmčené označení pro bramboru. Jde o rostlinu lilek brambor či brambor hlíznatý. Tato rostlina se pěstuje jako jednoletá. Je to jedna z nedůležitějších pěstovaných plodin, nezbytná pro výživu.
Je velmi oblíbená i u zemědělců, protože má vysoké výnosy a je velmi nenáročná. Erteple pocházejí z Ameriky. V Evropě se rozšířily v 19. století a zachránily lidi před hladomory a řadou nemocí. Jedlé jsou pouze hlízy, zbytek rostliny je jedovatý.


Co je to Erteple? Význam slova, termín, Definice výrazu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Erteple? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Erteple je v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, význam pojmu, názvosloví, slovník, wiki, termín, definice, formulace, informace, Jídlo, odborný výraz, definice pojmu, co je to Erteple?, vysvětlení, co to je, synonymum, lexikon


Pojem Erteple je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Erteple (brambory)

Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay
Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Erteple na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erteple ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Erteple ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Erteple ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Erteple na Youtube

Zkusit najít heslo Erteple ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Erteple například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Erteple? resp. co označuje slovo Erteple? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erteple, odpověď na dotaz co je to Erteple?. Víte např. kdo to je Personalista? Znáte a víte kdo je Richard Strauss? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.