Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Co je to Erteple? Význam slova

Co znamená termín Erteple? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Erteple je lidovější poněmčené označení pro bramboru. Jde o rostlinu lilek brambor či brambor hlíznatý. Tato rostlina se pěstuje jako jednoletá. Je to jedna z nedůležitějších pěstovaných plodin, nezbytná pro výživu.
Je velmi oblíbená i u zemědělců, protože má vysoké výnosy a je velmi nenáročná. Erteple pocházejí z Ameriky. V Evropě se rozšířily v 19. století a zachránily lidi před hladomory a řadou nemocí. Jedlé jsou pouze hlízy, zbytek rostliny je jedovatý.


Co je to Erteple? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erteple. Co znamená odborný pojem Erteple z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Erteple? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Erteple je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, význam slova, vysvětlení, lexikon, heslo, jídlo, definice pojmu, pojem, význam, popis, přesný význam, termín, význam pojmu, slovník, odborné názvosloví, slovo, terminologie


Pojem Erteple je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Erteple (brambory)

Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay
Erteple je sudetský název pro obyčejné brambory. Autor: Sina W. zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Erteple

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erteple ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Erteple ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erteple ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Erteple ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Erteple ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Erteple ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Erteple například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Erteple? resp. co se skrývá pod slovem Erteple? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erteple, odpověď na dotaz co je to Erteple?. Víte např. kdo to je Pedagog? Znáte a víte kdo je Shia LaBeouf? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Erteple i v jiné kategorii než je sekce jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.