Co je to?
Definice výrazu, termínu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Co je Erteple?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Erteple

Erteple je lidovější poněmčené označení pro bramboru. Jde o rostlinu lilek brambor či brambor hlíznatý. Tato rostlina se pěstuje jako jednoletá. Je to jedna z nedůležitějších pěstovaných plodin, nezbytná pro výživu.
Je velmi oblíbená i u zemědělců, protože má vysoké výnosy a je velmi nenáročná. Erteple pocházejí z Ameriky. V Evropě se rozšířily v 19. století a zachránily lidi před hladomory a řadou nemocí. Jedlé jsou pouze hlízy, zbytek rostliny je jedovatý.


Co je to Erteple? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Erteple? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Erteple je v kategorii jídlo

Klíčová slova: formulace, význam slova, jídlo, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, definice pojmu, přesný význam, co je to Erteple?, terminologie, vysvětlení, slovník, popis, definice, synonymum, lexikon, význam, termín


Pojem Erteple je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Erteple (brambory)

Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay
Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erteple ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Erteple ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Erteple ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erteple ve Wikimedia Commons

Najít heslo Erteple ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Erteple ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Erteple například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova Erteple? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Erteple? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erteple, odpověď na dotaz co je to Erteple?. Víte např. kdo to je Jakub Smolík? Znáte a víte kdo je Bořek Dočkal? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, jablka, erteple, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.